Yedi Kocalı Hürmüz büyüledi

Yedi Kocalı Hürmüz büyüledi

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 242 görüntüledi

AKSAK oyuncalarının Çaycuma Belediyesinin hizmet yarışının 4’üncü yılı nedeniyle sahneye koyduğu “Yedi Kocalı Hürmüz” izleyenleri büyüledi

Çaycuma Belediyesi hizmet yarışının 4’üncü yılını “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı bir müzikal tiyatro ile kutladı. 50 kişilik kadro ile sahneye çıkan Ankara Kültür ve Sanat Kulübü oyuncuları, muhteşem performanslarıyla izleyicileri resmen büyüledi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelen tiyatroya yoğun ilgi gösteren Çaycumalılar, oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı. Oyunun sonunda kısa bir konuşma yapan oyunun sanat yönetmeni Hüseyin Yıldız, halk danslarına modern bir bakış açısıyla yaklaştıklarını bildirerek, “Sahne sanatlarının zenginliklerini kullanarak, halk dansları projeleri üretiyoruz. Tümümüz amatör olarak yürüttüğümüz çalışmalara bu yönde devam ediyoruz AKSAK, her yıl halk dansları projelerini çağın gerektirdiği teknikleri kullanarak sahneleniyor. Amaçlarımızdan bir diğeriyse halk danslarının ülkemizde bir sahne sanatı olduğunu kabullendirmektir. Kültürümüzün köklü duruşu, değişmez geleneklerimiz, özgün oyunlarımız ve müziğimizi dünyanın her noktasına taşımanın en güzel şeklinin, sanatımızı çağın gerektirdiği ölçülerde sahneye taşımak olduğunu düşünüyoruz. Aranızda olmaktan dolayı çok mutluyuz. Gösterdiğiniz büyük misafirseverlikten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

BELEDİYE KÜTÜPHANESİNE İLK BAĞIŞ KİTAP GELDİ

Daha sonra sahneye çıkan AKSAK Yöneticisi Fatma Korur, gösterilen konukseverlikten dolayı teşekkür ederken, “İki gündür buradayız. Ben daha önce de birkaç kez geldim. Birçoğumuz ilk kez gördüğü Çaycuma’ya hayran kaldı. Çok şanslısınız. Başarılı ve vizyon sahibi bir belediye başkanınız var. Onun vizyonu sayesinde yaşanılır bir kentte hayatınızı sürdüyorsunuz. Sizleri kıskanıyorum” dedi. Korur Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya bir teşekkür plaketi sunarken, “Yeni hizmet binanızda bir kütüphane oluşturacağınızı öğrendim. Bu kütüphaneye ilk kitapları ben bağışlıyorum” diyerek, üç çanta dolusu kitabı Başkan Kantarcı’ya teslim etti. Başkan Kantarcı da, Hürmüz karakterini canlandıran baş dansçı Onur Utku Ulgar’a bir buket çiçek sunarak teşekkür etti.

SOKAK GÖSTERİLERİ DE YAPILDI

Öte yandan AKSAK oyuncuları Çaycuma ziyaretlerini küçük çaplı bir şölene çevirdi. Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda halkoyunu gösterileri yaparak vatandaşları sergilenecek müzikal oyuna davet ederken, oyuncular arasında bulunan Devlet Tiyatrosu Oyuncusu Arzu Yolgösteren ile AKSAK yöneticisi Fatma Korur Çaycuma Kent Konseyi Salonu’nda, ilkokul 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencilerine “yaratıcı drama” dersi verdi. Çaycumalılarca çok beğenilen “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyunun sanat yönetmenliğini Onur Utku, Hüseyin Yıldız, eğitmenliklerini Onur Utku, Barış Can Üstüntaş, bale eğitmenliğini Cansın Uslu, dekor tasarımını Arda Yolgösteren, kostüm tasarımını Onur Utku, dekor uygulamasını Nejat Ezgen, kostüm uygulamasını Nihal Baran, koordinatörlüğünü ise Nihal Baran yaptı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BEHİYE TURPCU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN DERELİ KÖYÜ’DEN; HAYRULLAH TURPCU’NUN KIZI, GÜLŞEN, NURŞEN VE RACİ…

22.06.2022
Çarşamba
Detaylar

ZONGULDAK İL ÖZEL İDARESİNDEN İHALE…

14.02.2018
Çarşamba
Detaylar

Başkan Kantarcı’dan Bayram Mesajı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı….

15.07.2015
Çarşamba
Detaylar

HACI MUZAFFER ODABAŞ’IN CENAZESİ

İLÇENİN YOLGEÇEN KÖYÜ’NDEN; ALİM ODABAŞ’IN OĞLU, NİZAMETTİN, AYHAN, ALİM VE…

18.05.2022
Çarşamba
Detaylar