Tüm birimlerimizle teyakkuzdayız

Tüm birimlerimizle teyakkuzdayız

Yayınlanma Tarihi: 27.06.2022 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 339 görüntüledi

Bölgemizde devam eden kuvvetli sağanak yağış ilçemizde de etkili oluyor. Meteorolojiden gelen ihbarın üzerine adeta teyakkuza geçen ekiplerimiz, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın talimatıyla oluşturulan “Kriz Komitesi” nezaretinde, tam koordinasyonla çalışmalarını sürdürüyor. Yağmur başlamadan tüm rögar kapaklarını açıp ızgaraları temizleyen ekiplerimiz, kent içindeki Temizlik Deresi, Karalar Deresi, Gedikler Deresi ile Perşembe Deresi’nin temizliklerini de yaptı.

 

KRİTİK NOKTALARDA İŞ MAKİNELERİ 24 SAAT HAZIR TUTULUYOR

Sel ve su baskını tehlikesine karşı sık sık vatandaşlarımızı uyaran anonsların da yapıldığı çalışma sırasında, ırmak kotu altında bulunan Çaycuma terminalindeki oto galerileri olası bir su baskınına karşı önlem olarak boşaltıldı. Kritik noktalarda iş makinelerinin 24 saat hazır tutulduğu Çaycuma’da, düşük kotta bulunan işyerlerine kum torbaları dağıtılarak olası su baskınına karşı önlemler artırıldı.

 

ONLARCA NOKTAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Yaz aylarında İstanbul Büyükşehir Belediyesinden temin edilen kanal açma makinesiyle tüm şebekeyi temizleyerek tıkalı yerleri açan ekiplerimiz hem kendi değerlendirmeleri, hem de vatandaş ihbarlarıyla onlarca noktaya müdahale ederken alınan önlemler sayesinde, gün boyu kayda değer bir olay yaşanmadı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

09.05.2016
Pazartesi
Detaylar

Belediye Başkanlığından

Belediye Başkanlığından Meteoroloji Bölge Müdürlüğünce, bölgemizde, bu akşam saatlerinden itibaren…

27.07.2023
Perşembe
Detaylar

Meclis Olağanüstü Toplandı

Çaycuma Belediyesi, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 20’nci maddesine istinaden 1….

12.08.2014
Salı
Detaylar

Tanıtım Günleri için geri sayım…

Tanıtım Günleri için geri sayım başladı ZONDEF tarafından, 27-30 Ekim…

25.10.2022
Salı
Detaylar