Meclisten 4 araç için satış kararı

Meclisten 4 araç için satış kararı

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2024 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 100 görüntüledi

Meclisten 4 araç için satış kararı

Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısında hizmet için elverişsiz durumda olan 4 aracın satışı kararı çıktı.

Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya meclis üyeleriyle daire amirleri tam kadro olarak katılırken bazı muhtarlar, CHP İlçe Başkan Fahri Diler ile bazı CHP yöneticileri izleyici sıralarında yer aldı. Gündemin okunması ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda Belediye Başkanı Bülent Kantarcı mayıs ayında yapılana çalışmalar hakkında meclisi bir sunum yaptı.

BİR ELEKTRİKLİ ARAÇ ALINACAK, DÖRT ARAÇ SATILACAK
Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı “Altyapı Geçiş Hakkı Ücret Tarifeleri” hakkındaki rapor oybirliği ile kabul edildi. Buna göre, kurumların, Çaycuma içinde yapacakları altyapı çalışmalarında her metre için Çaycuma Belediyesine ödeyecekleri bedel, 63,08 TL olarak belirlendi. Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünün 2 tezkeresini de görüşen Belediye Meclisi, ekonomik ömrünü doldurduğu için hizmete elverişsiz durumda olan 4 aracın satışı ve belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 aracın satın alınması için Belediye Encümeni’ne oybirliğiyle yetki verdi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 3 TEMMUZDA YAPILACAK
Meclis, gündemin son maddesinde İmar Şehircilik Müdürlüğünün belediye sınırları içerisinde plansız alanlarda kalan yerlerde doğal gaz hatlarının geçirilmesi konulu tezkeresi görüşüldü. Çaycuma Belediyesine sonradan katıldığı için plansız alan halindeki Ayvazlar Mahallesi’nde, 10 yıl içinde, mevcut doğal gaz hattının yerinin değiştirilmesi zorunluluğunun doğması halinde, masrafların Çaycuma Belediyesince karşılanacağına dair ilgili kuruma taahhüt vermek üzere Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya yetki verildi. Belediye Meclisi bir sonraki toplantının 3 Temmuz Çarşamba günü yapılması kararının ardından gündemini tamamlayarak oturuma son verdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da ambalaj atığı presi hizmete…

Çaycuma Belediyesi doğa dostu belediye olma yolunda bir adım daha…

25.01.2016
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma’daki ilklerin yapısı yeni bir…

İlçenin ilk betonarme binası olma özelliği taşıyan Çaycuma Belediyesi eski…

30.05.2023
Salı
Detaylar

Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz

“Bu yıl Gaziler Günü’nü, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimizin ve…

19.09.2016
Pazartesi
Detaylar

CELAL ÜSTÜNKUL’UN CENAZESİ

İLÇENİN SOFULAR MAHALLESİNDEN; MERHUM MEHMET VE BEHİCE’NİN OĞLU, RIFAT, CEMİL, SABRİ…

10.12.2021
Cuma
Detaylar