Yüzme havuzuna büyük ilgi

Yüzme havuzuna büyük ilgi

Yayınlanma Tarihi: 03.03.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 130 görüntüledi
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, mart ayı Belediye Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, yeni hizmete açılan havuza büyük ilgi olduğunu söyleyerek, tesise sahip çıkan Çaycuma halkına teşekkür etti.
Çaycuma Belediyesinin mart ayı olağan Belediye Meclisi toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra daire amirleri de eksiksiz katıldı. Ay içinde yapılan çalışmalar hakkında meclisi bilgilendiren Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yeni hizmete başlayan Atatürk Spor Merkezi yüzme havuzuna olağanüstü bir ilginin olduğunu söyleyerek, tesise sahip çıkan Çaycuma halkına teşekkür etti.
BİR AY İÇİNDE BÖYLE BİR SAYIYA ERİŞİLMESİ BÜYÜK BAŞARI
Toplantıda yüzme havuzunun kullanımıyla ilgili rakamlar veren Başkan Kantarcı, “Şu anda 443 üyemiz var. 4 tane kulübümüz de burada, 135 öğrenciye eğitim veriyor. Havuzdan şubat ayı içinde 2035 yararlanmış. Bu da günlük ortalamada 70 kişi civarında katılım olduğunu gösteriyor. Tesisisin kapasitesi son derece yüksek. Saatlerimiz uygun ama ister istemez bazı saatlerde yığılmalar olabiliyor. Seyrek zamanlarda da talep olursa üye sayımızı bu sayının iki, üç katına kadar çıkarmamız mümkün. Açılışının üzerinden geçen bir ay içinde böyle bir sayıya erişilmesi büyük başarı. Tesise sahip çıkan Çaycumalılara, özveri ile orada çalışan bu başarıya ulaşmamızı sağlayan personelimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
HAVUZ BELLİ BİR ELİTİN DEĞİL TÜM HERKESİN KULLANDIĞI BİR TESİS OLACAK
Atatürk Spor Merkezinin içine giren herkesin etkilendiği çok güzel bir tesis olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Çaycuma 28-30 bin nüfuslu bir yer, bu tesis buraya on numara büyük, dediler ama Çaycumalılar her zaman olduğu gibi bu tür olumsuz yorumları da yine boşa çıkardılar. Çaycuma’da böyle bir tesisin yaşayacağına herkes şu anda kani olmuş vaziyette. Amacımız herkesin spor yapması, özellikle yüzmeyi öğrenmesi ve yüzmesi. Zaten bu tesisin yapılış amacı o. Üyelik aidatı çok düşük. Kurumlara ayrıca indirimler de var. Ama buradan bütün Çaycuma’ya sesleniyorum, maddi durumu uygun olmayan çocuklarımız, insanlarımız da bu tesisten faydalanacak. Biliyorsunuz, bu yıl, sosyal bütçemizi çok büyüttük. O bütçeden faydalanarak herkesin havuzu kullanmasını sağlayacağız. Kesinlikle sadece elit bir paralı kesimin kullanacağı bir tesis olmayacak” dedi.
BİR SONRAKİ BİRLEŞİM 6 NİSAN’DA
İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen iki yazının ilgili komisyona havale edildiği toplantıda, Türk Petrollerinde asfalt üretiminde kullanılan bitüm alınması için İller Bankasından teminat mektubu alınması da oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı 6 Nisan’da bir sonraki birleşimin yapılması kararlaştırılarak sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Girişimcilere “Hibeler” Konulu Seminer Verilecek

İş arayan ve iş kurmak isteyen gençler, İşini geliştirmek isteyenler,…

03.04.2015
Cuma
Detaylar

Hayvan Hakları Derneği, Çaycuma’daki Çalışmaları…

Kantarcı; “Çaycuma’da Sokak hayvanlarıyla dostluk her zaman sürecek.”dedi.   Zonguldak…

01.07.2014
Salı
Detaylar

Yeni Kavşak Hizmete Girdi

Başkan Kantarcı seçimlerde vermiş olduğu bir sözünü daha tuttu.  …

29.06.2014
Pazar
Detaylar

Sanatçı dostları Prof. Dr. Orhan…

Sanatçı dostları Prof. Dr. Orhan Kural’ın anısına “Yol Şarkıları” adıyla…

24.05.2021
Pazartesi
Detaylar