Zorluklarla baş etmenin manevi iklimini sunuyor

Zorluklarla baş etmenin manevi iklimini sunuyor

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2022 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 131 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yaptığı açıklamada, “İçine girdiğimiz ramazan bolluğun bereketin ayı olduğu gibi toplumsal dayanışma, yardımlaşma, şefkat gibi konularda açtığı yeni kapılarla, bizlere, zorluklarla baş etmenin manevi iklimini de sunuyor” dedi.

 

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Yaşam koşullarının her gün daha da zorlaştığı, ‘derin yoksulluk’ kavramının gündelik hayatın bir parçası haline geldiği zor günlerin içinden geçiyoruz. İnsanlığın binlerce yılda oluşturduğu değerlere, kültüre inat, savaş denen vahşet, tüm dünyanın birinci gündemini oluşturuyor. Tüm bunlar olurken, giderek şiddeti azalmaya başlasa da, Covid 19 salgını hâlâ etkisini sürdürüyor. Bu zor koşullarda mübarek ramazan ayını karşılıyoruz. İçine girdiğimiz ramazan bolluğun bereketin ayı olduğu gibi toplumsal dayanışma, yardımlaşma, şefkat gibi konularda açtığı yeni kapılarla, bizlere, zorluklarla baş etmenin manevi iklimini de sunuyor” dedi.

 

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRMELİYİZ

Kantarcı açıklamasını, “Bu mübarek ayda, dinimizin en önemli ibadetlerinden birini yerine getirip Allah’ın rızasını kazanmak için oruçlarımızı tutarken toplumun muhtaç kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için de çaba içinde olmalıyız. İdrak ettiğimiz mübarek günleri fırsat bilip birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Zorluklarla baş edip huzura ermenin yegane yolu birbirimize kenetlenmekten geçmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta yurtiçi ve yurtdışındaki aziz Çaycumalılar, Zonguldaklı hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin ramazan ayını kutluyor, dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar

HATİCE KAHVECİ’NİN CENAZESİ

İLÇEMİZ YUKARIGÖYNÜK KÖYÜ’NDEN, MERHUM ADİL CEYLAN’IN KIZ KARDEŞİ, EMRULLAH KAHVECİ’NİN…

09.12.2023
Cumartesi
Detaylar

Çaycuma’da Yeni Yıl Etkinlikleri

Yeni yıl nedeniyle Çaycuma Belediyesi 2 ayrı konser etkinliği düzenledi….

31.12.2014
Çarşamba
Detaylar

“Temiz enerji temini için de…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Ankara’da Temiz Enerji Vakfının düzenlediği panelde…

26.02.2020
Çarşamba
Detaylar

Ölçü Aletlerinin Kontrol Yetkisi Alındı

Çaycuma Belediyesi Zabıta Memuru Mustafa Berber, katıldığı kursu başarıyla bitirerek…

11.08.2016
Perşembe
Detaylar