Sevgililer Günü’nde toplu nikâh töreni

Sevgililer Günü’nde toplu nikâh töreni

Yayınlanma Tarihi: 14.02.2018 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 164 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı evlilik tarihlerini özel olarak 14 Şubat Sevgililer Günü olarak belirleyen 4 çiftin nikâh törenini Çaycuma Cumhuriyet Meydanı’nda kıydı

Nikah tarihlerini özel olarak, 14 Şubat Sevgililer Günü olarak seçen 4 çift, Çaycuma Belediyesince düzenlenen toplu nikah töreninde, hep birlikte evliliğe “evet” dedi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan toplu nikah törenine, belediye meclis üyeleri ile daire müdürlerinin yanı sıra Çaycuma Kent Konseyi Başkanı Berna Çimsalan Özyurt, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın’la birlikte çiftlerin yakınları ve aileleri katıldı. Toplu törenle, Fatma Uslucuk- Soner Çarşanbalı, Özlem Yılmazer-Efkan Üstünkaya, Necla Dirik-Selçuk Akçay, Eda Güney-Orkun Can Bakılan, çiftlerinin nikâhları kıyıldı.

ÇAYCUMA’YI MEMLEKET AŞKIYLA YENİ BAŞTAN İNŞA EDİYORUZ

Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, çiftlerin nikâhını kıymadan önce yaptığı konuşmada, “Bugün her yıl olduğu gibi 14 Mart Dünya Sevgililer Günü’nü Cumhuriyet Meydanı’nda kutlamak ve müracaat eden 4 çiftimizin nikâh törenini gerçekleştirmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Çaycuma’yı çok seviyoruz. Tüm hizmetlerimizi içine sevgimizi de katarak yapıyor, Çaycuma’yı memleket aşkıyla yeni baştan inşa ediyoruz. İçinde sevgi olan her şey gibi, ilçemizde çok güzel oluyor. Toplumsal barışa, uzlaşmaya, hoşgörü ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde 14 Şubat Dünya Sevgililer Günü’nü Çaycuma’nın ortasında hep birlikte kutluyoruz. Sevgi insanın içini ısıtan, yüzünü güldüren, insanı başka bir kılan sözcüktür. Diğer pek çok şeyin aksine sevgi paylaştıkça güzelleşir, paylaştıkça daha da artar” dedi.

ÇAYCUMA BİR SEVGİ KENTİDİR

Kantarcı konuşmasını, “Giderek herkesin görmek istediği bir yer haline gelen Çaycuma, aynı zamanda bir sevgi kentidir. Bin yıllardır insanlara yaşama alanı olmuş bu topraklarda, hoşgörülü, sevecen bir halk yaşar. İnsanı barışçı ve değişime açıktır. Kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, herkesin barış içinde yan yana yaşadığı, farklılıkların yaşamın bir rengi sayıldığı Çaycuma bu insani iklimiyle tüm dünyaya örnektir. Bizler Çaycuma’yı daha güzel yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çaycumalılar her şeyin en iyisine layık olduklarını düşünüyor. Bu amaçla hizmet kalitemizi en yükseğe çıkarmak için yoğun bir çaba harcıyoruz. Çaycuma’yı çok seviyoruz, Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz. Çaycuma bu sayede daha da güzel oluyor” diyerek tamamladı.

GOLF ARACI İLE ÇAYCUMA TURU ATTILAR

Başkanı Bülent Kantarcı bu konuşmanın ardından 4 çiftin nikâhını kıyarak evliliğin tapusu dediği nikâh cüzdanlarını çiftlere, ömür boyu mutluluklar dileyerek verdi. Törenin ardından çiftler müzik eşliğinde dans ederken Çaycuma Belediyesi, nikâh kıydıran 4 çifte günün anısına özel baskılı birer vazo hediye etti. Çiftler daha sonra belediyeye ait golf aracı ve mini trenle Çaycuma turu atarak nikâh törenlerini unutulmaz bir güne çevirdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

2020 Eylül Ayı Meclis Gündemi

28.08.2020
Cuma
Detaylar

Yeni atılım döneminin başlangıcı olacak

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda,…

30.12.2022
Cuma
Detaylar

Başarılı çocuklara teşekkür belgesi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı il genelinde düzenlenen zekâ oyunları ile…

25.04.2022
Pazartesi
Detaylar

Muhtarlar da bisiklete kavuştu

Çaycuma Belediyesi gazetecilerden sonra muhtarlara da bisiklet dağıttı. Çaycuma bisiklet…

14.04.2017
Cuma
Detaylar