Örnek personel

Örnek personel

Yayınlanma Tarihi: 25.07.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 158 görüntüledi

Daha önce otobüste unutulan ve içinde 10 bin liradan fazla para bulunan çantayı sahibine iade eden Çaycuma Belediyesi otobüs şoförü Zafer Yıldırım, bu kez de, içinde yüklü miktarda para bulunan bir çantayı sahibine ulaştırdı.

 

Çaycuma Belediyesi Otobüs İşletmesinde (ÇOMBÜS) otobüs şoförü olarak görev yapan Zafer Yıldırım, örnek personel olarak Çaycuma Belediyesinin gururu oldu. Daha önce otobüste unutulan ve içinde 10 bin liradan fazla para bulunan çantayı sahibine ulaştıran Yıldırım, bu kez de, Recep Özdemir adlı bir vatandaş tarafından otobüste unutulan bir çantanın, başkasının eline geçmek üzereyken sahibine ulaşmasını sağladı. Yıldırım’ın dikkati sayesinde sahibine iade edilen çantada, Özdemir’in yeni aldığı bir aylık maaşının yanı sıra birçok kredi kartıyla kimlik kartı da bulunuyordu.

 

BİR PAKET SİGARA TEKLİFİMİ DAHİ KABUL ETMEDİ

 

Çaycuma Belediyesine bir teşekkür ziyareti yapan çanta sahibi Recep Özdemir, “Organize Sanayi Bölgesi’nde bir sandalye fabrikasında çalışıyorum. O gün gece vardiyasından çıktım, bankamatikten maaşımı çektim. İçinde ayrıca bir miktar para, kredi kartları ve kimlik belgelerimin olduğu cüzdanımı koyduğum kol çantamı, bindiğim ÇOMBÜS’te unutmuşum. Ben indikten sonra yanında oturduğum şahsın hareketlerinden şüphelenen Şoför Zafer Yıldırım, aracı durdurarak olaya müdahil olmuş. Şahsın çelişkili ifadeleri üzerine çantaya el koyarak durumu amirlerine bildirmiş. İçindeki kimlik bilgilerinden yola çıkarak bana ulaştılar. Onlar arayıncaya kadar, hiçbir şeyden haberim yoktu. Çok sevindim. Çaycuma Belediyesine bu örnek davranışından dolayı teşekkür ediyorum. Bir paket sigara teklifimi dahi kabul etmeyen Zafer Yıldırım’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

ÇAYCUMA İNSANİ HASLETLERİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

 

Personellerinin davranışının kendisini çok duygulandırdığını söyleyen Çaycuma Belediyesi Başkan Vekili Cengiz Gökçe “Zafer Yıldırım’ın bu davranışıyla çok gurur duydum. Çaycuma insani hasletlerin hâlâ ayakta olduğu bir yer olarak göz kamaştırıyor. Belediye hoparlöründen ‘Bir miktar para bulunmuştur’ anonsu yapılan kaç yer kalmıştır bilmiyorum ama bizim burada, haftada birkaç kez duymanız mümkün. Şoför arkadaşım hem dikkati, hem hakkaniyetli, hem de alçakgönüllü kişiliğiyle, oluşturmaya çalıştığımız kültürü temsil eden örnek bir kişilik olarak öne çıkıyor. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Recep kardeşime de geçmiş olsun diyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ASIM YILMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM RASİM VE MERHUME NAZMİYE YILMAZ’IN OĞULLARI,…

31.03.2023
Cuma
Detaylar

Kantarcı, “Daha temiz bir Çaycuma…

Çaycuma’da kömür satan işletme sahipleriyle toplantı düzenleyen Çaycuma Belediye Başkanı…

01.07.2014
Salı
Detaylar

Çizgilerle Atatürk ve Cumhuriyet

Kürşat Coşgun’un 1920-30’lu yıllardaki gazete ve dergilerde yayımlanan Atatürk ve…

12.11.2017
Pazar
Detaylar

Yaşanan Fırtınada Çaycuma İtfaiyesi Görev…

Yaklaşık üç gündür ülke genelinde yaşanan ve Çaycuma’da da etkili…

02.02.2015
Pazartesi
Detaylar