Altyapı çalışmaları tam gaz

Altyapı çalışmaları tam gaz

Yayınlanma Tarihi: 20.01.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 7 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin, Enerjisa’nın elektrik hatlarını yeraltına aldığı cadde ve sokaklarda başlattığı altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor

 

Çaycuma Belediyesinin, Enerjisa’nın elektrik hatlarını yeraltını aldığı Ömer Kalaycı, Mimar Sinan ve Uzaldı caddelerinde başlattığı altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Elektrik altyapısı yenilenen cadde ve sokaklarda, tüm yağmur suyu toplama hattı yeniden döşenirken, kanalizasyon şebekesinde de gerekli onarımlar yapılıyor. Şu ana kadar 150 bin liradan fazla harcama yapılan cadde ve sokaklarda, bu çalışmanın tamamlanmasının ardından yol kaplama, bisiklet, yaya ve araç yolu düzenlemesi de yapılarak son derece şık bir görünüm kazandırılacak. Çalışmalar tamamlandığında, bölgede yaşanan su baskınları da ortadan kalkacak.

 

İMAR YOLLARI DA AÇILARAK, ULAŞIM RAHATLATILIYOR

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Enerjisa ilçemizde ciddi bir yatırımla elektrik hatlarını yeraltına alıyor. Biz de eşzamanlı olarak altyapıyı yeniliyoruz. Böylece yatırım maliyetlerini de düşürüyoruz. Enerjisa’nın çalıştığı caddelerde, yağmur suyu toplama hattını yeniden oluşturduk. Kanalizasyon hattında gerekli onarımları da yapıyoruz. Buralarda zaman zaman su baskınları oluyordu. Artık bu sorun tarihe karışacak. Ekiplerimiz buralarda imar yollarını da açarak, ulaşımı da rahatlatıyor. Altyapı çalışmalarının ardından hızla yol kaplamasına başlayacağız. Çalışma bittiğinde, ilçenin büyük yükünü çeken bu üç cadde, ana caddelerin görünümüne kavuşacak. Ekiplerimiz mevsim şartlarını da zorlayarak büyük bir tempoyla çalışıyor. Çaycuma hızla kabuk değiştirerek bambaşka bir çehreye bürünüyor. Başta Enerjisa çalışanları ve ekiplerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma bisiklet kenti oluyor

Balkan Kantarcı 34 personeline bisiklet dağıttı.   Bisikleti Çaycuma’nın en…

20.10.2016
Perşembe
Detaylar

Üreticiye ücretsiz yer verilecek

Çaycuma’da kurulu köylü pazarını ziyaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,…

26.04.2016
Salı
Detaylar

Kantarcı’dan, “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği”…

Başkan Kantarcı, Filyos Projesini takip edecek “Filyos Vadisi Belediyeler Birliği”…

06.12.2014
Cumartesi
Detaylar

Hüseyin Çakır’a büyük vefa

Çaycuma Belediyesi’nce Heykeltıraş Ahmet Uzun’a yaptırılan Hüseyin Çakır heykeli kaidesine…

30.06.2016
Perşembe
Detaylar