TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2020 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 60 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi 696 Sayılı KHK ile kadroya alınan personeline nisan ayında ödemesi gereken ikramiye ile Ramazan Bayramı harçlığını mart ayı maaşlarıyla birlikte ödeyecek

 Çaycuma Belediyesi, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya alınan 4/D kapsamındaki personeline, önümüzdeki aylarda ödemesi gereken ikramiye ve bayram harçlığını, yaşanan Kovid 19 salgını nedeniyle öne aldı. Buna göre, nisan ayı içinde ödenmesi gereken ilave tediye ile Ramazan Bayramında ödenecek bayram harçlığı, mart ayı maaşlarıyla birlikte ödenecek.

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, “Hepimizin dayanışma içinde olması, fedakârlıkta bulunması gereken zor bir dönemden geçiyoruz. Belediye olarak tüm imkânlarımızı virüs salgınıyla mücadele için kullanırken bir yandan da diğer işlerimizi aksatmamaya çalışıyoruz. Bize gelen her türlü talebi, ‘Bu bizim işimizdir, değildir’ demeden karşılamaya çalışıyoruz. Hemşerilerimin ikazlarımıza uyup sosyal izolasyonu sağladıkları takdirde, bu belanın da üstünden geleceğimize inanıyorum. Çaycumalıların gerekli olmadıkça sokağa çıkmaması büyük önem taşıyor” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN SUYA ERİŞEBİLMESİ HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI YAPTIK

Virüsle mücadelede hijyenin çok önemli olduğunu söyleyen Kantarcı, “Bugünlerde en çok dikkat edilmesi gereken konu hijyenin sağlanması. Salgının önlenebilmesi için hijyen şart. Bu nedenle su sarfiyatı da oldukça fazla. Vatandaşımıza yeterli suyu kesintisiz şekilde vermek için yoğun çaba içindeyiz. Çok şükür ki, şu olağanüstü günlerde hiçbir şekilde su kesintisi yaşamadık. Hemşerilerimizin suya erişebilmesi, rahatça kullanabilmesi için fiyatında %30 indirim yaptık. Avans su miktarını ise 10 tona çıkardık. Yani Çaycumalıların suya erişimi konusunda her türlü kolaylığı sağladık” dedi

MADDİ OLARAK DA FEDAKARLIKLAR YAPIYORUZ

Maddi olarak da pek çok fedakârlıkta bulunduklarını söyleyen Kantarcı, “İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile ticari faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan kiracılarımızdan, dükkânları kapalı olduğu sürece kira almayacağız. Kiracımız olup da salgın nedeniyle işleri azalan esnafımız için de kolaylık düşündük. Kiralarını ödeyemedikleri takdirde hiçbir ek ücret talep etmeden borçlarını erteleyeceğiz. Çaycuma Belediyesi olarak vatandaşlarımızın salgını en hasarla atlatabilmesi için her türlü fedakârlıkta bulunuyoruz” dedi.

HİZMETLERİ AKSATMAMAK İÇİN KALABALIK BİR EKİPLE SAHADAYIZ

Kamu kurumlarının olabilecek en az sayıda personelle hizmetlerini yürütmeye çalıştığı sırada kendilerinin oldukça kalabalık bir kadro ile sahada olduklarını söyleyen Kantarcı, “Temizlik İşleri ekiplerimiz işlerini her zamankinden çok daha titiz yapıyor. Dezenfektasyon ekibimiz salgının başladığı andan itibaren kentin her noktasını dezenfekte ediyor. Tüm kenti neredeyse 2-3 tur ilaçladık. Su ve kanalizasyon ekiplerimiz herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için adeta teyakkuz halinde. Zabıta ekiplerimiz üzerine düşen görevi ülkeye örnek olacak şekilde yerine getirirken itfaiye ekiplerimiz her daim göreve hazır bekliyor” dedi.

EKİPLERİMİZİN YÜKSEK PERFORMANSI SAYESİNDEHİZMETLERİMİZ AKSAMIYOR

Bu koşullarda her türlü tehlikeyi göze alıp büyük fedakârlıkla çalışan belediye personeline bir Çaycumalı olarak müteşekkir olduğunu da söyleyen Kantarcı sözlerini, “Ekiplerimiz oldukça yüksek bir performansla çalışıyor. Bu sayede hizmetlerimizi aksatmadan sürdürebiliyoruz Çalışanlarımızın güvenlikli ortamlarda motivasyonu yüksek bir şekilde çalışması için de çaba harcıyoruz. Personelimize herhangi bir bulaşma olmaması her türlü koruyucu eşyalarını temin ettik. Taşeronda çalışırken 696 Sayılı KHK ile 4-D statüsünde daimi kadroya geçen personelimizin motivasyonunu artırmak, herkesin kendine eve kapattığı koşullarda görevlerini başarıyla yaptıklarından dolayı teşekkür etmek için önümüzdeki aylarda ödenmesi gereken ikramiye ve bayram harçlıklarını öne çekip bu ayki maaşlarıyla birlikte ödeyeceğiz. Aileleriyle birlikte sağlık içinde güle güle harcasınlar” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Aile içi Şiddet Konulu Panel

Öğrenciler, Çaycuma Belediyesinin de katkılarıyla etkinlik düzenledi. Adnan Menderes Üniversitesi…

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Mahalle evi muhtarlara tanıtıldı

Çaycuma Belediyesinin daha önceden başka kuruluşlara tahsis ettiği kent merkezindeki…

13.04.2018
Cuma
Detaylar

ÇÖMBÜS’e Belediyeden Modern Otobüs

Kantarcı; “Kent İçinde Otomobilinizle Vedalaşın”   Çaycuma Belediyesi ilçeye bir…

11.09.2015
Cuma
Detaylar

ŞEVKET ŞAHİN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ VELİKÖYÜ ŞAHNALAR MAHALLESİ’NDEN, ŞEVKET VE HATİCE ŞAHİN’İN OĞULLARI, AYTEN,…

25.05.2023
Perşembe
Detaylar