50 ton kaya tuzu kullanıldı

50 ton kaya tuzu kullanıldı

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 248 görüntüledi
     Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yapılan karla mücadele hakkında bilgi de verdiği Belediye Meclisi toplantısında, “Toplam 73 personel ve 11 iş makinesi ve motorlu araçla yürüttüğümüz karla mücadele 50 ton kaya tuzu ve 330 litre buzlanma önleyici solüsyon kullandık” dedi.
Çaycuma Belediyesinin şubat ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Üyeleri ile daire amirlerinin eksiksiz olarak hazır bulunduğu toplantıda, MHP Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Çorbacı ve Serkan Çorbacı da izleyici olarak yerini aldı. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, ay içinde yapılan çalışmalar hakkında meclise bilgi verirken, 34 yıllık hizmetini tamamlayarak emekli olan Zabıta Personeli Mecit Uzaldı’ya teşekkür belgesi de verdi.
HAYATA TESİR EDEN BİR DURUM YAŞANMADI
     Konuşmasında, geçtiğimiz haftalarda yağan karın afet boyutuna ulaştığını belirten Başkan Kantarcı, yapılan mücadeleyi istatistiki bilgiler ve fotoğraflar eşliğinde anlattı. Kantarcı konuşmasında, “Arkadaşlarımız gece gündüz, burada, karla mücadele etti. Yağış süreklilik arz ettiği için karla adeta yarış yapıldı. Arkadaşlarımız yolu açtı, arkasından kar kapattı. Kapanan yol hızla yeniden açıldı. Böyle bir maraton yaşadık ve çok şükür, hayata tesir eden bir sıkıntı yaşanmadan maratonu tamamladık” dedi.
ÇALIŞMAYA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
     Çalışmalarda 50 ton kaya tuzu ve 330 litre buzlanma önleyici solüsyon kullanıldığını belirten Kantarcı, “Toplam 73 personel ve 11 iş makinesi ve motorlu araçla mücadele ettik. Arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Bu çalışmaya destek veren muhtarlarımızı ve diğer bütün Çaycumalılara teşekkür ediyorum. Halk Masası ile organize bir şekilde çok ciddi bir mücadele yapıldı. Önümüzdeki günlerde de yağış olur mu bilmiyoruz ama olursa da yine aynı mücadeleyi başaracağımıza inanıyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.
BİR SONRAKİ TOPLANTI 2 MART’TA
     Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Grup Başkanı Yusuf Hüseyin Arslan, bir okulun önünden çok miktarda akan suyun buzlanmaya neden olduğunu bildirerek çözüm bulunmasını istedi. Toplantı, mart ayı olağan meclis toplantısı tarihinin 2 Mart Çarşamba günü olarak belirlenmesinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Hoş Geldin On Bir Ayın…

Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Bülent…

23.04.2020
Perşembe
Detaylar

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE; YEŞİLTEPE MAHALLESİ; ZİNCİRLİKUYU CADDESİNİN SULARI SAAT…

30.12.2021
Perşembe
Detaylar

AHMET SALMAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YUKARI GÖYNÜK KÖYÜ’NDEN; ŞOFÖR ESNAFLARINDAN DURSUN SALMAN’IN OĞLU, ŞEVKİ…

16.06.2022
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesi Yeni Cenaze Aracı…

Seçim döneminde vaat edilen bir proje daha hayata geçti. Çaycuma…

23.03.2015
Pazartesi
Detaylar