30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP

30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2020 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 26 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, en büyük bayramımızdır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin doğum günü de sayabileceğimiz büyük zafer, ulusumuzun kararlılık, birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman üstesinden gelmeyeceği hiçbir zorluk olmadığının göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı yayımladığı mesajda, “Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, en büyük bayramımızdır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin doğum günü de sayabileceğimiz büyük zafer, ulusumuzun kararlılık, birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman üstesinden gelmeyeceği hiçbir zorluk olmadığının göstergesidir. Dünyadaki diğer ezilen ve mazlum halklara ilham kaynağı da olan 30 Ağustos, yalnızca Türkiye için dünya insanlığı için bir dönüm noktasıdır” dedi.

30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kantarcı açıklamasını, “98 yıl önce kazanılan büyük zaferden bir yıl sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti her alanda yaptığı hamlelerle çok büyük başarılara imza attı. Koşulların her türlü zorluğuna karşı, ‘muasır medeniyetler seviyesine çıkma’ hedefiyle sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta devrim niteliğinde atılımlar yapıldı, sosyal kültürel alanda ilerlemeler kaydedildi. Büyük ekonomik krizlerin, savaşların yaşandığı o çalkantılı yıllarda, tüm dünyada şiddetli altüst oluşlar yaşarken, Türkiye adeta destan yazarak bağımsızlığını perçinledi, dünya milletleri arasındaki saygın yerini aldı. Bugün Koronavirüs salgınının yarattığı tahribat dahil içine bulunduğumuz tüm zorlukları aşmak istiyorsak, sahip olmamız gereken en önemli şey, bize 30 Ağustos’u armağan eden kahramanların oluşturdukları değer ve taşıdığı ruhtur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun Zafer Bayramını kutluyor, başta yüce Atatürk olmak üzere tüm Ulusal Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

KADRİYE KÖKTÜRK’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; ALİ VE HAFİZE KÖKTÜRK’ÜN KIZLARI, BEDRİYE KÖKTÜRK’ÜN…

04.04.2022
Pazartesi
Detaylar

Feyzioğlu ve Batum Çaycuma’da

Zonguldak programı öncesinde Çaycuma Belediyesinin verdiği kahvaltıda konuşan TBB Başkanı…

28.02.2017
Salı
Detaylar

OKTAY KAYGUSUZ’UN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN MERHUM SATI VE AHMET BİLİCİ’NİN TORUNU, MERHUM…

31.01.2023
Salı
Detaylar

ANKARA DOĞAL ELEKTRİK ÜRETİM VE…

23.01.2019
Çarşamba
Detaylar