Yeni memurlar yemin etti

Yeni memurlar yemin etti

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2023 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 174 görüntüledi

Kamuda çalışan sözleşmeli personelin memur kadrosuna geçirilmesini öngören yasa uyarınca Çaycuma Belediyesinde kadroya geçen 30 personel yemin etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kamuda çalışan sözleşmeli personelin memur kadrosuna geçirilmesini öngören yasa uyarınca, Çaycuma Belediyesinde memur kadrosuna geçen 30 personel yemin etti. Çaycuma Belediyesi Çarşamba Salonu’nda yapılan yemin törenine Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, daire amirleri, bazı belediye meclisi üyeleri ve belediye personeli katıldı. Masaların üzerine örtülen Türk bayraklarını ellerini koyan personele yeminini Yazı İşleri Müdürü Hasan Volkan Eyidoğan ettirdi.

ERDEM: “HER BİRİMİZ ALANININ EN İYİ KAMU ÇALIŞANLARI OLACAĞIZ”
Kadroya atanan memurlar adına konuşan Sibel Erdem “Ettiğimiz yeminle hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu bir memuru olmayı resmen hak kazandık. Bizlerin bu onuru kazanmasında elbette Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı’nın çok büyük payı var. Hepimizin yetişmesinde, kişisel gelişiminde de büyük katkısı olan başkanımız bizlere güvenip, bu unvanı layık gördü. Sayın Başkanım, güveninizi boşa çıkarmamak için mesai mefhumu gözetmeksizin Çaycuma halkına canla, başla hizmet edeceğimizi bilmenizi istiyoruz. Sizin yönlendiriciliğinizle, her birimizin, alanının en iyi kamu çalışanlarından biri olacağından emin olabilirsiniz. Bu özgüveni sizden alıyor, varlığınızla her sorunun üstesinden geleceğimiz duygusunu taşıyoruz. Size müteşekkiriz, başarılarınızla övünüyoruz.” dedi.

KANTARCI: “BİR GURUR ABİDESİ”
Daha sonra Çaycuma konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, ömrünün en güzel günlerinden birini yaşadığını söyleyerek, “2014 yılında devraldığımız Çaycuma Belediyesi ile şu an arasında bağ kurmak gerçekten çok güç. Çok zorlu müthiş bir mücadele ve çalışma ile dokuz yıl gibi bir sürede çok değerli bir kurumsal yapıya ve çok değerli bir kadroya kavuştuk. Ne mutlu ki geçici olarak işe aldığımız arkadaşlarımız çıkan yasa ile de memuriyete kavuştular. İnşallah gelecekte de diğer arkadaşlarımız bu kadrolara kavuşacaktır. Gerçekten bir gurur günü, bir gurur abidesi. Geçmişten bu güne Çaycuma Belediyesine katkıda bulunan hizmet eden herkese şükranlarımı sunuyorum. Ebedi aleme göç edenlere de Allahtan rahmet diliyorum.” dedi.

KANTARCI: “DOKUZ YILDIR BENİM BAŞIMI ÖNE EĞDİRECEK HİÇBİR ŞEY YAPMADINIZ”
Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye biz sözün olduğunu anımsatan Kantarcı, konuşmasını, “Ben arzu ediyorum ki hiçbir şey eskisi gibi olmasın. Çaycuma Belediyesi bugünkü şu kurumsal yapısını, herkese eşit hizmet eden, kimseyi ayırmayan, vatandaşlarını el üstünde tutan, düzenli, sistemli, huzurlu bir iş yeri, bir müessese olarak sonsuza kadar devam ettirsin. Katkısı olan herkesi burada kutluyorum, teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın görevlerini bugüne kadar olduğu gibi en iyi şekilde yapacaklarına dair güvenimi tekrar yineliyorum. Dokuz yıldır benim başımı öne eğdirecek hiçbir olay olmadı burada. Bu kolay bir şey değil. Bu belediyeyi yalnızca bölgenin Türkiye’nin yıldızı yaptınız. Hepinizi tüm gönlümle alkışlıyorum.” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

NECATİ ÖZBAŞ’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ PERŞEMBE BELDESİ SANDALLAR KÖYÜ YAHYABAŞOĞLU MAHALLESİ’NDEN, MERHUM ALİ ÖZBAŞ’IN…

02.08.2023
Çarşamba
Detaylar

Kantarcı’dan TOKİ’ye bir uyarı daha

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, şubat ayı olağan meclis toplantısında,…

02.02.2018
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası nedeniyle; Gemiciler Mahallesi; Kabuklar Mevkii, Gedikler Mevkii,…

05.02.2022
Cumartesi
Detaylar

LÜTFEN DİKKAT!!!

ZONGULDAK LEVEL HASTANESİNDE YATMAKTA OLAN BİR HASTA İÇİN 0RH(-) KANA…

26.11.2021
Cuma
Detaylar