THM Topluluğundan Muhteşem Konser

THM Topluluğundan Muhteşem Konser

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2016 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 78 görüntüledi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Çaycuma’da Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konseri,  fener alayı yürüyüşü, havai fişek gösterisi ve Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu “Gençlik konseri” düzenlendi. Çaycuma Atatürk Anıtı önünde Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin verdiği konser büyük ilgi gördü. Ardından Belediye Bandosu eşliğinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar fener alayı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya, ADD Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan ve Eğitim Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Gökhan Taner Günsan da eşlik etti.

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI

 

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde saat 20.30’da yapılan havai fişek gösterisinden sonra Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk’ün açış konuşması ile başlayan Gençlik Konserine ilgi oldukça yoğun oldu. Konuşmasında Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadele kahramanlarına şükranlarını sunan Topluluk Başkanı Köktürk, kültüre, sanata ve sanatçıya desteklerinden dolayı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ve Çaycuma halkına teşekkür etti.

 

KONSER BÜYÜK BEĞENİ ALDI

 

Şef Ertuğrul Karabulut yönetimindeki konser, repertuar seçimi, sahne kıyafetleri, Kurtuluş Savaşını ve özgürlük mücadelesini yaşatan slayt gösterileri, şiir ve metinleri, öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile seyirciden büyük beğeni ve alkış aldı. Sunumlarını Birhan Keser ve Ayşe Maden’in gerçekleştirdiği konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konser sonunda Şef Ertuğrul Karabulut kısa bir konuşma yaparken Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk, topluluk üyeleri ve Çaycuma halkına teşekkür etti. Başkan Kantarcı topluluğa çiçek sunumun ardından, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Mimar Sinan Ortaokulunun Lennestadt’taki…

Çaycuma Mimar Sinan Ortaokulunun Lennestadt’taki kardeş okulu, Ganztagshauptschule Achenbach’tan Okul…

19.02.2023
Pazar
Detaylar

MÜBECCEL ÜNLÜTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN MERHUM KAZIM VE MERHUME SENİYE ÜNLÜTÜRK’ÜN KIZLARI,…

29.04.2023
Cumartesi
Detaylar

Millet iradesinin üstünde başka güç…

Millet iradesinin üstünde başka güç olamaz   Belediye Başkanımız Bülent…

23.04.2022
Cumartesi
Detaylar

Çaycumalı her çocuğun yüzme öğrenmesini…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı nisan ayı meclis toplantısında yaptığı…

07.04.2022
Perşembe
Detaylar