Artvin’den İstanbul’a Yardıma Muhtaç Çocuklar için Pedal Çeviriyorlar

Artvin’den İstanbul’a Yardıma Muhtaç Çocuklar için Pedal Çeviriyorlar

Yayınlanma Tarihi: 17.07.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 51 görüntüledi

Proje kapsamında Artvin’den İstanbul’a gitmekte olan bisikletlileri Çaycuma’da Başkan Kantarcı ağırladı.

 

Amerika’da yaşayan Türklerin bir araya gelmesi ile tertiplenen kampanya çerçevesinde Karadeniz ilinde bisiklet turu düzenlendi.

 

 

Artvin’den gelen bisikletçi grup 11 gün sonra Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine geldi. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlar Türkiye’de kırsal kesimde yaşayan ilk ve ortaokul öğrencilerinin bot ve mont ihtiyacını karşılamak amacıyla başlattıkları bisiklet turunda bir gurup bisikletçi Çaycuma ilçesine gelerek Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından ağırlandı. Öğretmen evi önünde toplanan bisikletçiler Başkan Kantarcı’ya kampanya ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz kampanya ile ilgili olarak özellikle kırsal kesimlerde ve kış ayının zor şartlarında giyim ve bota ihtiyaç duyan çocukların Amerika ülkesinde yaşayan gurbetçilerin başlattıkları kampanyayı açıkladı. Başkan Suyabatmaz, “Biz bu Ramazan gününde Amerika’da bulunan Türkler bir araya gelip her sene yaptıkları gibi bir bağış kampanyası için daha büyük farkındalık olmak amacıyla Amerika da toplanan bağış için dikkat toplamak üzere Karadeniz de bisiklet turu yapmaya kalkışmışlar. Bizlere ulaştılar ve bu konuda bizden yardım istediler. Bizde “Memnuniyetle” dedik ve yollara çıktık. Sarp sınır kapısından İstanbul’a yaklaşık bin 600 kilometre çocuklar için kışın bu dağ köylerinde oturan ilk ve ortaokul okuyan çocuklarımız üstleri üşümesin diye Amerika da toplanan yardımla her sene bot ve mont alınıyor. İşte bizde bunla ilgili yola çıktık. Çok da güzel oldu. Bugün 11. Gün buraya ulaştık. Buradan Zonguldak’ a sonra da Ereğli’ye geçiyoruz. Bu zorlu etapta da bir mola verdik. Soğuk bir ayran içtik ve kendimize geldik. Dostlarımızı gördük ve başkanımızla tanıştık. Sağ olsunlar bizleri büyük ilgi ve alaka ile karşıladı. Buradaki ziyaretimizden sonra Zonguldak üzerinden pedal çevirmeye devam edeceğiz. Sonunda İstanbul’ a vardığımızda bu kampanya sonucunda Amerika da bin kadar çocuğu mont ve bot alınmış ve yardım toplanmış olacak. O para Türkiye’ye gelecek ve Türkiye’deki üreticilere bot ve mont ürettirilecek sonrada özellikle Erzurum ve Erzincan, Gümüşhane, Kars’taki dağ köylerinde okula zor şartlarda, kışın zor şartlar altında giden çocuklarımıza dağıtılmak üzere sevk edilecek” dedi.

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Artvin ilinden İstanbul’a giden bu dostlarımızı Çaycuma ilçemizde ağırlamaktan memnun duyuyoruz. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Bu anlamlı organizasyona imza attıklarından dolayı da tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun. İnşallah bu kampanyanın sonucu çok iyi olur. Tekrar tekrar ben kendilerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Ardından Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, Başkan Kantarcı’ya camdan şilt sundu. Başkan Bülent Kantarcı ise Çaycuma’yı simgeleyen ve üzerinde ilçenin farklı yerlerinde çekilen resimlerin olduğu tabağı hediye olarak takdim etti. Daha sonra topluca hatıra fotoğrafı çektirildi. Fotoğraf çekimi öncesi Başkan Kantarcı bisiklete binerek tur attı. Grup daha sonra İstanbul’a hareket etmek için Zonguldak iline pedal çevirmeye başladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Zonguldak…

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, Zonguldak Düşman İşgalinden Kurutuluşu ve Uzun…

21.06.2021
Pazartesi
Detaylar

TAŞINMAZ KİRALAMA İŞİNE AİT İHALE…

18.09.2015
Cuma
Detaylar

Çaycuma İnsanı Çok Net Bir…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yaptığı seçim değerlendirmesinde, “Çaycuma insanı…

05.04.2019
Cuma
Detaylar

SEVİM AKYÜZ’ÜN CENAZESİ

İLÇENİN AYVAZLAR KÖYÜ’NDEN, SANİYE ÜSTÜNTAŞ, AVUKAT TURGAY, İLÇEMİZ ESNAFLARINDAN OLCAY…

07.10.2022
Cuma
Detaylar