30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP

30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2020 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 41 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, en büyük bayramımızdır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin doğum günü de sayabileceğimiz büyük zafer, ulusumuzun kararlılık, birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman üstesinden gelmeyeceği hiçbir zorluk olmadığının göstergesidir” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kantarcı yayımladığı mesajda, “Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos, en büyük bayramımızdır. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin doğum günü de sayabileceğimiz büyük zafer, ulusumuzun kararlılık, birlik ve beraberlik içinde olduğu zaman üstesinden gelmeyeceği hiçbir zorluk olmadığının göstergesidir. Dünyadaki diğer ezilen ve mazlum halklara ilham kaynağı da olan 30 Ağustos, yalnızca Türkiye için dünya insanlığı için bir dönüm noktasıdır” dedi.

30 AĞUSTOS’U KAZANAN KAHRAMANLARIN OLUŞTURDUKLARI DEĞER VE TAŞIDIĞI RUHA SAHİP ÇIKMALIYIZ

Kantarcı açıklamasını, “98 yıl önce kazanılan büyük zaferden bir yıl sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti her alanda yaptığı hamlelerle çok büyük başarılara imza attı. Koşulların her türlü zorluğuna karşı, ‘muasır medeniyetler seviyesine çıkma’ hedefiyle sanayide, ekonomide, eğitimde, sağlıkta devrim niteliğinde atılımlar yapıldı, sosyal kültürel alanda ilerlemeler kaydedildi. Büyük ekonomik krizlerin, savaşların yaşandığı o çalkantılı yıllarda, tüm dünyada şiddetli altüst oluşlar yaşarken, Türkiye adeta destan yazarak bağımsızlığını perçinledi, dünya milletleri arasındaki saygın yerini aldı. Bugün Koronavirüs salgınının yarattığı tahribat dahil içine bulunduğumuz tüm zorlukları aşmak istiyorsak, sahip olmamız gereken en önemli şey, bize 30 Ağustos’u armağan eden kahramanların oluşturdukları değer ve taşıdığı ruhtur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm ulusumuzun Zafer Bayramını kutluyor, başta yüce Atatürk olmak üzere tüm Ulusal Kurtuluş Savaşı kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Biz kadınlarımıza senede bir gün…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı kadın çalışanlarına verdiği öğle yemeğinde, “Biz…

09.03.2020
Pazartesi
Detaylar

2016 Olağanüstü Meclis Toplantısı

05.05.2016
Perşembe
Detaylar

İkili ilişkiler gelişiyor

Çaycuma Belediye Meclisi üyeleri, kardeş şehir Lennestadt’ın davetiyle, Polonya’nın Otwock…

16.11.2016
Çarşamba
Detaylar

BEŞİRE ÖZKAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN, EŞREF VE MÜNEVVER YILDIRIM’IN KIZLARI, SEMA, DİLEK,…

24.03.2024
Pazar
Detaylar