18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 1 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Çanakkale, Ulu Önder Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve eşsiz bir lider olarak çıkması açısından ayrı bir öneme sahip olduğu kadar Anadolu’nun dört bir yanından gelerek toprağa düşen etnik kökeni, inancı, mezhebi birbirinden farklı 250 bin şehidimizle kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tüm dünya insanlığının zor bir süreçten geçtiği zamanda, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolu açan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyoruz. Birinci Dünya Savaşının zorlu koşullarında, bin bir türlü yoksunlukla boğuşan Türk ulusu, ülkesinin uğradığı emperyalist işgale karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tek yumruk olarak, tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtti. Buradan aldığı esin ve moral güçle yürüttüğü Ulusal Kurtuluş Savaşını kazanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurdu. Ardından toplumsal, sosyal hayatı düzenlemek için yaptığı devrimlerle demokrasisini derinleştirdi, çağdaş demokratik değerlere ulaşmak için büyük mücadele verdi. Bugün ülkemizin geleceği üzerine konuşurken bu ruhtan ilham alıyor, içinde bulunduğumuz zorlukları aşıp yarınlarımızın çok daha aydınlık olacağına inanıyoruz” dedi.

TÜM DÜNYANIN EZİLEN, MAZLUM HALKLARINA ÖRNEK OLDU
Kantarcı açıklamasını, “Çanakkale, Ulu Önder Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve eşsiz bir lider olarak çıkması açısından ayrı bir öneme sahip olduğu kadar, Anadolu’nun dört bir yanından gelerek toprağa düşen etnik kökeni, inancı, mezhebi birbirinden farklı 250 bin şehidimizle kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür. Ayrıca bu zaferle emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesinde önemli bir merhaleyi aşan ulusumuz tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına da örnek olmuştur. Ulus olarak tarihin akışını değiştiren bu zaferle ne kadar övünsek azdır. Bu düşünce ve duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapma uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılını kutluyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Sınav Kaygısı İle Baş Etme…

Çaycuma Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Merkezinden bir hizmet daha….

31.03.2015
Salı
Detaylar

Bahar Konserine Büyük İlgi

Çaycuma Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından Kültür ve Sanat…

25.05.2016
Çarşamba
Detaylar

Fuar hazırlıkları tam gaz sürüyor

Çaycuma’da 28 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak 2….

27.09.2017
Çarşamba
Detaylar

Bütçe 61 milyon

Bütçe 61 milyon   Çaycuma Belediyesi Meclisi 2022 yılı bütçesini…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar