Yanlışlıkla çöplüğe atılan kumbara tonlarca çöpün içinde bulundu

Yanlışlıkla çöplüğe atılan kumbara tonlarca çöpün içinde bulundu

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2023 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 135 görüntüledi

Tablet almak için para biriktiren Eğmen Arslan’ın yanlışlıkla çöpe attığı kumbarası, 8 ton çöp tek tek ayrıştırılarak bulundu.

Çaycuma Uğur Mumcu Caddesi DOKAP bölgesinde oturan Eğmen Arslan tablet almak için para biriktirmeye başladı. Harçlıklarından artırdığı paraları teneke kutudan dönüştürdüğü kumbarada biriktiren Eğmen, kutuyu bir çöp poşetine sardı. Poşeti daha sonra, yanlışlıkla çöp kutsuna atan Eğmen yaptığı hatanın farkına ertesi sabah vararak, ailesine bildirdi.

8 TON ÇÖP KARIŞTIRILARAK KUMBARA BULUNDU
Oğlundan aldığı bilgiyi hızla Çaycuma Belediyesi Halk Masası’na bildiren Baba Okay Arslan kumbaranın bulunması konusunda kendilerine yardımcı olunmasını istedi. İhbar üzerine harekete geçen Çaycuma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgeden çöp toplayan kamyonu tespit ederek güvenli bir alana getirdi. Burada kamyonu boşaltan ekipler, 8 ton çöpü tek tek karıştırarak kumbarayı buldu.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKTÜ
İçinde çok miktarda para bulunan poşet içindeki kumbarayı sevinç gözyaşlarıyla teslim alan Eğmen Arslan belediye ekiplerine çok teşekkür etti. Kumbarada birikenin helal para olduğunu söyleyen Baba Okay Arslan ise belediye ekiplerinin bu kadar ilgili davranmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Halk Masası’nı aradığı andan itibaren herkesin kendilerine çok yardımcı olduğunu söyleyen Baba Arslan, tüm Çaycuma Belediyesi personeline müteşekkir olduğunu da ifade etti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NECATİ AKKAYA’NIN CENAZESİ

İLÇENİN ÇÖMLEKÇİ KÖYÜ’NDEN, MERHUM HASAN VE MERHUME KEZBAN AKKAYA’NIN OĞLU,…

29.01.2023
Pazar
Detaylar

Tarım alanları mutlaka korunmalıdır

BAKKA’nın 2024-2028 yılları için hazırladığı Batı Karadeniz Bölge Planı’yla ilgili…

28.02.2023
Salı
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Bayram Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı….

15.07.2015
Çarşamba
Detaylar

HATİCE PORT’UN CENAZESİ

İLÇENİN GÜDÜLLÜ KÖYÜ’NDEN; LEYLA, GÜLAY, GÜLFER, RECEP VE MUHAMMER PORT’UN…

10.08.2022
Çarşamba
Detaylar