18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 - Salı | Görüntülenme Sayısı: 341 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Çanakkale, Ulu Önder Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve eşsiz bir lider olarak çıkması açısından ayrı bir öneme sahip olduğu kadar Anadolu’nun dört bir yanından gelerek toprağa düşen etnik kökeni, inancı, mezhebi birbirinden farklı 250 bin şehidimizle kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kantarcı mesajında, “Tüm dünya insanlığının zor bir süreçten geçtiği zamanda, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolu açan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümünü kutluyoruz. Birinci Dünya Savaşının zorlu koşullarında, bin bir türlü yoksunlukla boğuşan Türk ulusu, ülkesinin uğradığı emperyalist işgale karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde tek yumruk olarak, tüm dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtti. Buradan aldığı esin ve moral güçle yürüttüğü Ulusal Kurtuluş Savaşını kazanarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurdu. Ardından toplumsal, sosyal hayatı düzenlemek için yaptığı devrimlerle demokrasisini derinleştirdi, çağdaş demokratik değerlere ulaşmak için büyük mücadele verdi. Bugün ülkemizin geleceği üzerine konuşurken bu ruhtan ilham alıyor, içinde bulunduğumuz zorlukları aşıp yarınlarımızın çok daha aydınlık olacağına inanıyoruz” dedi.

TÜM DÜNYANIN EZİLEN, MAZLUM HALKLARINA ÖRNEK OLDU
Kantarcı açıklamasını, “Çanakkale, Ulu Önder Atatürk’ün tarih sahnesine büyük bir askeri deha ve eşsiz bir lider olarak çıkması açısından ayrı bir öneme sahip olduğu kadar, Anadolu’nun dört bir yanından gelerek toprağa düşen etnik kökeni, inancı, mezhebi birbirinden farklı 250 bin şehidimizle kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin de sembolüdür. Ayrıca bu zaferle emperyalizme karşı kurtuluş mücadelesinde önemli bir merhaleyi aşan ulusumuz tüm dünyanın ezilen, mazlum ve mağdur halklarına da örnek olmuştur. Ulus olarak tarihin akışını değiştiren bu zaferle ne kadar övünsek azdır. Bu düşünce ve duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları vatan yapma uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılını kutluyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi’nden 7 Dilde Kutlama…

Çaycuma Belediyesi şehir içindeki billboardlarda Sevgililer Günü mesajını 7 dilde…

16.02.2015
Pazartesi
Detaylar

ERKAN KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUM MUZAFFER VE RABİA KÖKTÜRK’ÜN OĞULLARI, NEBAHAT…

05.02.2024
Pazartesi
Detaylar

Devlet, tüm çalışmalarını kendi organları…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü…

14.07.2021
Çarşamba
Detaylar

Dr. Mustafa EYRÜBOYUN’un Cenazesi

İlçenin Akçahatipler Köyü’nden; Merhume Şerife ve Merhum Recep EYRİBOYUN’un Oğulları,…

20.10.2021
Çarşamba
Detaylar