Başkandan teşekkür

Başkandan teşekkür

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2022 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 103 görüntüledi
     Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, gördükleri aksaklıkları 153 numaralı Halk Masası’na bildirerek çözümün parçası haline gelen Çaycuma halkına teşekkür etti
Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı sosyal medya hesabından, Halk Masası’na yapılan ve sonuçlanan başvuru rakamlarını da yayınlayarak yaptığı paylaşımda sorunların çözümü için gösterdikleri dayanışma nedeniyle Çaycuma halkına teşekkür etti. Başkan Kantarcı paylaşımında, “Değerli hemşehrilerim, 2014’te göreve gelir gelmez oluşturduğumuz Halk Masası (önce Beyaz masa adındaydı) Belediyemiz ile hemşehrilerimiz arasında muhteşem bir iletişim ve haberleşme olanağı sunuyor. Çalışma şekli şöyle: Kentimizin herhangi bir yerinde Belediyemizi ilgilendiren bozuk yol, kar mücadelesi, su patlağı, kanalizasyon arızası, sokak hayvanları ile ilgili ihbarlar, kent mobilyalarından hasarlar, uygulamalarla ilgili eleştiriler, belediyeden istek ve talepler, 153 Halk Masası’na değişik iletişim kanallarından (telefon, Whatsapp, doğrudan başvuru, web sayfası, msn) bildiriliyor. Görevli, ilgili birime derhal iletiyor. Birimlerimiz hızla sorunu inceliyor ve gideriyor. Hemşehrimize sonucu bildiriliyor. Bana da telefon veya sosyal medyadan ulaşanlar da aynı şekilde çözümleniyor” dedi.
SON DERECE DİNAMİK VE BAŞARI ORANI MÜKEMMEL BİR SİSTEMİMİZ VAR
Yapılan başvurular ve sonuçlarıyla ilgili rakamlar da paylaşan Kantarcı, “Rakamlara bakarsak: Halk Masası’na 2021 yılında 4987 başvuru olmuş, biri hariç tümüyle sonuçlanmıştır. Bu müthiş bir başarıdır. 2022 Ocak ayında ise, çoğu kar yağışı ve sokak hayvanları olmak üzere 542 başvuru olmuş, tümü çözümlenmiştir. Görülüyor ki, son derece dinamik ve başarı oranı mükemmel bir sistemimiz var.
Çaycuma Belediyesi son sekiz yıldaki büyük atağı, halkımızla birlikte uyum ve iletişim içinde gerçekleştirmiş, çevremizdeki hiçbir belediyede olmayan büyük başarıyı böyle yakalamıştır.
Günden güne ‘Yaşanacak Çaycuma’ hedefine hızla ulaşmamızı sağlayan çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, paydaşlarımıza, kamu görevlilerimize, seçilmişlerimize, gurbetçilerimize, Çaycuma aşıklarına ve nihayet en büyük paya sahip Çaycuma halkına şükranlarımızı sunuyorum” dedi.
KAPILARIMIZ ONLARA SONSUZA KADAR KAPALI KALACAKTIR
Not başlığı altında yaşanan bazı olumsuzluklara da değinen Başkan Kantarcı, paylaşımını, “Kentimizde -çok az sayıda da olsa-depresif ruh haline sahip, Vandallık yapan kişilerin verdikleri zararlar var. Bir de, kamu malına zarar verenleri veya gördükleri aksaklığı Halk Masası’na bildirmek yerine, sanki belediye çalışmıyor ve Çaycuma’nın her yeri viraneymiş gibi, bunları utanıp sıkılmadan sosyal medyada teşhir etmeyi marifet sayan tipler var. Yine, Çaycuma Belediyesinden geçmiş dönemlerde nemalanıp, bu dönemde hayal kırıklığına uğrayıp kendisine çıkar sağlayamayan ve yine sadece bir-kaç kişiden ibaret bilgiç, hazımsız da aynı durumda. Hıncını ve öfkesini yenemeyen sorunlu kişilikler, emsali görülmemiş büyük belediyecilik faaliyetlerini her fırsatta başarısızmış gibi göstermeyi kendisine uğraş edinmiş maalesef. Küçücük bir çıkar sağlansa, yüz seksen derece dönüş yapacağı belli olan bu tipler bilsinler ki, kapılarımız onlara sonsuza kadar kapalı kalacaktır. Mamafih, iyi niyetli olmayan bu uğraşlar kamuoyunda en küçük bir karşılık bulmuyor, hemşehrilerimiz bu hastalıklı tiplere yüz vermiyor. Saygılarımla” şeklinde ifadelerle tamamladı.
İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycumaspor’a antrenman desteği

Yeni sezon hazırlıklarını devam eden Çaycumaspor futbol takımı, Çaycuma Belediyesi…

14.09.2022
Çarşamba
Detaylar

Yol Çalışması

Yol Çalışması Çaycuma Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden Yol kaplama çalışması…

09.02.2024
Cuma
Detaylar

Kent Konseyi’nden Engellilere Destek

Çaycuma’da, tekerlekli sandalye ve akülü araç bağışları devam ediyor.  …

25.06.2015
Perşembe
Detaylar

YILMAZ EREK’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ SERDAROĞLU KÖYÜ’NDEN, SEVİLAY, SEVİL, SEZER VE YÜCEL EREK’İN BABALARI,…

20.11.2023
Pazartesi
Detaylar