Ali Nuri Hoca’dan eğitime destek

Ali Nuri Hoca’dan eğitime destek

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2019 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 112 görüntüledi

Çaycuma’da eğitimin çınarı olarak bilinen emekli öğretmen Ali Nuri Güntekin şiir kitabının imza gününden elde edilen tüm gelir Çaycuma Belediyesi burs fonuna bağışladı

 

Çaycuma’da “Eğitimin çınarı” olarak bilinen Kastamonu Gölköy Köy Enstitüsü mezunu Ali Nuri Güntekin, kendi çabalarıyla yayımladığı şiir kitabının imza gününden elde edilen tüm geliri Çaycuma Belediyesi burs fonuna bağışladı. 1948 yılında girdiği Gölköy Köy Enstitüsünden 1954 yılında mezun olan Güntekin, 1985 yılına kadar Milli Eğitime bağlı kurumlarda öğretmen olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra da başta özel eğitim kurumları ve sivil toplum örgütleri olmak pek çok alanda çalışmalarını sürdüren Güntekin, ülkedeki öğretmen örgütlülüğünün temeli sayılan Türkiye Öğretmenler Sendikası (TÖS) yıllarından beri kesintisiz olarak öğretmenlerin ekonomik, demokratik haklarını kazanma mücadelesi içinde yer aldı. Uzun yıllardır sürdürdüğü bu çabalar içinde biriktirdiği şiirlerini “Damla” adlı kitabında toplayan Güntekin, kitabını kendi yayını olarak çıkardı. 19 Ekim’de Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi salonunda kitabını Çaycumalılara imzalayan Güntekin, imza gününden elde ettiği tüm geliri Çaycuma Belediyesi Burs Fonu’na bağışlayarak, yine eğitimin hizmetine sundu.

ÇAYCUMALI DAYANIŞMASININ EN GÜZEL ÖRNEĞİ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Ali Nuri Güntekin tüm Çaycuma’nın öğretmeni, hepimizin çok değerli bir ağabeyidir. Delikanlılık yıllarındaki coşkusunu ilerleyen yaşlarına taşımayı becermiş bir mücadele insanı da olan sevgili öğretmenimiz, aynı zamanda, tüm hayatını eğitime, Çaycuma’ya vakfetmiş bir ulu çınarımızdır. Ağabeyimiz bir kadirşinaslık örneği daha gösterdi, yayımladığı şiir kitabının imza gününden elde tüm geliri belediyemizin burs fonuna bağışladı.  Aynı zamanda Çaycumalı dayanışmasının en güzel örneklerinden birini de sergileyen Ali Nuri öğretmenimiz, bu davranışıyla hepimize örnek oldu. O yorulmak nedir bilmeyen bir eğitimci olarak, Çaycumalılık bilincinin ne anlama geldiğini anlatan bu güzel davranışıyla bize hayat dersi verdi. Kendisine başta bu fondan yararlanan çocuklarımız olmak üzere tüm Çaycumalılar adına teşekkür ediyor, herkesi aynı duyarlılığa davet ediyorum. Geleceğin Çaycuma’sının çağının bilgisiyle donanmış çocuklarımızca şekillendirilmesini isteyen herkesin fona katkı sunarak, zor koşullarda okumaya çalışan Çaycumalı evlatlarımıza yardımcı olmasını diliyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediyesi’nden Psikolojik Destek Hizmetleri

Sosyal Belediyecilikte örnek; Çaycuma Belediyesi   Çaycuma Belediye Başkanı Bülent…

23.02.2015
Pazartesi
Detaylar

Çaycumalı çocuklar çok mutlu

Çaycuma Belediyesi Pamuk Prenses Çocuk Evi hizmete girdi. Çocukların ilk…

13.11.2016
Pazar
Detaylar

Bisiklet Topluluğu, Bartın’da

Çaycuma Belediyesi Bisiklet Topluluğu, Bartın’da Pedaldaşlar tarafından düzenlenen piknik organizasyonuna…

15.09.2014
Pazartesi
Detaylar

KEMALETTİN ÜNLÜ’NÜN CENAZESİ

İLÇEMİZ KARAMUSA KÖYÜ MERKEZ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM BAYRAM ÜNLÜ’NÜN OĞLU, ONUR,…

23.06.2023
Cuma
Detaylar