Salim Dündar’ı hüzünlendiren kitap

Salim Dündar’ı hüzünlendiren kitap

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2021 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 340 görüntüledi
Çaycuma Belediyesinin düzenlediği 1. Çaycuma Yol Koşusu’na katılan ünlü sanatçı Salim Dündar Çaycuma Belediyesinin yayımladığı Doğu Karaoğuz’un “Bir Zamanlar Zonguldak” adlı kitabında, kendinin de yer aldığını öğrenince çok duygulandı.
Çaycuma Belediyesinin düzenlediği 1. Çaycuma Yol Koşusu çok özel insan hikâyelerine ve dostluklara sahne oldu. Yarışmaya 80+’da katılan tek koşucu olan Salim Dündar, parkuru 1 saat 41 dakikada tamamladı. Bekir Ünlüataer’in Çaycuma’da verdiği Cumhuriyet Konseri’nde konuk sanatçı olarak sahneye çıkıp kült şarkısı ‘Aynalar’ı seslendiren ünlü sanatçı, izleyicilerden büyük alkış aldı. Dündar, daha sonra Çaycuma’dan yayımlanan Serhan Asker’in “Görkemli Hatıralar” adlı programına da konuk olarak aynı şarkıyı seslendirdi.
KENDİ FOTOĞRAFLARINI GÖRÜNCE DUYGULU ANLAR YAŞADI
Zonguldak anılarını da paylaşan Dündar, bir dönem ülkenin en sevilen sesi ve yıldızı olan Zonguldaklı Başar Tamer’den söz edince, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, içinde Tamer’e ait özel bir bölümün de yer aldığı Doğu Karaoğuz’un “Bir Zamanlar Zonguldak” adlı kitabı kendine gösterdi. Çaycuma Belediyesi tarafından yayımlanan kitapta ilgili bölümü incelerken, kendi fotoğraflarının da olduğunu gören Dündar, oldukça duygulu anlar yaşadı. Fotoğraflardaki isimler tek tek sayan ünlü sanatçı, birçoğunun kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadığını söyleyerek arkadaşlarına rahmet diledi.
ZONGULDAKLI BAŞAR TAMER CAN KARDEŞİMDİ
Müzik yaşamına baterist olarak başladığını söyleyen Dündar, o dönemin en önemli orkestrası olan Şerif Yüzbaşıoğlu ve Kadir Ünalan Orkestrası da içinde pek çok grupta yer aldığını söyledi. “Can kardeşimdi” dediği Tamer’in o dönemde ülkenin en önemli sesi ve gerçek yıldızı olduğunu söyleyen Dündar, onla ilgili pek çok anıyı paylaştıktan sonra Zonguldak’ın önemli bir müzik kenti olduğunu da ifade etti. Zonguldak Deniz Kulübü’nde Levent Ağralı ve Ertan Güney’le de müzik yaptığını söyleyen ünlü sanatçı, kendisi gibi baterist olan ve bir dönem İstanbul’da birlikte çalışma olanağı da bulduğu Mato lakaplı, Nihat Sinoplu’nun çok önemli bir sanatçı olduğunu da söyledi.
ZONGULDAK ÖNEMLİ MÜZİK İNSANLARI YETİŞTİRMİŞ BİR KENTTİR
Dündar, “Sonradan Mato, İstanbul’dan ayrılıp Zonguldak’a geldi ve burada Deniz Kulübü’nde çalmaya devam etti. Çok değerli bir sanatçıydı. Zonguldak önemli müzik insanları yetiştirmiş bir kentti. Hepsiyle çok güzel arkadaşlıklarım oldu. İyi ki Çaycuma’ya gelmişim. Bu kitap benim için çok kıymetli. Can kardeşlerimi hatırladım, onlarla yaşadığım güzel hatıralar canlandı. Çok mutlu oldum. Doğu Bey’e ve Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.
DOĞU KARAOĞUZ’LA TELEFONLA KONUŞTU
Doğu Karaoğuz’la uzun uzun telefonla da konuşan Dündar, ortak pek çok dostlarını anarak anılarını tazeledi. Başkan Kantarcı Dündar’a “Bir Zamanlar Zonguldak” adlı kitabı armağan ederken, katılıp başarıyla tamamladığı yol koşusunun anısına kendisine bir de plaket sundu.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle ;…

19.07.2023
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; İstasyon…

12.06.2022
Pazar
Detaylar

Su Kesintisi ilanı

Su Kesintisi ilanı Su İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle;…

22.05.2024
Çarşamba
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Perşembe…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Perşembe kavşağında yapımı büyük oranda tamamlanan…

18.12.2020
Cuma
Detaylar