Son beton döküldü

Son beton döküldü

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2017 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 2 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi yeni hizmet binası A Blok, 11. kat tabliye betonu dökülerek, kaba inşaat büyük ölçüde tamamlandı

 

Çaycuma Belediyesi yeni hizmet binası kaba inşaatında son tabliye betonu da döküldü.  Binanın A Blok, 11. katındaki 1,200 metrekare alana sahip tabliyenin demir donatısını döşeyen ekipler, betonunu da dökerek, kaba inşaatı büyük ölçüde tamamladı. 15 bin metrekare kapalı alanı olan inşaatta bugüne kadar 1,100 tondan fazla demir kullanılırken, 10 bin metreküp de beton döküldü. Silindir görünümlü 2 bloktan oluşan binanın bir bloğu belediye hizmetleri için ayrılırken, diğer blok da kamu kurum ve kuruluşlarıyla kurumsal şirketlere kiraya verilecek. İki bloğun arasında kalan tek katlı bölümse kurumsal marketlere kiralanacak.

 

MEVCUT BİNA KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’ya değer katacak bir projenin çok önemli bir etabını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki günlerde dış cephe kaplaması ile içinin düzenleme çalışmalarına başlayacağız. Yılsonuna kadar da buraya taşınmayı hedefliyoruz. Gerek mimari yapısı, gerek dış cephe düzenlemesi ile Çaycuma’ya simge bir yapı kazandırıyoruz. Tasarımından, imalatına kadar her şeyiyle yerli olan binamız, son derece fonksiyonel olacak ve akıllı bina konseptiyle hizmet verecek. Babamın başkanlık yaptığı zamanlarda belediyemize kazandırdığı ve elli yılı aşkın bir zamandır ilçemize hizmet eden mevcut binamızı da kültür merkezi olarak değerlendireceğiz. Böyle bir hizmeti yerine getirmiş olmaktan çok mutluyum. Hayallerimden biri daha gerçek oluyor. Mimari tasarımını yapan değerli hemşehrim Mustafa Girgin’den, kalıbını çakan işçisine kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

KENTİN EN GÖRKEMLİ BİNALARINDAN BİRİ OLACAK

 

15 bin metrekare kapalı alana sahip olan bina A ve B olmak üzere iki bloktan oluşuyor. Binada otopark, ofisler, işyerleri, toplantı ve sergi salonları, belediye meclis salonu, nikâh salonu, kafeterya, yemekhane ve fuayeler bulunuyor. Bina tamamlandığında yalnızca Çaycuma’nın değil, tüm kentin en görkemli binalarından biri olması bekleniyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kurban Bayramı Süresince

Tüm Otoparklar Ücretsizdir… ÇOMBÜS seferlerimiz bayramda da hizmetinizde… Mekik ve…

23.09.2015
Çarşamba
Detaylar

Çaycumalı Bisikletliler İstanbul Bisiklet Festivali’nde

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali’ne Çaycuma Belediyesi…

16.06.2015
Salı
Detaylar

Suyu %50 indirimli kullanmak mümkün

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı bir yerel televizyon kanalına telefonla yaptığı…

16.08.2021
Pazartesi
Detaylar

Fuar yüz güldürdü

Bu yıl ikincisi düzenlenen Batı Karadeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık…

03.10.2017
Salı
Detaylar