Mekik ve Golfbüs’e Ahşap Bekleme Durakları

Mekik ve Golfbüs’e Ahşap Bekleme Durakları

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2015 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 123 görüntüledi

Çaycuma’da trafiğe kapatılan yaya bölgesinde hizmete giren Mekik (mini tren) ve Golfbüs (elektrikli golf arabası) için ahşap duraklar yapıldı.

 

Çaycuma Belediyesi’nin hizmete geçirdiği ve şuan ücretsiz taşıma sağlayan Mekik ve Golfbüs yoğun ilgi odağı oldu. Yapımını Çaycuma Sanayii sitesinde bulunan ustaların emeğiyle gerçekleşen mekik Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın seçim zamanı seçim bildirgesinde yer alıyordu.

 

Araç trafiğine kapatılıp yayalaştırılan Atatürk Bulvarı’nın bir bölümü ile Cumhuriyet Meydanı’nda halk, Mekik ve Golfbüsle ücretsiz ulaşım sağlıyor.

 

Şehir içi minibüsler ile Atatürk Anıtı önüne gelen vatandaşlar ve katlı otoparka araçlarını bırakan vatandaşlar Mekik ve Golfbüs ile ilçe merkezine ulaşıyor. Özellikle yaşlı, elinde eşyası olanların ulaşımı golf aracı ile sağlanıyor.

 

Mekik ve Golfbüs için katlı otopark, Atatürk Anıtı, Askerlik Şubesi, Belediye Binası ve Öğretmenevi önüne Belediye Marangoz Atölyesinde üretilen ahşap bekleme durakları konuldu.

 

Güzergahın genişleyeceğini ifade eden Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Biz, ilçenin çarşı bölgesini tamamen yayalaştırdık. Herkesin de yürüyemeyeceğini, alışveriş yapması sonucu elinde eşyası olacağını düşünerek çevre dostu elektrikli araçların bu işi kolaylaştıracağını düşündük. Halkımız çok memnun kaldı. Elektrikli olması nedeniyle belediyeye bir külfeti yok. Bir gideri de yok. Yaya bölgesi içerisinde sürekli gezerek insanlara hizmet veriyor.  Bu araçlarımız için belirlenen noktalara bekleme durakları koyduk. Bu duraklar da Belediyemiz tarafından üretilmekte.” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Başkan Kantarcı’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

“Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet,…

28.10.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

27.06.2016
Pazartesi
Detaylar

2021 Nisan Ayı Meclis Gündemi

01.04.2021
Perşembe
Detaylar

Eleştirme, değiştir

Çaycuma’da bir konferans veren Toplum Gönüllüleri Vakfı Kurucusu İbrahim Betil,…

24.04.2017
Pazartesi
Detaylar