Çaycuma’nın çocuk başkanı göreve başladı

Çaycuma’nın çocuk başkanı göreve başladı

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2019 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 174 görüntüledi

Çaycuma Çocuk Belediyesinin yeni Başkanı Nisanur Yıldırım eski başkan Nisanur Dinçer’den görevini teslim aldı.

Çaycuma’nın ikinci Çocuk Belediye Başkanı Nisanur Yıldırım, düzenlenen bir törenle eski Başkan Nisanur Dinçer’den görevi teslim alarak makamına oturdu. Görev devriyle ilgili Çaycuma Belediye Başkanlığı makamında yapılan törene Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’nın yanı sıra, bazı belediye meclis üyeleri, belediye daire amirleri ve Nişsanur Yıldırım’ın okulundan öğretmenler katıldı. Eski başkan Dinçer yeni başkan Yıldırıma bir buket çiçeğin yanı sıra Başkan Kantarcı’nın talebiyle mazbatasını da takdim etti.

YILDIRIM: “DAHA GÜZEL BİR ÇAYCUMA İÇİN HEP BİRLİKTE EL ELE DAHA İLERİYE”

Törende konuşan eski Başkan Nisanur Dinçer, “Çaycuma’nın ilk çocuk belediye başkanı olmak benim için çok güzel bir duyguydu. 23 Nisan gibi güzel bir bayramda göreve başladım ve bir o kadar anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda sevgili arkadaşım ve adaşım Nisanur’a devrediyorum. Eğitim hayatımın en yoğun günlerini yaşadığım ve bu güzel makama başka arkadaşlar da gelebilsin, onlar da hayallerini bu güzel ilçemiz için gerçekleştirebilsin diye tekrar aday olmadım. Yeni başkanımız ve meclis üyesi arkadaşlarımızın da bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Ben ve meclis üyesi arkadaşlarımız hayallerimiz için gerekli çabayı gösterdik. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma ve belediye personelimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu projeyi başlatan ve biz çocuklara değer veren başta Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı olmak üzere emeği geçen tüm büyüklerime çok teşekkür ediyorum. Bana destek veren arkadaşlarıma, öğretmenlerime ve aileme teşekkür ederim. Daha güzel bir Çaycuma için hep birlikte el ele daha ileriye” dedi.

KANTARCI: “BU SADECE BİR SEREMONİ DEĞİL”

Daha sonra söz alan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Şimdi bir yıl süreyle bu görevi taşıyacaksın. Beraber çalışacağız. Önceki başkandan destek isteyeceğiz. Sevgili çocuklar bu yaptığımız seçimlerin ve bugünkü tablonun sembolik yönü olsa da, sadece sembolik yönüyle ilgili değiliz. Çok hızlı işleyen bir zaman var. Bugün çocuk olan sizler büyüyeceksiniz, hem kendi hayatınızı devam ettirecek, hem önemli görevler üstleneceksiniz. Bu görevlere bu yaştan itibaren hazırlanmış olmak sizler için çok önemli bir deneyim olacak. Ben sizin bir büyüğünüz olarak çocuk belediye başkanı ve meclisini çok önemsiyorum. Sizler hem çok iyi eğitim görecek, bilim öğrenecek ve bunu yaparken de Çaycuma’mızın Türkiye’nin ve dünyanın ileriye gitmesi için bir taraftan da düşüneceksiniz. Diğer taraftan bu konularda da bir şeyler öğreneceksiniz. Göreve yeni başlamış oluyorsunuz sadece seremoni olarak görmeyin. Sizlerin de aktif katkılarını bekliyoruz” dedi.

