Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 334 görüntüledi

Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nendeiyle yaptığı açıklamada, “23 Nisan çocuk bayramı olmasının yanı sıra, Türk milletinin iradesinin üstünde, başka herhangi bir irade ve gücün olamayacağının ilan edildiği gündür” dedi.

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Kuruluşunun 102. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 Mayıs 1921’de, 23 Nisan’ı milli bayram olarak kabul etti. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, 23 Nisan 1929’da, bugünü, bayram olarak, çocuklara armağan etti. Daha sonra adı ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak değiştirilen 23 Nisan, 1979 yılından bu yana da uluslararası boyutta kutlanıyor. Kendilerine bayram armağan edilen tek ülkenin evladı olma ayrıcalığını yaşayan çocuklarımız, bu sevincine, o yıldan beri, dünyanın tüm çocuklarını ortak ediyor.” dedi.

 

MİLLETİN İRADESİNİN ÜSTÜNDE, BAŞKA BİR İRADE OLAMAYACAĞININ İLAN EDİLDİĞİ GÜN

Ulusal bayramların, kendilerine emanet edilen cumhuriyet ve değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasındaki en önemli araçlardan biri olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Bu bayramı salgın koşulları nedeniyle iki yıldır buruk şekilde kutluyorduk. Bu kez, hep birlikte, büyük bir coşku ve sevinçle kutlamalarımızı yapacağız. Çünkü 23 Nisan çocuk bayramı olmasının yanı sıra, Türk milletinin iradesinin üstünde, başka herhangi bir irade ve gücün olamayacağının ilan edildiği gündür. ‘Ulusal egemenlik’ kavramını Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlattığı ilk günden bu yana temel bir ilke olarak dile getiren Ulu Önder, bunu hâkim kılmak için TBMM’yi kurarak, tüm kararların burada alınmasını sağlamıştır. Atatürk’ün ‘Bu kadar acı tecrübeyi geçiren milletin, bundan sonra egemenliğini bir kişiye vermesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur’ sözleri bugünümüze de ışık tutmaktadır.” dedi.

 

İNSANIMIZIN FERASETİ VE SAĞDUYUSUYLA YARINLARIMIZI DAHA AYDINLIK KILACAĞIZ

Kantarcı açıklamasını, “Her zaman ifade ettiğim gibi, bugünü coşku ile kutlayan çocuklarımıza armağan edeceğimiz en temel şey, tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz bir demokrasi, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Toplumsal adaletin sağlanması, devletimizin hukuku her şeye egemen kılan bir anlayışla yeniden yapılandırılması, huzurun ve ekonomik kalkınmanın olduğu kadar yarınlarımızın da teminatıdır. İnsanımızın her zaman inandığım feraseti ve sağduyusuyla bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Atatürk ve tüm Kurtuluş Savaşı kahramanları olmak üzere ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran öncü kadroyu saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Yarınlarımızın bugünlerden çok daha aydınlık olacağına olan inancımı bir kez daha dile getiriyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HATİCE ÇAKIR’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN NADİR ÇAKIR, KADİR ÇAKIR VE…

19.05.2023
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Velioğlu Mahallesinin; Hüseyin Beyler Mevkii, Süleymankadı…

25.04.2022
Pazartesi
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası nedeniyle; Yeni…

08.11.2023
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

04.11.2014
Salı
Detaylar