“YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum”

“YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Yayınlanma Tarihi: 14.03.2015 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 49 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yayınladığı mesajda YGS’ye girecek olan öğrencilere başarılar diledi. Başkan Kantarcı’nın mesajı şu şekilde;

 

DEĞERLİ GENÇLER;

 

Yarın gireceğiniz sınavda çalışmalarınızın sonucunda sizlerin arzu ettikleri üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda Yüksek Öğretime Giriş (YGS) sınavını hayatınızın her şeyi olarak düşünmeyiniz. Sınavdan korkmayınız ve heyecanlanmayınız. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz. Şimdiye kadar yaptığınız çalışmalarla başarılı olacağınıza dair kendinize güvenin ve rahat olunuz. Etrafınızda sizi sınavla ilgili kaygıya düşürecek ve telaşlandıracak ortamlardan uzak durunuz.

 

Yüksek Öğretim Giriş (YGS) sınavını sizin kişiliğinizi ölçen sınav olarak algılamayın. Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Yüksek Öğretime Giriş (YGS) sınavı sizin başarınızı ölçen bir sınavdır: Sizler de böyle düşünmelisiniz.

 

Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Bizler sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Yüksek Öğretime Giriş  (YGS) sınavını başarıyla geçeceğinize ve aynı başarıyı Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacağınıza inanıyorum. Sizler de kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece başaramayacağınız engelin bulmadığına inanıyorum.

 

Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan bir insan olmaktır.

 

DEĞERLİ VELİLER;

 

Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonucunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Siz anne ve babaların olası yanlış tutum ve davranışları, onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Unutmayın ki Yüksek Öğretime Giriş (YGS) sınavı çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

 

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum. Ayrıca sınavlarda görevlendirilen bina sınav komisyonlarına, salon başkanı ve gözetmen arkadaşlarıma yapacakları bu çok önemli görevde de başarılar dilerim.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Muhteşem konser

 Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğunun, “Yaşamdan ezgiler” adıyla verdiği…

09.02.2018
Cuma
Detaylar

Pazaryeri kenarında Tesis Kurmaya Uygun…

Pazaryerinin hemen kenarında tüm Çaycuma halkına hizmet edecek, her türlü…

13.12.2017
Çarşamba
Detaylar

Zonguldak’ın ortak akla ihtiyacı var

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gazeteci Atilla Öksüz’ün konuğu olarak…

08.02.2018
Perşembe
Detaylar

Çaycuma’da Taksi Durakları Artık Daha…

Çaycuma Nihat Kantarcı Caddesi ne bağlanan Burunsuz Sokak üzerinde faaliyet…

08.07.2015
Çarşamba
Detaylar