Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 46 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Muhtarlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir.” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olarak, 1829 yılından bu yana, devletimizin vatandaşa ulaşan en yakın eli olan muhtarlık müessesesi, demokratik işleyişin de ilk halkasını oluşturmaktadır. Kamu idaresinde, kamu ile vatandaş arasındaki iş ve işlemlerin yürütümünde büyük rolü olan muhtarlar, temsil ettikleri köy ve mahallelerin sorunlarının çözümü için de büyük çaba harcamaktadır. Muhtarların bu göreve halkın iradesini alarak gelmiş olması ayrıca önem taşımaktadır.” dedi.
MUHTARLIKLARA BÜTÇE VE ÇALIŞMA OFİSİ TAHSİS EDİLMELİDİR
Kantarcı açıklamasını, “Türkiye’nin siyasal sisteminde çok önemli bir yere sahip muhtarlık müessesesinin gereksinimleri, karşı karşıya bulunduğu sorunlar ve çözüm yolları üzerinde önemle durulması gereklidir. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan muhtarlığın tarihsel bağlarının da korunarak geleceğe ilişkin görev ve sorumluluklarının belirlenmesi, önümüzde, bir görev olarak durmaktadır. Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir. Bu duygularla başta Çaycuma’da birlikte görev yapma onuruna eriştiğim değerli muhtarlarım olmak üzere, özveriyle görev yapan tüm muhtarların Muhtarlık Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

2021 Mart Ayı Meclis Gündemi

01.03.2021
Pazartesi
Detaylar

BAŞKAN KANTARCI, “SAYIN VALİMİZ BU…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BAŞKAN KANTARCI, “SAYIN VALİMİZ BU…

03.11.2018
Cumartesi
Detaylar

HAYRİYE SAKİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLEDEN; GÜNSELİ, NURSELİ, AYSELİ, AYFER, ÖZGÜL VE SONGÜL’ÜN ANNELERİ,…

13.12.2021
Pazartesi
Detaylar

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

20.04.2022
Çarşamba
Detaylar