THM Topluluğundan Muhteşem Konser

THM Topluluğundan Muhteşem Konser

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2019 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 8 görüntüledi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Çaycuma’da Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin konseri,  fener alayı yürüyüşü, havai fişek gösterisi ve Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu “Gençlik konseri” düzenlendi. Çaycuma Atatürk Anıtı önünde Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi öğrencilerinin verdiği konser büyük ilgi gördü. Ardından Belediye Bandosu eşliğinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ne kadar fener alayı yürüyüşü gerçekleşti. Yürüyüşe Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya, ADD Şube Başkanı Kıvılcım Kalyoncu, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan ve Eğitim Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Gökhan Taner Günsan da eşlik etti.

 

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI

 

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi önünde saat 20.30’da yapılan havai fişek gösterisinden sonra Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk’ün açış konuşması ile başlayan Gençlik Konserine ilgi oldukça yoğun oldu. Konuşmasında Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadele kahramanlarına şükranlarını sunan Topluluk Başkanı Köktürk, kültüre, sanata ve sanatçıya desteklerinden dolayı Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya ve Çaycuma halkına teşekkür etti.

 

KONSER BÜYÜK BEĞENİ ALDI

 

Şef Ertuğrul Karabulut yönetimindeki konser, repertuar seçimi, sahne kıyafetleri, Kurtuluş Savaşını ve özgürlük mücadelesini yaşatan slayt gösterileri, şiir ve metinleri, öğrencilerin halkoyunu gösterisi ile seyirciden büyük beğeni ve alkış aldı. Sunumlarını Birhan Keser ve Ayşe Maden’in gerçekleştirdiği konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Konser sonunda Şef Ertuğrul Karabulut kısa bir konuşma yaparken Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Topluluk Başkanı Ayşen Köktürk, topluluk üyeleri ve Çaycuma halkına teşekkür etti. Başkan Kantarcı topluluğa çiçek sunumun ardından, toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı basından…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı basından sansürün kaldırılmasının 108. yılı nedeniyle…

24.07.2020
Cuma
Detaylar

Araç parkı büyüyor

Çaycuma Belediyesi araç parkına yeni bir yol süpürme aracı daha…

23.12.2016
Cuma
Detaylar

Başkan Bülent Kantarcı’ya Ziyaret

Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak İl…

13.11.2014
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Engelsiz Kent Oluyor!

Kent Konseyinden engellilere akülü sandalye bağışında Başkan Kantarcı, görme engelli…

16.06.2015
Salı
Detaylar