Terörist şehit ismi koyar mı?

Terörist şehit ismi koyar mı?

Yayınlanma Tarihi: 23.05.2023 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 59 görüntüledi
Terörist şehit ismi koyar mı?
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sosyal medya adresinde bir vatandaş yorumu yayımladı. Bazı siyasilerin “terörist” suçlaması yaptığı çevrelerin pazaryerine Şehit Kerim Keçeci adını verdiğini söyleyen vatandaş, “Terörist, şehit ismi koyar mı” diye sordu.
Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı bir vatandaştan aldığı mesajı paylaştı. “Yine hemşerilerimden gece vakti gelen bir yorum” başlığıyla yayımladığı paylaşımın altına, “Ben de iyi geceler diliyorum. Duygulandım çok” cümlelerini ekledi.
İYİLER KENDİ CEVHERİNİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARTABİLMELİ
Yorumuna “İnsan yaptığı ahlaksızlığın karşılığını mutlaka bulur başkanım.” diyerek başlayan vatandaş, “Yaşarken de, öbür alemde de. Burada mesele iyilerin kendi cevherini gün yüzüne çıkartabilmeli. Şöyle ki, ‘Konumuzla ne alakası var?’ diyebilirsiniz ama alakası olacak. Hayvanlarla ilgili belediyede çok güzel çalışmanız var, veteriner hizmeti ilaç, ulaşımı vs. Şu anda dışarıdan birine sorsak, ‘Ne var bunda?’ der başkanım. Ama şöyle de bir gerçek var.” dedi.
YERELDEKİ HİZMETLERİ İYİ ANLATMAK LAZIM
Kur’an da hayvanlarla ilgili sureler olduğunu söyleyen vatandaş, mesajına “Size bir tanesini yazıyorum: En’am süresi 38. ayet diyor ki: Yeryüzünde yürüyen bütün hayvanlar ve kanatlarıyla uçan bütün kuşlar da, ancak sizin gibi birer ümmettir buyuruyor. Buradan size soruyorum başkanım, Çaycuma’ya getirdiğiniz bu hizmetin sevabını ve ferahını burada yapılan hizmeti iyi anlatmalı. Bugün …’ya söyledim, genelde başarı yakalamak isteniyorsa, yereldeki hizmetleri iyi anlatmak lazım.” diyerek devam etti.
TERÖRİST ŞEHİT İSMİ KOYAR MI ?
Mesajını, “Bir örnek daha vereyim başkanım:” diyerek sürdüren vatandaş “Kapalı pazar yerinin ismi ‘Şehit Kerim Keçeci’ ismini koydunuz ama ‘siyaset’ ne diyor? ‘Bunlar terörist’ diyor. Terörist şehit ismi koyar mı başkanım?”
DİNSİZ KİMSE CAMİ YAPAR MI ?
Vatandaş paylaşımında, “Bir örnek daha vereyim başkanım, ‘siyaset’ bunlar ‘dinsiz’ diyor değil mi başkanım? Kapalı pazaryerinin bir miktar ötesine bildiğim kadarıyla yanılmıyorsam 2500 kişilik ilçe müftülüğü ve belediyeyle birlikte cami külliye yapıyorsunuz. Soruyorum başkanım size, ‘Dinsiz kimse cami yapar mı?” şeklinde ifadelerine yer verdi.
HİZMETLERİNİZİ GÖZ ÖNÜNDE TUTUNUZ
Başkanım hizmetlerinizi göz önünde tutunuz başka türlü olmaz. Bir de sizce de uygun olursa, üretimi teşvik etme, üreticinin yanında olduğunuzu gösterme amaçlı, evinde vs. küçük veya büyükbaş hayvan besleyen (belediye suyu kullanmak mecburiyetinde olanlar için) aileler için, su ücretlerini bir hayvanın günlük ne kadar su içecekse hesaplanarak, çok cüzi derece düşük ücret almak veya almamak çok güzel olur başkanım. Hayırlı geceler dileklerimle.”
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Büyük bir ahenkle çalışıyoruz

Eylül ayı Belediye Meclis toplantısında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren…

07.08.2017
Pazartesi
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Dünya Madenciler Günü…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın 4 Aralık Dünya Madenciler Günü…

04.12.2015
Cuma
Detaylar

Hayvan Hakları Derneği, Çaycuma’daki Çalışmaları…

Kantarcı; “Çaycuma’da Sokak hayvanlarıyla dostluk her zaman sürecek.”dedi.   Zonguldak…

01.07.2014
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

19.07.2017
Çarşamba
Detaylar