Sevgi, paylaşma ve dayanışmanın adıdır

Sevgi, paylaşma ve dayanışmanın adıdır

Yayınlanma Tarihi: 26.06.2023 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 72 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Sevgi, paylaşma ve dayanışmanın adı olan Kurban Bayramı ulus olarak birlik, beraberlik duygularımızı en çok güçlendirdiğimiz günlere de karşılık gelir.” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı mesajında, “Hep birlikte bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmış olmanın sevinici yaşıyoruz. Sevgi, paylaşma ve dayanışmanın adı olan Kurban Bayramı ulus olarak birlik, beraberlik duygularımızı en çok güçlendirdiğimiz günlere de karşılık gelir. Büyüklerimizi ziyaret edilip küçüklerimizi sevindirdiğimiz bu anlamlı bayramda küsler barışır, uzaklardaki dost, hısım ve akrabalar birbirini ziyaret ederek hasret giderir. Toplumda huzur ve hoşgörü ortamı oluşmasını da sağlayan mübarek bayramın, yalnızca ülkemizde değil tüm İslam aleminde anlamına uygun olarak kutlanması en büyük dileğimdir.” dedi.

ÇAYCUMA, SÖZCÜĞÜN TAM ANLAMIYLA BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELİYOR
Hızla gelişen ve bölgenin örnek kentine dönüşen Çaycuma’nın, bayramı, huzur ve umut içinde karşıladığını söyleyen Kantarcı, “Aşılmaz denen sorunların bir bir tarihe karıştığı Çaycuma’mızda, hemşehrilerimiz, çağdaş kent olmanın tüm gereklerini yerine getirmiş bir beldede yaşamanın keyfini ve gururunu yaşıyor. İçinde yaşayanlara sunduğu olanaklar ve kolaylıklarla büyük kentleri aratmayacak bir yaşam kalitesine ulaşan ilçemiz, Karadeniz doğal gazıyla ilgili tüm operasyonların yönetildiği merkez olarak, Zonguldak’ın ‘enerji kenti’ kimliğini de pekiştiriyor. Bu yılın sonuna doğru temelini atacağımız Bilim Merkezi ile eğitim ve bilim alanında da dev bir adım atacak olan Çaycuma, sözcüğün tam anlamıyla bölgenin cazibe merkezi haline geliyor. İçimizdeki bayram sevincini daha da artıran bu hizmetleri yapma fırsatı veren aziz hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

BÜYÜK ÖNDER’İN GÖSTERDİĞİ HEDEFLERE DOLUDİZGİN KOŞMANIN COŞKUSU İÇİNDEYİZ
Kantarcı açıklamasını, “Bu bayramın Cumhuriyetimizin yüzüncü yıldönümünde kutlanması, diğerlerinden daha özel kılıyor. Vatandaşlarımızın tamamının ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve değerlerine derin bağlılık duyması, geleceğe kararlılıkla yürümemizin temel motivasyonunu oluşturuyor. Çaycuma Belediyesi olarak Büyük Önder’in gösterdiği hedeflere doludizgin koşmanın coşkusu içindeyiz. Çok çalışıp, çok daha iyi bir Çaycuma’yı hep birlikte oluşturacağız. Bu güzel yörede barış ve kardeşlik içinde yaşayıp, dünyaya örnek bir kenti inşa edeceğiz. Ele ele verip gelecek nesillere gurur duyacakları bir Çaycuma bırakacağımıza yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, yurtiçinde ve yurtdışında bulunan bütün hemşehrilerimizin, Türk dünyası ve İslâm âleminin Kurban Bayramını kutluyor, tüm insanlığa huzur, barış ve saadetler getirmesini diliyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE;  VELİOĞLU MAHALLESİ;  HÜSEYİN BEYLER MEVKİİ, SÜLEYMANKADI…

10.02.2022
Perşembe
Detaylar

GÜLİZAR DURMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, SADIK DOĞAR VE MERHUM EMİNE DOĞAR’IN KIZLARI,…

09.10.2022
Pazar
Detaylar

Kamuoyuna açıklama

Bir süredir gerek sosyal medya, gerekse fısıltı gazetesi yoluyla Çaycuma…

04.12.2018
Salı
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda şöyle dedi;  …

29.10.2014
Çarşamba
Detaylar