Barış ve huzur getirsin

Barış ve huzur getirsin

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2018 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 61 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Açılan ellerin, dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Ramazan ayının habercisi olan ve İslam alemi için en kutlu gecelerden biri olan mübarek Berat Kandili gecesine ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.  Beratın özünde, günahlardan arınma ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı vardır. Bu gecede Allâh’ın günahlarımızın affı için çok daha cömert davranacağı müjdelenmiştir. Bu nedenle tüm dünyada Müslümanlar bu güzel geceyi ibadet ve dua geçirmektedir. Açılan ellerin, dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olması en büyük dileğimdir” dedi.

MESAJLAR KİNDEN, GAREZDEN, YALANDAN, RİYADAN, KİBİRDEN UZAK OLMALI

Başkan Kantarcı açıklamasını, “Ülkemizin en çok birliğe, beraberliğe, dayanışma ve dostluğa ihtiyaç duyduğu bir zamanda Berat Kandilini kutluyoruz. Kandil ayrıca ülkemizin tam da siyasal olarak yeniden şekilleneceği günlerin arifesine denk geliyor. Bu mübarek gün münasebetiyle tüm siyasal kesimlere bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. Lütfen toplumsal bütünlüğümüzü sarsan her türlü ayrıştırma, kutuplaştırma ve ötekileştirmelerden kaçınınız.  Topluma verilecek mesajlar kinden, garezden, yalandan, riyadan, kibirden uzak tutulup, tüm çabalar haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin olmadığı bir Türkiye için olmalıdır” diyerek sürdürdü.

ÜRETİM VE EMEĞİN DEĞER BULDUĞU BİR ÜLKEYİ ÖZLÜYORUZ

Kantarcı açıklamasını, “Güven ve barışın sağlandığı, herkesin birbirine sevgi ve saygı duyduğu, kardeşlik, eşitlik, adalet ve hakça paylaşımın sağlandığı, üretim ve emeğin değer bulduğu bir ülkeyi özlüyoruz. Mübarek Berat Kandili’nin böyle bir ülkenin kazanılmasına vesile olmasını ümit ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili Çaycumalılar, aziz milletimiz olmak üzere İslam aleminin kandilini kutluyor, tüm dünya insanlığına barış ve huzur getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ASIM YILMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM RASİM VE MERHUME NAZMİYE YILMAZ’IN OĞULLARI,…

31.03.2023
Cuma
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

01.03.2018
Perşembe
Detaylar

DSİ’nin sedde projesi kapsamında yapımını…

DSİ’nin sedde projesi kapsamında yapımını tamamladığı Çaycuma Güney Köprüsü’nün üst…

28.05.2021
Cuma
Detaylar

Çaycuma’da cumhuriyet coşkusu

Çaycuma Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları birbirinden renkli görüntülere sahne…

30.10.2018
Salı
Detaylar