Zorluklarla baş etmenin manevi iklimini sunuyor

Zorluklarla baş etmenin manevi iklimini sunuyor

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 123 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada, “İçine girdiğimiz ramazan bolluğun bereketin ayı olduğu gibi toplumsal dayanışma, yardımlaşma, şefkat gibi konularda açtığı yeni kapılarla, bizlere, zorluklarla baş etmenin manevi iklimini de sunuyor” dedi.

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yaşam koşullarının her gün daha da zorlaştığı, ‘derin yoksulluk’ kavramının gündelik hayatın bir parçası haline geldiği zor günlerin içinden geçiyoruz. İnsanlığın binlerce yılda oluşturduğu değerlere, kültüre inat, savaş denen vahşet, tüm dünyanın birinci gündemini oluşturuyor. Tüm bunlar olurken, giderek şiddeti azalmaya başlasa da, Covid 19 salgını hâlâ etkisini sürdürüyor. Bu zor koşullarda mübarek ramazan ayını karşılıyoruz. İçine girdiğimiz ramazan bolluğun bereketin ayı olduğu gibi toplumsal dayanışma, yardımlaşma, şefkat gibi konularda açtığı yeni kapılarla, bizlere, zorluklarla baş etmenin manevi iklimini de sunuyor” dedi.

 

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRMELİYİZ

Kantarcı açıklamasını, “Bu mübarek ayda, dinimizin en önemli ibadetlerinden birini yerine getirip Allah’ın rızasını kazanmak için oruçlarımızı tutarken toplumun muhtaç kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için de çaba içinde olmalıyız. İdrak ettiğimiz mübarek günleri fırsat bilip birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Zorluklarla baş edip huzura ermenin yegane yolu birbirimize kenetlenmekten geçmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta yurtiçi ve yurtdışındaki aziz Çaycumalılar, Zonguldaklı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin ramazan ayını kutluyor, dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

BAKİYE GÖÇMEN’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERAL URHAN, SEVAL DEMİRCİ VE MERHUM AHMET…

01.12.2022
Perşembe
Detaylar

ERCAN SAZOĞLU’NUN CENAZESİ

YENİCE İLÇESİ’NDEN, ZİYA BEŞEVLİ’NİN DAMADI ERCAN SAZOĞLU VEFAT ETMİŞTİR. CENAZESİ…

06.09.2023
Çarşamba
Detaylar

Bölge Planı’nda eğitim daha geniş…

BAKKA’nın hazırladığı 2024-28 Bölge Planı ile açıklamalarını sürdüren Belediye Başkanımız…

02.03.2023
Perşembe
Detaylar

77 proje yarışıyor

Çaycuma Belediyesinin Deneme Bilim Merkezi için düzenlediği mimari tasarım yarışmasına…

05.08.2016
Cuma
Detaylar