Toplu sözleşmede mutlu son

Toplu sözleşmede mutlu son

Yayınlanma Tarihi: 28.03.2017 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 3 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi ile Belediye-İş Zonguldak Şubesi arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

 

Çaycuma Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şubesi arasında yapılan ve 40 işçiyi kapsayan toplu iş görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.  1 Mart 2017 ile 28 Şubat 2018 tarihleri arasında geçerli olacak sözleşmeye göre, işçilerin çıplak maaşlarına yüzde 8 zam yapıldı.  Hizmet ve kıdem zammı, yemek parası gibi diğer sosyal yardımlarla birlikte, bu oranın yüzde 11’e ulaşacağı bildirildi. İşçiler, ilk zamlı maaşını, 15 günlük sözleşme farkıyla birlikte önümüzdeki ay alacak.

 

ATAYAN: BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Toplu sözleşme imza töreninde konuşan Belediye- İş Şube Başkanı Tahsin Atayan, “Çok güzel bir toplu sözleşme imzaladık. Sayın belediye başkanımız tüm görüşmeler boyunca, işçi arkadaşlarımızın haklarını gözeten bir noktada hareket etti. Belediyenin olanaklarını da zorlayarak mutlu sona ulaşmamızı sağladı. Kimi arkadaşlarımızın bir yıllık zam oranı yüzde 12’ye ulaşıyor. Yüzde 11’den aşağıya düşen oran yok. Kamudaki diğer toplu sözleşmeleri dikkate alırsak, bu oranın son derece iyi olduğunu söylemek isterim. Bir diğer güzel şey de, sözleşmeyi süreci uzatmadan tam zamanında bitirdik ve arkadaşlarımızın taleplerini de büyük ölçüde karşıladık. Ben sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyor, arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

KANTARCI: ÇAYCUMA BELEDİYESİ BÜYÜK BİR AİLE

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise,  “Dünyada yerel yönetimlerin toplam kamu gelirleri içindeki payı %30-60 arasında bulunuyor.  Bu pay İskandinav ülkelerinde %60, Japonya’da %65, birçok Avrupa ülkesindeyse %30-50 arasında. Ülkemizde ise bu rakam maalesef % 10-15 olarak görünüyor. Koşullar zor, muhalif belediyelerin daha da zor.  İller Bankasında dosyalarımız bekliyor. Ama biz bunlardan şikâyet etmeden hem hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmaya, hem de çalışanlarımızın haklarını son kuruşuna kadar ödemeye devam ediyoruz. Bütçe imkânlarımızı zorladık ve işçi arkadaşlarımıza, diğer kamu sözleşmelerinin üstünde zam yaptık. Emeğin en yüce değer olduğuna inanıyorum. Çaycuma Belediyesi olarak biz büyük bir aileyiz. Şayet başarılı hizmetler ortaya çıkıyorsa, bu büyük ailenin tüm bireylerinin bunda payı var. Ben işçi arkadaşlarıma başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Kaymakam Yaman’a Veda Yemeği

Başkan Kantarcı, Kaymakam Yaman’a Hemşehrilik Payesi ve Beratı verdi.  …

12.09.2014
Cuma
Detaylar

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi öncelikli…

     Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 25 Kasım Kadına Yönelik…

25.11.2021
Perşembe
Detaylar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Armutçuk…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Armutçuk ve Kozlu’dan yaşanan grizu faciaları…

02.03.2021
Salı
Detaylar

Bozuk şehirleşmeye karşı verdiğimiz meydan…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, bir grup gazeteciye verdiği öğle…

03.11.2017
Cuma
Detaylar