Temizlikte yeni dönem

Temizlikte yeni dönem

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2017 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 214 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin temizlik işleri ihalesini kazanan firma 11 Eylül itibarıyla hizmete başladı.  Yeni dönemde, temizlik işlerinin, çok daha profesyonel bir yaklaşımla yürütüleceği açıklandı

Çaycuma Belediyesi ilçede yürüttüğü temizlik işlerini çok daha profesyonel bir yaklaşımla sürdürmek için geçtiğimiz günlerde “temizlik işleri ihalesi” ihale yaptı. İhaleyi, aralarında İstanbul, İzmir, Eskişehir, Konya, Balıkesir, Bursa, Tekirdağ, Sakarya gibi büyük yerleşim birimlerinde, çeşitli alanlarda hizmet veren Ertaçlar firması kazandı. Firma 11 Eylül itibarı ile ilçede bulunan yaklaşık 1200 konteynırın temizlik ve dezenfeksiyon işlemi ile hizmete başladı. Halen taşeron eliyle yürütülen hizmet, böylece çok daha profesyonel olarak çalışan bir firma aracılığıyla yürütülecek. Yeni dönemde, mevcut çöp toplama araçlarının sayısı ikiden dörde çıkarılırken, şirket tarafından ilave olarak 1 arozöz de devreye sokulacak. Halen taşeron firmada hizmet veren temizlik personeli ise aynı özlük hakları ile yeni firmaya devredilecek. Böylece hiçbir çalışanın hak kaybına uğramaması sağlanacak. Belediyenin daimi personeli olan 8 çalışanaysa başka birimlerde görev verilecek.

DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR KARAR

Konuyu değerlendiren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma’da devrim niteliğinde bir kararı hayata geçirdik. Belediyemize yeni eleman alamadığımız için taşeron firma aracılığıyla yürüttüğümüz temizlik hizmetini, bundan sonra çok daha profesyonel bir bakışla yürüteceğiz. Ülkemizin birçok yerinde hizmet veren güçlü bir firma ile sözleşme imzalayarak, mevcut işçi ve ekipmanı onlara devrediyoruz. Şirket 1200 çöp konteynırının dezenfeksiyonunu yaparak işe başlayacak. Çok arzu ettiğim ancak çeşitli nedenlerle hayata geçiremediğim bir hizmet de bu vesileyle gerçekleşmiş olacak. Mevcut araç parkına yeni araçlar da ekleyecek olan şirketle çok daha nitelikli bir temizlik hizmeti vereceğimize inanıyorum” dedi.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ ANA İLKEMİZDİR

Temizlik hizmetinin aynı zamanda belediyeciliğin de göstergesi olduğunu söyleyen Kantarcı açıklamasını, “Başka hangi hizmeti verirseniz verin, bu hizmet iyi verilmediği takdirde vatandaş memnuniyetini sağlamak mümkün değildir. Halkımızın sağlığı, güveni ve refahını her şeyin üstünde tutuyoruz. Vatandaş memnuniyeti ana ilkemizdir. Attığımız bu adımla, çevre ve halk sağlığı konusunda daha kaliteli hizmetler vereceğimize, vatandaş memnuniyetini daha yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum. Halkımızı da bu çabalarımıza destek olmaya çağırıyorum. Lütfen çevreyi kirletenleri, atıklarını özensiz bir şekilde oraya buraya atanları uyarın. Temiz bir Çaycuma hepimizin yüz akıdır. Bu alanda sizlerin katkısı olmadan başarı kazanmamız mümkün değildir. Ben tekrar Çaycuma’mıza hayırlı olsun derken kazanan firmaya da başarılar diliyorum” diyerek tamamladı.

HİZMETİN HEP EN İYİSİNİ ALMIŞ BİR YERDE İŞİMİZİN ZOR OLDUĞUNU BİLİYORUZ

İhaleyi kazanan şirketin yöneticisi Hüseyin Yılmaz ise, “Biz sayın başkanın da, Çaycuma halkının da beklentilerinin farkındayız. Gerçekten çok güzel bir yerleşim birimi olan Çaycuma’yı daha temiz hale getirmek, vatandaş memnuniyetini artırmak, beklentilere cevap vermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hizmetin hep en iyisini almış bir yerde işimizin zor olduğunun farkındayız. Ama biz kendimize güveniyoruz. Bize güvenenleri de mahcup etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Hizmet sektöründe yıllara yayılan tecrübemizi kullanarak bunu başaracağız” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

2023 OCAK MECLİS GÜNDEMİ

30.12.2022
Cuma
Detaylar

HAYRİ GEBEŞ’İN CENAZESİ

İLÇENİN MUHSİNLER KÖYÜ’NDEN, HASAN GEBEŞ’İN OĞLU, ÇAYCUMA MİNİBÜS ŞOFÖRLERİNDEN NURETTİN…

09.08.2022
Salı
Detaylar

SİBEL PEKER’İN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN; MERHUM OSMAN VE NERİMAN PEKER’İN KIZLARI, GÜLER…

22.07.2022
Cuma
Detaylar

NİZAMETTİN TIĞLI’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ YENİ MAHALLESİ’NDEN, KAZIM VE FATMA TIĞLI’NIN OĞULLARI, EMEL, EBRU,…

07.06.2023
Çarşamba
Detaylar