Vatandaş istedi Kantarcı söz verdi.

Vatandaş istedi Kantarcı söz verdi.

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2024 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 158 görüntüledi

Vatandaş istedi Kantarcı söz verdi:
İkinci kreş Karamusa TOKİ bölgesine

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’nın halk buluşmaları devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yapılan referandumla Belediyemiz hudutları içine dahil olan Ayvazlar’a giden Başkan Kantarcı burada kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı. 10 yıl içinde Beleidyemizin yaptığı hizmetlerin gösterildiği sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Başkan Kantarcı, Ayvazlar’da doğal gaz yatırımlarının tamamlanmasının ardından altyapı seferberliği başlatacaklarını söyledi. Önümüzdeki dönemde mahalledeki yolların pırıl pırıl olacağının müjdesini de veren Kantarcı, bölgeye çocuk parkları yapacaklarını da dile getirdi.

KARAMUSA TOKİ’DE MÜTEAHHİTLERİN YANLIŞLARINI DÜZELTMEYE ÇALIŞIYORUZ
Başkan Kantarcı’nın vatandaşlarla buluştuğu bir diğer nokta da Karamusa TOKİ Sitesi oldu. Burada toplanan coşkulu topluluğa seslenen Başkan Kantarcı, TOKİ binalarının düşük yoğunluklu yatay mimariden oluşması için çok çaba harcadıklarını söyledi. Şu anda hayata geçen projeyi benimsetmelerine karşın müteahhitlerinin çok kötü iş yaptıklarını dile getiren Kantarcı, belediye olarak bu yanlışları düzeltmek için çaba gösterdiklerini söyledi.

YOLLA İLGİLİ HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK. MAHKEMENİN YAPACAĞI KEŞFİN ARDINDAN ONLARIN YAPMADIĞI YOLU BİZ YAPACAĞIZ
Vatandaşların yoğun şikayetine konu olan bağlantı yolunun müteahhit firma tarafından son derece kötü işçilik ve eksik malzemeyle yapıldığını söyleyen Başkan Kantarcı, “Bağlantı yolunu bildiğiniz çamurun üstüne yapmışlar. Kısa sürede bozulunca TOKİ ile yazışmalar yaptık, müteahhitle defalarca görüştük, yolun onarılmasını istedik. Defalarca yaptığımız girişimlerden sonuç alamayınca hukuki süreç başlatmak zorunda kaldık. Mahkeme önümüzdeki hafta yolda keşif yapacak. Keşfin hemen ardından müteahhidin yapmadığı bu yolu hızla onarıp çok güzel bir hale getireceğiz.” dedi.

KORDON BOYU PROJESİNİ DE ANLATTI
Başkan Kantarcı’nın burada açıkladığı bir diğer proje de kordon boyu oldu. TOKİ’den Kent Ormanı’na kadar nehir kenarını ışıl ışıl hale getireceklerini söyleyen Kantarcı, “Kıyı Kanunu’nda kıyıların herkesin eşit ve serbest olarak kullanımına açık olduğu yazıyor. Ancak Çaycuma Belediyesi hudutları dışında Filyos Çayı’nın tüm kıyıları işgal altında. Biz yaklaşık 5 kilometre sahilde yapacağımız düzenlemelerle bölgenin çehresini değiştireceğiz. Kordon boyu İstanbul Boğazı gibi ışıl ışıl olacak. ” dedi.

GÜNEY KÖPRÜSÜ İLE ÇAYCUMA ARASINDAKİ YOLDA YAYA VE BİSİKLET YOLU OLACAK
Görüşlerini dinlediği vatandaşlardan yaptığı hizmetlerden dolayı bolca teşekkür alan Başkan Kantarcı, vatandaşların isteği üzerine yapamaya taahhüt ettiği 2.kreşin Karamusa TOKİ bölgesine yapılacağının sözünü verdi. TOKİ siteleri ve çevre yolu güney köprüsü ile Çaycuma arasındaki yola yaya ve bisiklet yolu yapılacağının müjdesini de veren Başkan Kantarcı, Karamusa halkının kendine gösterdiği ilgiden çok mutlu olduğunu söyleyerek katılan herkese teşekkür etti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İtfaiye’den Başarılı Kurtarma Operasyonu

Menfeze düşen büyükbaş hayvanı Çaycuma İtfaiyesi kurtardı.   Çaycuma’ya bağlı…

14.06.2014
Cumartesi
Detaylar

İSMAİL AKSAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAMLIK KÖYÜ’NDEN, SELÇUK AKSAN’IN BABASI, FİLYOS ATEŞ TUĞLA FABRİKASI’NDAN…

02.01.2023
Pazartesi
Detaylar

FATMA GÜLŞEN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ KAHVECİOĞLU KÖYÜ’NDEN, DÖNDÜ ŞEKERCİ’NİN ABLASI, ŞENOL AYDIN’IN KAYINVALİDESİ, AYSER…

14.07.2023
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Şebeke Hattındaki Tadilat Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Şehit İzzet Demircan Caddesi,…

04.03.2023
Cumartesi
Detaylar