THM Topluluğundan Muhteşem Konser

THM Topluluğundan Muhteşem Konser

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 104 görüntüledi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Çaycuma’da Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konseri,  fener alayı yürüyüşü, havai fişek gösterisi ve Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu “Gençlik konseri” düzenlendi. Çaycuma Atatürk Anıtı önünde Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin verdiği konser büyük ilgi gördü. Ardından Belediye Bandosu eşliğinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar fener alayı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya, ADD Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan ve Eğitim Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Gökhan Taner Günsan da eşlik etti.

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI

 

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde saat 20.30’da yapılan havai fişek gösterisinden sonra Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk’ün açış konuşması ile başlayan Gençlik Konserine ilgi oldukça yoğun oldu. Konuşmasında Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadele kahramanlarına şükranlarını sunan Topluluk Başkanı Köktürk, kültüre, sanata ve sanatçıya desteklerinden dolayı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ve Çaycuma halkına teşekkür etti.

 

KONSER BÜYÜK BEĞENİ ALDI

 

Şef Ertuğrul Karabulut yönetimindeki konser, repertuar seçimi, sahne kıyafetleri, Kurtuluş Savaşını ve özgürlük mücadelesini yaşatan slayt gösterileri, şiir ve metinleri, öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile seyirciden büyük beğeni ve alkış aldı. Sunumlarını Birhan Keser ve Ayşe Maden’in gerçekleştirdiği konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konser sonunda Şef Ertuğrul Karabulut kısa bir konuşma yaparken Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk, topluluk üyeleri ve Çaycuma halkına teşekkür etti. Başkan Kantarcı topluluğa çiçek sunumun ardından, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Bütçe 160 milyon lira

Çaycuma Belediyesi Meclisi 2023 yılı bütçesinin 160 milyon lira olarak…

23.11.2022
Çarşamba
Detaylar

KEMAL TURPCU’NUN CENAZESİ

İLÇEMİZ DERELİ KÖYÜ’NDEN, MERHUM HAYRULLAH TURPCU’NUN OĞLU, SEVDA, MEVLÜT VE…

02.01.2024
Salı
Detaylar

Çaycuma Belediyesi Taşınmazlar 28.07.2016

28.07.2016
Perşembe
Detaylar

AHMET CANBAZ’NIN CENAZSİ

SALTUKOVA BELDESİ’NDEN; ESKİ ESNAFLARDAN HAKKI CANBAZ’IN BABASI AHMET CANBAZ VEFAT…

26.02.2022
Cumartesi
Detaylar