Mekik ve Golfbüs’e Ahşap Bekleme Durakları

Mekik ve Golfbüs’e Ahşap Bekleme Durakları

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 235 görüntüledi

Çaycuma’da trafiğe kapatılan yaya bölgesinde hizmete giren Mekik (mini tren) ve Golfbüs (elektrikli golf arabası) için ahşap duraklar yapıldı.

 

Çaycuma Belediyesi’nin hizmete geçirdiği ve şuan ücretsiz taşıma sağlayan Mekik ve Golfbüs yoğun ilgi odağı oldu. Yapımını Çaycuma Sanayii sitesinde bulunan ustaların emeğiyle gerçekleşen mekik Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın seçim zamanı seçim bildirgesinde yer alıyordu.

 

Araç trafiğine kapatılıp yayalaştırılan Atatürk Bulvarı’nın bir bölümü ile Cumhuriyet Meydanı’nda halk, Mekik ve Golfbüsle ücretsiz ulaşım sağlıyor.

 

Şehir içi minibüsler ile Atatürk Anıtı önüne gelen vatandaşlar ve katlı otoparka araçlarını bırakan vatandaşlar Mekik ve Golfbüs ile ilçe merkezine ulaşıyor. Özellikle yaşlı, elinde eşyası olanların ulaşımı golf aracı ile sağlanıyor.

 

Mekik ve Golfbüs için katlı otopark, Atatürk Anıtı, Askerlik Şubesi, Belediye Binası ve Öğretmenevi önüne Belediye Marangoz Atölyesinde üretilen ahşap bekleme durakları konuldu.

 

Güzergahın genişleyeceğini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Biz, ilçenin çarşı bölgesini tamamen yayalaştırdık. Herkesin de yürüyemeyeceğini, alışveriş yapması sonucu elinde eşyası olacağını düşünerek çevre dostu elektrikli araçların bu işi kolaylaştıracağını düşündük. Halkımız çok memnun kaldı. Elektrikli olması nedeniyle belediyeye bir külfeti yok. Bir gideri de yok. Yaya bölgesi içerisinde sürekli gezerek insanlara hizmet veriyor.  Bu araçlarımız için belirlenen noktalara bekleme durakları koyduk. Bu duraklar da Belediyemiz tarafından üretilmekte.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Perşembe ile suyumuzu bölüşüyoruz

Kuvvetli yağışlar sırasında Perşembe’ye su veren keson kuyunun kullanılamaz hale…

30.06.2022
Perşembe
Detaylar

Çaycuma umut saçıyor

On binlerce takipçisi olan Onedio adlı sosyal içerik platformu, 2017’de…

27.11.2017
Pazartesi
Detaylar

Personel eğitimi tamamlandı

Çaycuma Belediyesinin BAKKA desteğiyle gerçekleştirdiği personel eğitimi tamamlandı.   Çaycuma…

16.12.2016
Cuma
Detaylar

YENİ MAHALLE 892 ADA PARSELASYON…

27.12.2021
Pazartesi
Detaylar