50 ton kaya tuzu kullanıldı

50 ton kaya tuzu kullanıldı

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2022 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 277 görüntüledi
     Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, yapılan karla mücadele hakkında bilgi de verdiği Belediye Meclisi toplantısında, “Toplam 73 personel ve 11 iş makinesi ve motorlu araçla yürüttüğümüz karla mücadele 50 ton kaya tuzu ve 330 litre buzlanma önleyici solüsyon kullandık” dedi.
Çaycuma Belediyesinin şubat ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye Meclis Üyeleri ile daire amirlerinin eksiksiz olarak hazır bulunduğu toplantıda, MHP Çaycuma İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Bayram Çorbacı ve Serkan Çorbacı da izleyici olarak yerini aldı. Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, ay içinde yapılan çalışmalar hakkında meclise bilgi verirken, 34 yıllık hizmetini tamamlayarak emekli olan Zabıta Personeli Mecit Uzaldı’ya teşekkür belgesi de verdi.
HAYATA TESİR EDEN BİR DURUM YAŞANMADI
     Konuşmasında, geçtiğimiz haftalarda yağan karın afet boyutuna ulaştığını belirten Başkan Kantarcı, yapılan mücadeleyi istatistiki bilgiler ve fotoğraflar eşliğinde anlattı. Kantarcı konuşmasında, “Arkadaşlarımız gece gündüz, burada, karla mücadele etti. Yağış süreklilik arz ettiği için karla adeta yarış yapıldı. Arkadaşlarımız yolu açtı, arkasından kar kapattı. Kapanan yol hızla yeniden açıldı. Böyle bir maraton yaşadık ve çok şükür, hayata tesir eden bir sıkıntı yaşanmadan maratonu tamamladık” dedi.
ÇALIŞMAYA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM
     Çalışmalarda 50 ton kaya tuzu ve 330 litre buzlanma önleyici solüsyon kullanıldığını belirten Kantarcı, “Toplam 73 personel ve 11 iş makinesi ve motorlu araçla mücadele ettik. Arkadaşlarımızı gönülden kutluyorum. Bu çalışmaya destek veren muhtarlarımızı ve diğer bütün Çaycumalılara teşekkür ediyorum. Halk Masası ile organize bir şekilde çok ciddi bir mücadele yapıldı. Önümüzdeki günlerde de yağış olur mu bilmiyoruz ama olursa da yine aynı mücadeleyi başaracağımıza inanıyorum” diyerek açıklamalarını tamamladı.
BİR SONRAKİ TOPLANTI 2 MART’TA
     Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan Ak Parti Grup Başkanı Yusuf Hüseyin Arslan, bir okulun önünden çok miktarda akan suyun buzlanmaya neden olduğunu bildirerek çözüm bulunmasını istedi. Toplantı, mart ayı olağan meclis toplantısı tarihinin 2 Mart Çarşamba günü olarak belirlenmesinin ardından sona erdi.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

SATILMIŞ CARŞANBALI’NIN CENAZESİ

İLÇEMİZ İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, MERHUM YUSUF VE MİHRİYE ÇARŞANBALI’NIN OĞULLARI, ŞEYMA…

16.06.2024
Pazar
Detaylar

MÜNEVVER AKYÜZ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN ŞEYHOĞLU KÖYÜ’NDEN; YUSUF, SEBAHATTİN VE YILMAZ AKYÜZ’ÜN ANNELERİ, NAKLİYAT…

07.12.2021
Salı
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni…

26.06.2023
Pazartesi
Detaylar

MEHMET BİROL AÇICI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; MERHUM RAFET VE MERHUME ZÜBEYDE AÇICI’NIN OĞULLARI,…

22.01.2022
Cumartesi
Detaylar