Yeni atılım döneminin başlangıcı olacak

Yeni atılım döneminin başlangıcı olacak

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2022 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 77 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılını büyük bir coşku ile kutlayacağımız yeni yılda, ülkemizin, çok önemli bir değişim sürecine gireceğini de ümit ediyoruz. Hem ülke içinde, hem de uluslararası alanda önemli sonuçlar doğuracak büyük süreç, Türkiye için yeni bir atılım döneminin başlangıcı da olacak.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı yayımladığı mesajda, “Hepimiz için zor geçen bir yılı geride bıraktık. Pandemi sonrası birbirimizle daha çok buluşmanın sevincini yaşadığımız 2022 yılında ortaya çıkan bin bir sorun hepimize büyük zorluklar yaşattı. Dünyanın savaşları, enerji krizini, iklim değişikliğini, artan hayat pahalılığını konuştuğu geçen yılda, bu başlıklar, ülkemizin gündeminden de hiç düşmedi. Daha önceki yıllarda da aşılması gereken hedefler arasında yer alan ‘derin yoksulluk’, ‘insan hakları’, ‘toplumsal barış’, ‘çağdaş eğitim’, ‘yargı bağımsızlığı’, ‘herkes için adalet’ gibi kavramlar, 2022’de, kendini çok daha yakıcı şekilde hissettirdi. ‘Daha yaşanabilir, daha demokratik, daha kalkınmış Türkiye’ idealine doğru atılan adımların biraz daha yavaşladığı 2022, umut ve beklentilerimizin sonraki yıllara devredildiği bir yıl oldu.” dedi.

GÜNEŞ VE HİDROELEKTRİK SANTRALLERİMİZİ YENİ YILIN İLK AYLARINDA DEVREYE ALIYORUZ
Çaycuma Belediyesinin dünyada ve ülkede yaşanan büyük sorunlara karşın, çalışmalarını insan ve doğa odaklı bakışla sürdürdüğünü söyleyen Başkan Kantarcı, “2022 yılında tüm belediyecilik hizmetlerini hiç aksatmadan sürdüren belediyemizin çalışmalarına, kendi kendine yeten belediye olmak, enerjimizi yenilenebilir kaynaklardan sağlamak için yaptığımız çalışmalar damgasını vurdu. Kurulum çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığımız Güneş Enerji Santrali ile Arşimet Burgulu Hidroelektrik Santralini yeni yılın ilk aylarında devreye alıyoruz. Enerji maliyetlerinin önemli rakamlara ulaştığı bir zamanda faaliyete geçecek bu santraller, Belediyemize büyük tasarruf sağlayacağı gibi ilçemizin karbon ayak izini de düşürecek. ‘İklim dostu belediyecilik’ hedefimizin eseri olan bu tesisler aynı zamanda, dünyanın yaşadığı iklim krizinin çözümüne de katkı sunacak.” dedi.

“YURTTA SULH, DÜNYADA SULH” İLKESİYLE BELİRLENEN DEĞERLERLE YENİDEN BULUŞULACAĞIZ
Ülke olarak yeni yıldan beklentilerinin çok büyük olduğunu da söyleyen Başkan Kantarcı, “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılını büyük bir coşku ile kutlayacağımız yeni yılda, ülkemizin, çok önemli bir değişim sürecine gireceğini de ümit ediyoruz. Hem ülke içinde, hem de uluslararası alanda önemli sonuçlar doğuracak büyük süreç, Türkiye için yeni bir atılım döneminin başlangıcı da olacak. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta sulh, dünyada sulh’ ilkesiyle belirlediği değerlerle yeniden buluşulacak bu dönemde, dünya insanlığı ile barış, kardeşlik ve karşılıklı işbirliği yolunda daha kararlı adımlar atılacak. Yeni süreçte ekonomik gelişimin sağlanması kadar, evrensel insan haklarının kazanılması, basın özgürlüğünün, yargı bağımsızlığının, hukukun üstünlüğünün sağlanması, toplum refahının yükseltilmesi, toplumsal kesimler arasında adil bir bölüşümün sağlanması gibi hedefler önemli yer tutacak.” dedi.

HEPİMİZE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR
Başkan Kantarcı açıklamasını, “Çok büyük umutlarla girdiğimiz yeni yılda, hepimize büyük görevler düşüyor. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılına kalkınma sorununu çözmüş, ekonomik gelişimini sağlamış, tüm kurum ve kurallarıyla işleyen eksiksiz demokrasiye kavuşmuş bir ülke olarak girmek için hepimiz daha çok çalışmalıyız. Bu gelecek kuşaklara olduğu kadar cumhuriyeti bizlere emanet eden kurucu kadroya karşı da ertelenemez bir görevdir. Bunu başaracağımıza inanıyor, 2023 yılının dünyaya barış, ülkemize adalet, huzur ve refah getirmesini diliyorum. Bu vesileyle birinci yüzyılını tamamlayıp, ikinci yüzyılına gireceğimiz cumhuriyetimizi kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanları saygıyla anıyor değerli hemşerilerimle birlikte tüm insanlığın yeni yılını kutluyorum.” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da Bilim Merkezi Mimari Proje…

“Bilimin olduğu yerde hurafe barınmaz”   Çaycuma Bilim Merkezi Mimari…

14.08.2016
Pazar
Detaylar

BEDRİYE YILMAZER’İN CENAZESİ

İLÇENİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDEN, HATİCE VE KAZIM KAMİT’İN KIZLARI, HAMİDE VE…

17.04.2023
Pazartesi
Detaylar

MEHMET GÜNAY’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ KALAFATLI KÖYÜ’NDEN, RIZA GÜNAY’IN OĞLU, RAMAZAN VE ALİ RIZA…

03.07.2024
Çarşamba
Detaylar

Eğitim haktır

Eğitim haktır Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı yeni eğitim yılı nedeniyle…

11.09.2023
Pazartesi
Detaylar