SOFHİA EVLERİNE DAİR AÇIKLAMA

SOFHİA EVLERİNE DAİR AÇIKLAMA

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2022 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 47 görüntüledi

Belediyemizin örnek proje olarak hayata geçirdiği Sofhia Evleri üzerinden maksatlı çevrelerce yoğun bir karalama kampanyası yürütülmektedir.

Apartmanlara sıkışan vatandaşların yaşam alışkanlıklarını değiştirmek amacıyla, kentin doğal dokusuna uygun bir mimari ile yapılıp insanımızı yeniden toprakla, yeşille buluşturmayı amaçlayan proje hakkında, aralarında bazı siyasi partilerin de bulunduğu çevrelerce “yolu olmadığı” şeklinde gerçek dışı bile sayılmayacak trajikomik bilgiler yayılarak kamuoyu yanıltılmaktadır.

Çaycuma’yı bir parça tanıyan herkesin bildiği gibi, Sofhia Evleri ilçe merkezinin Yakademirciler köyü ile bağlantısını sağlayan karayolunun tam bitişiğinde yani yol kenarında yer almaktadır, dolayısıyla ulaşım sorunu yoktur, olması da mümkün değildir.

Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi, yapımı devam eden Mevzi İmar Planı ve ardından 18 uygulaması ile son derece düzgün bir kentsel doku ortaya çıkarılacak, doğal olarak alternatif yollar da yapılacaktır.

Projenin safahatı şöyledir:

Güzelyaka köyünden ayrılan Sofular mahallesinde bulunan arazi, geçmiş dönemde TOKİ alanı olarak ilan edilmiş, yüksek eğimli araziye herhangi bir talip çıkmadığı için proje akim kalmıştır.

Yüksek eğimdeki “değersiz” arazi üzerinde Belediyemiz, çevrede örneği olmayan “Teraslı Sıra evler” tarzında bir vizyon proje geliştirmiş, kat karşılığı şeklinde de ihale ederek hayata geçirmiştir.

Tamamlanan projede Belediyemizin ve şirketinin henüz satışa sunulmamış 25 adet dairesi bulunmaktadır.

Henüz tamamlanmadığı ve oturma izni düzenlenmediği halde, geçen kış, yüklenici firmadan satın aldıkları dairelere bilgimiz dışında taşınan bazı kişiler, haliyle bazı sorunlar yaşamıştır.

Bu yıl da aynı sıkıntıları yaşayacağını düşünen bazı kat malikleri, panik halinde, başta sosyal medya olmak üzere bazı mecralarda gerçek dışı haber ve paylaşımlar yap(tır)ma yoluna gitmiştir.

Burada konutu olan bir iki kişi ise, konuyu, mensubu olduğu parti adına ucuz polemik yapma fırsatı olarak değerlendirmiş, bu doğrultuda partisini harekete geçirmiştir.

Oysa şikayetçi oldukları eksiklerin Belediye ile diyalog halinde çözümü mümkünken bu yolu tercih etmeleri son derece manidardır.

Verdiği hizmetlerle tüm ülkenin takdirini kazanmış Belediyemizin, bu kadar küçük hesaplarla karalanmaya çalışılması üzüntü verici olduğu kadar, art niyetli çevrelerin ne kadar aciz olduğunu da göstermektedir.

Sofhia Evleri, estetiği, malzemesi, planlı alt yapısı, iyi tasarlanmış çevre düzenlemeleri, daireye özel teras bahçesi ve hiçbir sitede olmayan özel kapalı kişisel otoparkı gibi birçok emsalsiz özelliğiyle fark yaratan bir projedir.

Projelerimizin yapım sürecinde çamur atmaya çalışanların projeler tamamlandığında yanıldıkları ve mahcup oldukları defalarca görüldüğünden şaşıracak bir durum yoktur.

Belediyemiz bu gibi önemli, örnek ve yaratıcı projelere imza atmaya ve fark yaratmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İlginizi Çekebilecek Yazılar

AHMET GÜNEŞ’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLE SAKİNLERİNDEN, UĞUR GÜNEŞ’İN BABASI, FATMA GÜNEŞ’İN EŞİ…

08.08.2022
Pazartesi
Detaylar

Belediye-İş Sendikası’ndan Başkan Kantarcı’ya Teşekkür

Belediye-İş Sendikası, Çaycuma Belediye’sinde kadrolu işçilerin ikramiyelerinin tam olarak ödenmesinden…

19.07.2014
Cumartesi
Detaylar

Belediye Başkanlığından

Yaşanan ağır kış şartları nedeniyle kuvvetli buzlanma ve don olayları…

27.01.2022
Perşembe
Detaylar

Su Kesintisi İlanı

SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN ABONE SU ARIZASI NEDENİYLE; ÇAY…

15.09.2022
Perşembe
Detaylar