Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Muhtarlara bütçe ve çalışma ofisi tahsis edilmelidir

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2022 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 36 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Muhtarlar Günü” nedeniyle yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir.” dedi.
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olarak, 1829 yılından bu yana, devletimizin vatandaşa ulaşan en yakın eli olan muhtarlık müessesesi, demokratik işleyişin de ilk halkasını oluşturmaktadır. Kamu idaresinde, kamu ile vatandaş arasındaki iş ve işlemlerin yürütümünde büyük rolü olan muhtarlar, temsil ettikleri köy ve mahallelerin sorunlarının çözümü için de büyük çaba harcamaktadır. Muhtarların bu göreve halkın iradesini alarak gelmiş olması ayrıca önem taşımaktadır.” dedi.
MUHTARLIKLARA BÜTÇE VE ÇALIŞMA OFİSİ TAHSİS EDİLMELİDİR
Kantarcı açıklamasını, “Türkiye’nin siyasal sisteminde çok önemli bir yere sahip muhtarlık müessesesinin gereksinimleri, karşı karşıya bulunduğu sorunlar ve çözüm yolları üzerinde önemle durulması gereklidir. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan muhtarlığın tarihsel bağlarının da korunarak geleceğe ilişkin görev ve sorumluluklarının belirlenmesi, önümüzde, bir görev olarak durmaktadır. Kamuoyunda sıkça tartışıldığı halde muhtarlıklara bütçe ve çalışma ofislerinin hâlâ tahsis edilmemiş olması önemli sorunlar yaratmaktadır. Bu sorunların çözümü için muhtarlarımızla dayanışma içinde çaba sarf etmek hepimizin ortak görevidir. Bu duygularla başta Çaycuma’da birlikte görev yapma onuruna eriştiğim değerli muhtarlarım olmak üzere, özveriyle görev yapan tüm muhtarların Muhtarlık Günü’nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” diyerek tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

 Çaycuma’nın Kaza Oluşu

Her ne kadar Salnamelerde Çaycuma’nın 1303/1883 tarihinde “Çarşamba Divanı” adıyla…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

FAHRİYE ALTINOK’UN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN; İLÇENİN ESKİ ESNAFLARINDAN SABAHATTİN KARA’NIN ANNESİ, NAZLI…

20.08.2022
Cumartesi
Detaylar

KİRALAMA VE SATIŞ İHALE İLANI

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN İLAN MUHTELİF KİRALAMA VE SATIŞ İŞLERİ İHALE…

15.04.2022
Cuma
Detaylar

THM Topluluğundan “Yaza Merhaba” Konseri

Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat…

30.05.2015
Cumartesi
Detaylar