Onun yüce kişiliği hepimize örnek olsun

Onun yüce kişiliği hepimize örnek olsun

Yayınlanma Tarihi: 26.09.2023 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 64 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Gösterişe değil öze önem veren bir tevazu ehli olan Sevgili Peygamberimiz, aynı zamanda, hakkın, hukukun, adaletin abideleşmiş ismidir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Alemlerin rahmeti olan sevgili peygamberimizin dünyaya geldiği gün olan Mevlit Kandilini huşu içinde kutluyor, onu bize örnek olarak gönderen Yüce Allah’a hamt ediyoruz. Her zaman mazlumun, yolda kalmışının, fukaranın, ezilenin, haklının yanında olan Sevgili Peygamberimiz gösterişten, kibirde, şaşadan, gösterişli saraylardan, israf saçılan sofralardan uzak durmuş, insanlar arasında ayrım yapılmasına her koşulda karşı çıkmıştır. Yaşamı ve davranışlarıyla insanlara örnek olan sevgili peygamberimiz, dost, düşman, aile ferdi, yabancı devlet elçisi, garip, yoksul, zengin diye ayırmadan her insanla görüşürken hep alçak gönüllü olmuş, gösterişten hep kaçınmıştır. Sevgili peygamberimiz, bu nedenle, ‘Kim Müslüman kardeşine alçak gönüllü davranırsa, Allah onu yükseltir. Kim kibirlenir, üstünlük taslarsa Allah onu alçaltır’ buyurmuştur.” dedi.

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ HAKKIN, HUKUKUN, ADALETİN ABİDELEŞMİŞ İSMİDİR
Hazreti Muhammet’in özelliklerinin saymakla bitip tükenmeyeceğini de söyleyen Kantarcı, “Hayatı boyunca haram lokma yemeyen Sevgili Peygamberimizin devlet hazinesinden ödünç aldığı birkaç keçinin sütü ile geçindiği rivayet edilir. Vefat ettiğinde geriye yalnızca yedi gümüşlük nakit varlığı kaldığı bilinen sevgili peygamberimizin bu mirası da, Medine’nin fakir ailelerine sadaka olarak dağıtılmıştır. Gösterişe değil öze önem veren bir tevazu ehli olan Sevgili Peygamberimiz, aynı zamanda, hakkın, hukukun, adaletin abideleşmiş ismidir. Yaşamı zulümle mücadele etmekle geçen Hazreti Muhammet nefsiyle de savaşarak hep cömert, ikram sahibi, şefkatli ve merhametli olmuştur. İnsanların en hayırlısı olan Sevgili Peygamberimiz, doğruluktan dürüstlükten asla vaz geçmemiş, her koşulda sabretmeyi becermiştir. Onun bu yüce kişiliğinin herkese örnek olmasını diliyor, başta aziz Çaycumalılar olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlit Kandilini kutluyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

YAŞAR DURDU’NUN CENAZESİ

PERŞEMBE BELDESİ MERKEZ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM MUZAFFER DURDU’NUN OĞLU, ONUR, ŞENNUR…

09.01.2024
Salı
Detaylar

ZAHİDE EKŞİ’NİN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN; EMİNE, MUSTAFA, YILMAZ VE İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN ALİ…

15.02.2022
Salı
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Elmas…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, katıldığı bir televizyon programında. “Ülkenin yönetiminde…

07.05.2020
Perşembe
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Çay Mahallesinin; Veliköyü Caddesi ve Abdullah…

20.01.2023
Cuma
Detaylar