Yağmur altında 14 Şubat konseri

Yağmur altında 14 Şubat konseri

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2022 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 121 görüntüledi
Çaycuma Belediyesinin Sezai Çağdaş ile düzenlediği “14 Şubat Sevgililer Günü” konserini yağmura karşın, yüzlerce insan ilgiyle izledi.
Çaycuma Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle, Cumhuriyet Meydanı’nda bir halk konseri düzenledi. Çaycuma’nın yetiştirdiği değerli sanatçı Sezai Çağdaş’ın verdiği konseri, zaman zaman sağanak şeklinde yağan yağmura rağmen yüzlerce Çaycumalı ilgiyle izledi. İzleyicilerin yer yer şarkılara eşlik ederek oyunlar da oynadığı konseri Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ile Çaycuma Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Kandemir de izledi. Başkan Kantarcı, Çağdaş’a, günün anısına, “en sevgilimiz” diyerek Atatürk baskılı seramik armağan ederken, Kandemir de bir buket çiçek sundu.
SEVENLER, SEVGİLİLER, KAR DA YAĞSA, TAŞ DA YAĞSA, YAĞMUR DA YAĞSA BİR ARAYA GELİR
Çağdaş’a armağanını sunmadan önce bir konuşma da yapan Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, olumsuz hava şartlarına değinerek, “Gerçekten bu yağmurda, 14 Şubat gibi anlamlı bir günde burada olduğunuz için teşekkür ediyorum. Böyle bir ihtimal vardı bunu biliyorduk. Sevenler sevgililer kar da yağsa, taş da yağsa, yağmur da yağsa bir araya gelirler dedik. Öyle oldu. İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız” dedi.
ATATÜRK EN SEVGİLİ KİŞİ OLARAK EBEDİYEN YAŞAYACAK
Ülkedeki en büyük sevgilinin Atatürk olduğunu da söyleyen Kantarcı “Bugün buradaysak, nefes alıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran büyük Atatürk sayesinde. Atatürk’ün izinden yürüyeceğiz, Unutturulmaya çalışılsa, birileri tarafından zaman zaman görmezden gelinse bile Atatürk bizim kılavuzumuz. Büyük Atatürk. Eğer o olmasaydı bugün bu memleketin halini düşünemiyorum. Atatürk’ün en sevgili kişi olarak ebediyen yaşayacağını bilerek, değerli sanatçımız Sezai Çağdaş’a Atatürk’ümüzü hediye ediyorum” sözleriyle tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

İş-Kur’a başvurular belediyeye yapılacak

İş-Kur ile protokol imzalayan Çaycuma Belediyesi, kurumun hizmetlerinden yaralanmak için…

19.02.2016
Cuma
Detaylar

2019 1. Olağanüstü Meclis Gündemi

25.07.2019
Perşembe
Detaylar

Çaycuma’da bisiklet bayramı

Çaycuma Belediyesi, arife günü, “yarısı sizden yarısı bizden” kampanyası çerçevesinde…

28.06.2017
Çarşamba
Detaylar

Şehit aileleri, gaziler ve 65…

Çaycuma’da Terminal servisine başlayan ÇOMBÜS’ler Şehit aileleri, gaziler ve 65…

18.07.2014
Cuma
Detaylar