2015 Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı

2015 Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2015 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 68 görüntüledi

Çaycuma Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent KANTARCI’nın başkanlığında gerçekleşti.

 

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 64.maddesine istinaden Belediyemizin 2014 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabının Görüşüldü. 2014 Mali Yıl Bütçe Kesin Hesabının Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 21.maddesi 5.paragrafı hükmü gereğince konunun Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

İlçenin Sofular Mahallesinde bulunan arsanın, toplu konut yapılmak üzere satın alınması görüşüldü.

 

11640 m2’lik arazinin bedelli ya da bedelsiz satın alınmasına ve bu konuda Belediye Başkanına yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

Almanya Lennestadt belediyesi ile Belediye Kanununun 74’üncü maddesi hükümleri kapsamında kardeş şehir olunması görüşüldü. Almanya Lennestadt belediyesi ile kardeş şehir olunmasına oybirliği ile karar verildi.

 

Belediye Hizmet Binası yapım işinin, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18. maddesine istinaden, yıllara yaygın olarak yapılması konusunun görüşüldü. Konunun incelenmek üzere İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

İlçemiz Çarşı Merkezinin (Esengin Caddesi-Cumhuriyet Meydanı-Atatürk Bulvarı) yaya bölgesi olarak düzenlenmesi işi görüşüldü. Bahsedilen alanların araç trafiğine kapatılmasına oyçokluğu ile karar verildi.

 

TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nün 31.03.2015 tarih ve 463 sayılı “309 ada, 12 parsel ‘in İz bedel ile Tedaş’a kiraya verilmesi işi görüşüldü. 309 ada, 12 parsel ‘in, İz bedel ile Bedelli ya da bedelsiz olarak TEDAŞ’a kiraya verilmesi işi yetkisinin Encümene verilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

Gündem maddesinde yer alan İmar plan tadilatları görüşüldü. Hanım Verim ve Veli Verim isimli vatandaşların belediyeye vermiş olduğu 29.04.2015 tarih ve 1765 kayıt sayılı dilekçesinde bahse konu imar yolunun kaldırılması ve ötelenmesi işinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.

 

Nisan Ayı Meclisinde İmar Komisyonuna havale edilen konular ile ilgili olarak komisyondan gelen rapor görüşüldü.

 

Mart Ayı Meclisinde İmar Komisyonuna havale edilen “Mesken ve İşyerlerinde Olması Gereken Otopark Sayısının Yeniden Düzenlenmesi” konusu görüşüldü.

 

Komisyon raporu üzerine yapılan oylama neticesinde; plan notlarına konulmak üzere 2 meskene bir otopark şeklinde düzenleme yapılmasına oyçokluğu ile karar verildi.

 

Nisan Ayı Meclisinde Türlü İşler Komisyonuna havale edilen “Cadde Sokak İsimleri” konusu ile ilgili olarak komisyondan gelen rapor görüşüldü. Komisyon raporu çerçevesinde yapılan oylama sonucunda; Yeni Mahalle Karaağaç Sokağın isminin Halilbey Caddesi, Yeni Mahalle İstikbal Sokağın isminin Kocabeyler Sokak, Yeni Mahalle Sarmaşık Sokağın isminin Kök Celal Sokak olarak değiştirilmesine oybirliği ile karar verildi.

 

Hukuk Müşavirliği’nin “Altıgen Şekline Haiz Binanın Tahsisi” konulu yazısı görüşüldü. Yapılan oylama neticesinde Ticaret ve Sanayi Odasına yapılan bina tahsisinin kaldırılmasına oyçokluğu ile karar verildi.

 

Hukuk Müşavirliği’nin “Bina Tahsisi” konulu yazısının görüşüldü.  Yapılan oylama neticesinde YURTKUR’a yapılan bina tahsisinin kaldırılmasına oyçokluğu ile karar verildi.

 

Köy minibüslerinin Yalı Caddesi üzerindeki yeni tuhafiye pazarında düzenlenen terminale taşınması görüşüldü. Konu ile ilgili olarak yapılan oylama neticesinde köy minibüslerinin bahse konu yere taşınmasına oybirliği ile karar verildi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkanın yeni müjdesi: Çaycumakart

Başkanın yeni müjdesi: Çaycumakart Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı açılış töreninde…

11.06.2022
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesinden Spora Katkı

Çaycuma Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet…

05.11.2015
Perşembe
Detaylar

Dolu dolu 4 yıl geçirdik

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada,…

06.04.2018
Cuma
Detaylar

Cumhuriyet’le ne kadar gurur duysak…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yılı nedeniyle…

27.10.2017
Cuma
Detaylar