KANTARCI: “YENİ BELEDİYE BİNAMIZDA BİR ODANIZ OLACAK”

Başkan Kantarcı sözlerine, “Belediye ne kadar ihtiyaçları karşılarsa insanlar o kadar mutlu olur. İnsanlar burada yaşamaktan huzur, mutluluk duyarlar. İşte ben de o yüzden Çaycuma’mıza böyle bir katkıda bulunmak için bundan 5 yıl önce aday oldum ve halkımız beni tekrar seçti. Çaycumalı çocuklarımıza, kadınlarımıza, gençlerimize ve ihtiyarlarımıza kulak vererek, onların ihtiyaçlarını düşünerek, hep beraber çözmeye gayret edeceğiz. Sizler de bunları yaparken bizim yanımızda, beraberimizde olacaksınız. Yaşadığınız her yerde benim temsilcim olacaksınız. Benim gibi görecek ve düşüneceksiniz. Bulunduğunuz yerlerde bir belediye başkanı gibi düşünmeye başlayacaksınız ve bu düşünceleriniz sözlü ya da yazılı olarak bana yansıtacaksınız. Zaman zaman toplantılar yapacaksınız. Yeni belediye binamızda sizlerin de bir odanız olacak. Hem kendinizle ilgili hem Çaycuma ile ilgili çalışmalar yapacaksınız. Zaman zaman beraber görüşeceğiz, benle görüşmek için siz biraz sıkıştırın, benim çağırmamı beklemeyin. Çaycuma ve çocuklar için fikir üreteceksiniz bu fikirleri hep beraber paylaşacağız. Bu fikirler gerçekleştikçe birlikte mutlu olacağız. Çaycuma birçok sorununu halletmiş durumda. Biliyorsunuz birçok çocuk parkımız var. Yollarımız engellilerin ve çocukların rahat yürüyebileceği şekilde. Bir de biliyorsunuz bütün ilçelerden farklı olarak bisiklet yollarımız var. Bisikleti ön plana almış bir ilçeyiz. Bu yüzden sizin de bisiklet konusunda aktif olmanızı ve bisiklet kullanmanız için çaba göstermenizi istiyorum. İşimiz çok o yüzden biran önce kolları sıvayıp çalışmaya başlamamız gerekiyor” diyerek devam etti.

KANTARCI: “MAKAMLAR GELİP GEÇİCİDİR”

Kantarcı konuşmasını, “Demokrasini güzelliği bu makamların babadan oğula geçmesi veya insanların sürekli olarak kalmamasıdır. Seçim yoluyla gelen kişiler, bulunduğu süre zarfında orasını kendi yeri gibi görmemesi, makamların emanet olduğunu ve bu emanetin günü geldiğinde yeni gelecek olana gönül rahatlığıyla devredeceğini bilmesi gerekir. Güçlü liderler, güçlü yöneticiler kendilerine rakip olma ihtimali olanlardan korkmazlar. Tam tersi onlarla dostluk içinde, rekabet koşullarının yaratılmasını sağlarlar. Kendine güveni olan kişi başkasından korkmaz. Hatta kendisinden daha iyi olabileceğini düşündüğü kişiyle beraber çalışırsa ondan kendisi kazanır. Ben hayatım boyunca böyle oldum, gördüm. Bu topluluğun asıl amacı hep birlikte Çaycuma için biz ne yaparızı düşünmek ve kendimiz geliştirmemizi sağlamaktır. Ben öncelikle bu seçim sürecinde seçilen ve onları seçen tüm çocuklarımıza teşekkür ediyorum. Bu demokrasi bilincinin giderek Çaycuma’da gelişmesi içinde hep birlikte çalışmayı istiyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve çok değerli öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Onlar bizim her zaman için rehberimiz olacaklar” ifadeleriyle tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ÜNAL AKCAALAN’IN CENAZESİ

İLÇEMİZ AHATLI KÖYÜ’NDEN, MERHUM SATILMIŞ AKCAALAN’IN OĞLU, HAKAN VE SEFA…

10.06.2024
Pazartesi
Detaylar

NURETTİN GÜLŞEN’İN CENAZESİ

İLÇEMİZ YOLGEÇEN KÖYÜ GÜLŞENLER MAHALLESİ’NDEN, MERHUM RECEP GÜLŞEN’İN OĞLU, NAZİFE…

19.03.2024
Salı
Detaylar

SU VE KANALİZASYON MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ANA BORU ARIZASI NEDENİYLE; YENİ MAHALLENİN; KAHYAOĞLU CADDESİ, UZALDI CADDESİ…

23.12.2021
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda,…

14.06.2024
Cuma
Detaylar