Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi meclise, demokrasiye bağlı kaldı

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi meclise, demokrasiye bağlı kaldı

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2024 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 56 görüntüledi

Milletimiz hep kendi iradesinin temsilcisi meclise, demokrasiye bağlı kaldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Geçen 104 yılda Türk demokrasisi zaman zaman kesintiye uğradı. Yüce Meclis, 15 Temmuz’da olduğu gibi hain saldırılara uğradı, faaliyeti durdurulmaya çalışıldı. Ancak Türk halkının kendi iradesinin temsilcisi olan yüce meclise demokrasiye bağlılığı; laik, sosyal, hukuk devleti ilkelerine olan inancı asla sarsılmadı.” dedi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Bundan 104 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Türkiye Büyük Millet Meclisini açarak, Cumhuriyete giden yolun ve modern Türkiye’nin temellerini attı. Bin bir zorlukla boğuşan Meclis, yoksulluğun, eğitimsizliğin, pençesinde kıvranan bir ülkede, evrensel değerlerle kucaklaşmaya hazır bir ülke için yola çıktı. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyleyerek TBMM’yi açan Ulu Önder, kuruluş günü olan 23 Nisan’ı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etti. Çocuklarımızı dünyada eşi olmayan bir ayrıcalığa kavuşturan bu bayram, Yüce Atatürk’ün toplumun her kesimini kucaklayan lider kişiliğini, Cumhuriyet’i kuranların geleceğin teminatı olarak gördüğü genç kuşaklara verdiği önemi göstermesi açısından da son derece önemlidir.” dedi.

TÜRK HALKININ DEMOKRASİYE BAĞLILIĞI; LAİK, SOSYAL, HUKUK DEVLETİ İLKELERİNE OLAN İNANCI ASLA SARSILMADI
Meclis’in açılmasının üzerinden geçen yüz yılı aşkın zamanda ülkenin büyük badireler atlattığını söyleyen Kantarcı, “Geçen 104 yılda Türk demokrasisi zaman zaman kesintiye uğradı. Yüce Meclis 15 Temmuz’da olduğu gibi hain saldırılara uğradı, faaliyeti durdurulmaya çalışıldı. Ancak Türk halkının kendi iradesinin temsilcisi olan yüce meclise, demokrasiye bağlılığı; laik, sosyal, hukuk devleti ilkelerine olan inancı asla sarsılmadı. Son dönemde olduğu gibi ülkenin demokratik dönüşümünü büyük bir basiretle yapan milletimizin demokratik olgunluğu dünyaya örnek oldu. Böyle bir davranışı sergileyen milletimle övünüyor, çocuklarımıza daha aydınlık yarınlar bırakacağımıza inanıyorum. Bu duygularla tüm halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın tüm çocuklarına sevgilerimi sunarken, onlara daha güzel bir dünya, daha aydınlık yarınlar diliyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HALİL DİLEK’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; ERDOĞAN, LATİFE VE FATİH DİLEK’İN BABALARI, ŞERİFE…

18.03.2022
Cuma
Detaylar

HATİCE AKYÜZ’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ VELİKÖYÜ ŞAHNALAR MAHALLESİ’NDEN, GÜLCAN, BİRCAN, DURCAN VE ERCAN AKYÜZ’ÜN…

26.05.2023
Cuma
Detaylar

Çaycuma spor kenti oluyor

Yaptığı yatırımlarla, ilçeyi, bölgede bisikletin başkenti haline Çaycuma Belediyesi tüm…

25.09.2018
Salı
Detaylar

Örnek şehir olmak istiyoruz

Örnek şehir olmak istiyoruz Çaycuma Belediyesince düzenlenen “Bölgesel Kalkınmada Alternatif…

15.05.2024
Çarşamba
Detaylar