Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 262 görüntüledi

Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nendeiyle yaptığı açıklamada, “23 Nisan çocuk bayramı olmasının yanı sıra, Türk milletinin iradesinin üstünde, başka herhangi bir irade ve gücün olamayacağının ilan edildiği gündür” dedi.

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Kuruluşunun 102. yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 Mayıs 1921’de, 23 Nisan’ı milli bayram olarak kabul etti. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, 23 Nisan 1929’da, bugünü, bayram olarak, çocuklara armağan etti. Daha sonra adı ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak değiştirilen 23 Nisan, 1979 yılından bu yana da uluslararası boyutta kutlanıyor. Kendilerine bayram armağan edilen tek ülkenin evladı olma ayrıcalığını yaşayan çocuklarımız, bu sevincine, o yıldan beri, dünyanın tüm çocuklarını ortak ediyor.” dedi.

 

MİLLETİN İRADESİNİN ÜSTÜNDE, BAŞKA BİR İRADE OLAMAYACAĞININ İLAN EDİLDİĞİ GÜN

Ulusal bayramların, kendilerine emanet edilen cumhuriyet ve değerlerinin gelecek kuşaklara aktarılmasındaki en önemli araçlardan biri olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Bu bayramı salgın koşulları nedeniyle iki yıldır buruk şekilde kutluyorduk. Bu kez, hep birlikte, büyük bir coşku ve sevinçle kutlamalarımızı yapacağız. Çünkü 23 Nisan çocuk bayramı olmasının yanı sıra, Türk milletinin iradesinin üstünde, başka herhangi bir irade ve gücün olamayacağının ilan edildiği gündür. ‘Ulusal egemenlik’ kavramını Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlattığı ilk günden bu yana temel bir ilke olarak dile getiren Ulu Önder, bunu hâkim kılmak için TBMM’yi kurarak, tüm kararların burada alınmasını sağlamıştır. Atatürk’ün ‘Bu kadar acı tecrübeyi geçiren milletin, bundan sonra egemenliğini bir kişiye vermesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur’ sözleri bugünümüze de ışık tutmaktadır.” dedi.

 

İNSANIMIZIN FERASETİ VE SAĞDUYUSUYLA YARINLARIMIZI DAHA AYDINLIK KILACAĞIZ

Kantarcı açıklamasını, “Her zaman ifade ettiğim gibi, bugünü coşku ile kutlayan çocuklarımıza armağan edeceğimiz en temel şey, tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz bir demokrasi, özgür ve adil bir Türkiye’dir. Toplumsal adaletin sağlanması, devletimizin hukuku her şeye egemen kılan bir anlayışla yeniden yapılandırılması, huzurun ve ekonomik kalkınmanın olduğu kadar yarınlarımızın da teminatıdır. İnsanımızın her zaman inandığım feraseti ve sağduyusuyla bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Ulu Önder Atatürk ve tüm Kurtuluş Savaşı kahramanları olmak üzere ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran öncü kadroyu saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum. Yarınlarımızın bugünlerden çok daha aydınlık olacağına olan inancımı bir kez daha dile getiriyor, başta çocuklarımız olmak üzere tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ZEYNEP SÜZER’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ KIŞLA KÖYÜ’NDEN, KIŞLA DERE KOOPERATİFİ BAŞKANI ALİ ÇAPKIN’IN KAYINVALİDESİ,…

25.09.2023
Pazartesi
Detaylar

ZONSİAD 100 gıda kolisi ile…

Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ZONSİAD), üyeleri ve kent…

17.04.2020
Cuma
Detaylar

MUAZZEZ KATIRCI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN KAYIKÇILAR MAHALLESİ KATIRCILAR MEVKİİ’NDEN, SEMİHA ÇÖKELEZ VE ÇETİN KATIRCI’NIN…

02.03.2023
Perşembe
Detaylar

OKAN YILDIRIM’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ YUKARIİHSANİYE KÖYÜ’NDEN, NEVZAT YILDIRIM’IN OĞLU OKAN YILDIRIM VEFAT ETMİŞTİR….

11.08.2023
Cuma
Detaylar