Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 51 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Muhtarlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir.” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olarak, 1829 yılından bu yana, devletimizin vatandaşa ulaşan en yakın eli olan muhtarlık müessesesi, demokratik işleyişin de ilk halkasını oluşturmaktadır. Kamu idaresinde, kamu ile vatandaş arasındaki iş ve işlemlerin yürütümünde büyük rolü olan muhtarlar, temsil ettikleri köy ve mahallelerin sorunlarının çözümü için de büyük çaba harcamaktadır. Muhtarların bu göreve halkın iradesini alarak gelmiş olması ayrıca önem taşımaktadır.” dedi.
MUHTARLIKLARA BÜTÇE VE ÇALIŞMA OFİSİ TAHSİS EDİLMELİDİR
Kantarcı açıklamasını, “Türkiye’nin siyasal sisteminde çok önemli bir yere sahip muhtarlık müessesesinin gereksinimleri, karşı karşıya bulunduğu sorunlar ve çözüm yolları üzerinde önemle durulması gereklidir. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan muhtarlığın tarihsel bağlarının da korunarak geleceğe ilişkin görev ve sorumluluklarının belirlenmesi, önümüzde, bir görev olarak durmaktadır. Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir. Bu duygularla başta Çaycuma’da birlikte görev yapma onuruna eriştiğim değerli muhtarlarım olmak üzere, özveriyle görev yapan tüm muhtarların Muhtarlık Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediye Garajında Yoğun Çalışma

Çaycuma Belediyesi bünyesindeki araçları kendi garajında yenilemeye başladı. Belediye bünyesinde…

17.09.2014
Çarşamba
Detaylar

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

BELEDİYEMİZİN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN TEMİN EDEREK ENVANTERİNE KATTIĞI HALK OTOBÜSÜ,…

24.02.2022
Perşembe
Detaylar

Yurtbay Çaycuma’da okurlarıyla buluştu

Dr. Kemal Yurtbay’ın “Sevmek en güzeli” adlı son kitabının tanıtım…

19.10.2018
Cuma
Detaylar

Eğitim haktır

Eğitim haktır Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı yeni eğitim yılı nedeniyle…

11.09.2023
Pazartesi
Detaylar