Sıra dışı hizmetlerden mutlu oldum

Sıra dışı hizmetlerden mutlu oldum

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 110 görüntüledi

Zonguldak Valiliğine atandıktan sonra ilk kez geldiği Çaycuma’da belediyeyi de ziyaret eden Vali Ahmet Çınar, şeref defterine, “Güzel ve sıra dışı hizmetlerden mutlu oldum” yazdı

 

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ilimize atanmasının ardından, Çaycuma ilçesine yaptığı ilk ziyarette, Çaycuma Belediyesini de ziyaret etti. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ile birlikte belediyeye gelen Vali Çınar’ı kapıda çiçekle karşıladı. Yanında bulunanlarla birlikte Başkan Kantarcı’nın makam odasına geçen Vali Çınar, burada, belediyenin şeref defterine, “Çaycuma ilçesini genel çalışma amaçlı ziyaretimizde Çaycuma Belediye Başkanlığını da ziyaret ettik. İlçeyi ve belediyenin hizmetlerini beğendim. Sayın Başkan ve personelinin güler yüzlü, samimi, sıcak karşılamasından etkilendim. İlçede birçok şehirde olması gereken ancak olmayan güzel ve sıra dışı hizmetlerin varlığından mutlu oldum.  Başarılar diliyorum” yazdı.

 

YAPMAMANIN BAHANESİ ÇOK, MARİFET YAPMAK

 

Başkan Bülent Kantarcı’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Ahmet Çınar, sunumun sonunda, “Güzel şeyler yapmışsınız, elinize sağlık. Yaparsanız oluyor, yapmazsanız olmuyor. Özet olarak bunu söylemek isterim”  şeklindeki ifadesiyle çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Vali Çınar’ı “Yapmamanın bahanesi çok. Nasıl yapılmazı çok güzel bir şekilde, detaylarıyla açıklayabiliriz ama marifet yapmaktır” diyerek yanıtlan Başkan Kantarcı, “Çaycuma çok şanslı bir yer. Bir kere coğrafyası güzel. İklimi güzel. İnsan yapısı güzel. Çaycuma aynı zamanda bir bölgenin merkezi.  83 tane köyümüz etrafımızda çepeçevre sıralanmış durumda. Bu köylerimiz her gün Çaycuma’ya geliyor. Çaycuma Köprüsü’nden günde 8 bin araç geçiyor ve akşam da dönüyor. Her araçta 3 kişi olsa, Çaycuma’nın nüfusu kadar bir insan, her gün Çaycuma’ya giriyor, çıkıyor.  Ancak en küçük bir izdiham, kargaşa yaşanmıyor. Bu aynı zamanda ekonominin de canlanması demek” dedi.

 

ÇAYCUMA İYİ GİDİYOR

 

İlçenin bir diğer avantajının geçmişte, kâğıt fabrikasının kurulduğu zamanlarda, radikal anlamda yatırımların yapılıp, geniş ulaşım yollarının açılması olduğunu söyleyen Kantarcı, “O yıllarda, bu yollar açılmasaydı, bugün büyük zorluk çekiyor olacaktık. Bartın gibi, Devrek gibi kilitlenip kalırdık. Belediyemizin güzel bir ekibi var. Sağ olsun, sayın kaymakamımız ile de iyi bir işbirliği içindeyiz. Her açıdan sevdiğimiz, saydığımız, her yönüyle zevkle çalıştığımız bir idareci. Çaycuma’da Emniyet’le biraz sıkıntımız var. Personel yetersizliği kimi hizmetlerin aksamasına neden oluyor. Trafik yönünden zorlanıyoruz. Onun dışında genel olarak büyük bir sıkıntı yaşamıyoruz. Çaycuma iyi gidiyor. 18 uygulamasını tamamlayıp, özellikle hastane çevresindeki geniş alanların imarını yaparsak Çaycuma Filyos Projesine tümüyle hazır olacak” dedi.

 

VALİ ÇINAR GOLF ARACINA BİNDİRİLDİ

 

Zonguldak eski milletvekili Ali İhsan Köktürk’ün de katılımıyla Çaycuma havaalanının hizmete açılması, Filyos Projesi çalışmaları, vadi ekolojisinin korunması, nehrin kanal içine alınmasıyla kazanılan alanların doğru kullanımı, Çaycuma – Zonguldak kolay yolunun yapılması gibi konularda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi. Başkan Kantarcı Vali Çınar’a kamu kuruluşlarıyla koordinasyon gerektiren konularda belediyenin taleplerini içeren bir dosya ile günün anısına bir plaket sundu. Kaymakamlıktan belediyeye, yayalaştırılmış alanlarda ücretsiz ulaşım aracı olarak kullanılan golf arabasıyla gelen Vali Çınar, yine aynı araçla Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odasına gitmek üzere belediyeden ayrıldı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Atatürk Spor Merkezi Meyvelerini Veriyor

Kısa süre önce hizmete giren ve Çaycuma halkı tarafından büyük…

24.03.2022
Perşembe
Detaylar

5 Haziran Dünya Çevre Günü…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle…

05.06.2020
Cuma
Detaylar

Stefan Hundt Çaycuma’nın fahri hemşerisi…

Çaycuma Belediye Meclisi kasım ayı olağan toplantısında, kardeş kent ilişkisinin…

05.11.2020
Perşembe
Detaylar

SEVGİ ARSLAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; MERHUM MEHMET VE MERHUME NAİLE ARSLAN’IN KIZLARI,…

02.06.2022
Perşembe
Detaylar