Başkan Kantarcı, “14 Mart Tıp Bayramını” kutladı

Başkan Kantarcı, “14 Mart Tıp Bayramını” kutladı

Yayınlanma Tarihi: 14.03.2015 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 30 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda tüm hekim ve sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramını” kutladı.

 

Başkan Kantarcı’nın mesajı şu şekilde;

 

“İnsanların kaliteli, mutlu bir yaşam sürmeleri sağlıklı bireyler olmalarına bağlıdır. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, toplumsal barışın ve refahın artmasına önemli katkı sunarlar. İnsan sağlığının korunması ve hastalıkların iyileştirilmesi için, zor koşullarda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabalar değerlidir ve aynı zamanda kutsaldır.

Sağlık hizmeti sunumunun başarılı olabilmesi açısından hasta memnuniyeti ve hekim memnuniyeti büyük önem taşımaktadır. Her iki kesimden herhangi birisinde bir memnuniyetsizlik ortaya çıktığında bu durumdan toplum zarar görmekte, sonuç olarak hem sağlık kitlesine hem de vatandaşımıza olumsuz yönde yansımaktadır. Mamafih, yasalar bu hususları gözetecek şekilde hazırlanmalıdır. Günümüzde verimli ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunumu, toplumun bütün kesimlerinin özlemi haline gelmiştir. Bugüne kadar sağlık alanında ‘yenilik’ olarak sunulan çalışmalar sağlık sektörünün sorunlarını çözememiştir. Sağlıkta getirilen performans sistemi sektörde çalışma barışını zedelemiştir. Bu çelişkiler çalışanlara yönelik şiddet eylemlerini doğurmuştur. Çatışmanın son bulabilmesi için çalışanların hasta yükü azaltılmalı, mesai saatleri adalete uygun düzenlenmeli ve çalışan mutluluk ve huzur dikkate alınmalıdır. Fiziki mekan sorunları giderilmeli, hekimlik mesleğinin etik ilkelerine uygun gelir-ücret politikaları uygulanmalıdır.

Yaşam kalitemizi yükseltmek ve halkımıza daha iyi bir hayat sağlamak için bütün engel ve güçlüklere rağmen, gece-gündüz-tatil demeden bu kutsal görevi özveriyle yerine getirmeye çalışan tüm hekim ve Sağlık çalışanlarımızın ‘14 Mart Tıp Bayramını’ kutluyor, başarılı hizmetlerinin sürmesini diliyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma büyük buluşmaya hazır

Bu yıl 6-8 Mayıs tarihleri arasında 6.’sı yapılacak olan “Çaycumalılar…

27.04.2022
Çarşamba
Detaylar

Başkana sürpriz doğum günü partisi

62 yaşına giren Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya sürpriz bir…

29.09.2016
Perşembe
Detaylar

Sosyal tesisler halkın hizmetinde

Özelleştirme sonrasında Çaycuma Belediyesine devredilen SEKA sosyal tesislerinin içindeki sosyal…

11.01.2016
Pazartesi
Detaylar

METİN YAKICI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; MERHUM VELİ VE MERHUME MAKBULE YAKICI’NIN OĞULLARI,…

30.03.2022
Çarşamba
Detaylar