Onun yüce kişiliği hepimize örnek olsun

Onun yüce kişiliği hepimize örnek olsun

Yayınlanma Tarihi: 26.09.2023 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 75 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Gösterişe değil öze önem veren bir tevazu ehli olan Sevgili Peygamberimiz, aynı zamanda, hakkın, hukukun, adaletin abideleşmiş ismidir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Alemlerin rahmeti olan sevgili peygamberimizin dünyaya geldiği gün olan Mevlit Kandilini huşu içinde kutluyor, onu bize örnek olarak gönderen Yüce Allah’a hamt ediyoruz. Her zaman mazlumun, yolda kalmışının, fukaranın, ezilenin, haklının yanında olan Sevgili Peygamberimiz gösterişten, kibirde, şaşadan, gösterişli saraylardan, israf saçılan sofralardan uzak durmuş, insanlar arasında ayrım yapılmasına her koşulda karşı çıkmıştır. Yaşamı ve davranışlarıyla insanlara örnek olan sevgili peygamberimiz, dost, düşman, aile ferdi, yabancı devlet elçisi, garip, yoksul, zengin diye ayırmadan her insanla görüşürken hep alçak gönüllü olmuş, gösterişten hep kaçınmıştır. Sevgili peygamberimiz, bu nedenle, ‘Kim Müslüman kardeşine alçak gönüllü davranırsa, Allah onu yükseltir. Kim kibirlenir, üstünlük taslarsa Allah onu alçaltır’ buyurmuştur.” dedi.

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HAKKIN, HUKUKUN, ADALETİN ABİDELEŞMİŞ İSMİDİR
Hazreti Muhammet’in özelliklerinin saymakla bitip tükenmeyeceğini de söyleyen Kantarcı, “Hayatı boyunca haram lokma yemeyen Sevgili Peygamberimizin devlet hazinesinden ödünç aldığı birkaç keçinin sütü ile geçindiği rivayet edilir. Vefat ettiğinde geriye yalnızca yedi gümüşlük nakit varlığı kaldığı bilinen sevgili peygamberimizin bu mirası da, Medine’nin fakir ailelerine sadaka olarak dağıtılmıştır. Gösterişe değil öze önem veren bir tevazu ehli olan Sevgili Peygamberimiz, aynı zamanda, hakkın, hukukun, adaletin abideleşmiş ismidir. Yaşamı zulümle mücadele etmekle geçen Hazreti Muhammet nefsiyle de savaşarak hep cömert, ikram sahibi, şefkatli ve merhametli olmuştur. İnsanların en hayırlısı olan Sevgili Peygamberimiz, doğruluktan dürüstlükten asla vaz geçmemiş, her koşulda sabretmeyi becermiştir. Onun bu yüce kişiliğinin herkese örnek olmasını diliyor, başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Döşenecek Taşlar Anketle Belirlendi

Çaycuma Belediyesi, Anketle Esnafa Sordu… Çaycuma ilçe merkezi Mustafa Zeren…

11.11.2015
Çarşamba
Detaylar

NADİDE KINICI’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ GEMİCİLER MAHALLESİ SAKİNLERİNDEN, ŞENGÜL, NEZAHAT, HANIM, ŞENNUR VE EKREM…

15.08.2023
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesinin şirketi olan ÇAYBEL’in,…

Çaycuma Belediyesinin şirketi olan ÇAYBEL’in, 241 çalışanı, düzenlenen promosyon ihalesiyle…

28.05.2021
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi’ne Almanya’dan 3. İtfaiye…

Seçim vaadinde “İtfaiyeciler gözbebeğimiz” diyen Başkan Kantarcı, ilçeye yeni itfaiye…

19.01.2015
Pazartesi
Detaylar