BAŞKAN KANTARCI: ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

BAŞKAN KANTARCI: ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2018 - Cumartesi | Görüntülenme Sayısı: 104 görüntüledi

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında, Çaycuma’da çok daha büyük alanlarda imar uygulaması yaptıklarını belirterek, “Bu torunlara hizmet edecek bir güzellik. 30-40 yıldır yapılamayan yerlerin dışında yeni birçok yeri de ekleyerek Çaycuma’da bir devrim yaptık” dedi.

Çaycuma Belediyesi Meclisi’nin Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı başkanlığında yapıldı. Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Başkan Kantarcı, Ekim ayında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Başkan Kantarcı, Ağustos ayındaki krizden sonra yeni belediye hizmet binasında sona doğru yaklaşıldığını ve yüzde 80’lere doğru geldiklerini söyledi. Çaycuma Devlet Hastanesi ile Abdullah Kalaycı Caddesi arasında insan nakli yapılacak olan eğik asansör çalışmalarının devam ettiğini belirten başkan Kantarcı, “Önümüzdeki hafta montajı yapılacak. En kısa sürede burayı da halkımızın hizmetine sunacağız. Belediyemiz seferber olmuş vaziyette. Kabinleri geldi montajı bekliyor” dedi.

ÇAYCUMA’DA DEVRİM YAPTIK

Çaycuma’daki 18 uygulamaları hakkında harita üzerinden bilgi veren Başkan Kantarcı, “Haritadaki kırmızı lekeler ise bizim için leke değil medarı iftiharımız. Çaycuma’da bu dönemde yapılan imar uygulamalarının haritaya işlenmiş hali. Alana baktığımızda mevcut Çaycuma’da çok daha büyük alanlarda imar uygulamasını yapmış oluyoruz. Bu torunlara hizmet edecek bir güzellik. 30-40 yıldır yapılamayan yerlerin dışında yeni birçok yeri de ekleyerek Çaycuma’da bir devrim yaptık. Bu dönemki belediye meclisimizin iftihar edeceği gururla yıllarca konuşulacak konulardan biri de bu imar uygulamaları. Ve önümüzdeki yıllarda inşallah Çaycuma’da bu imar uygulamaları sayesinde meclisin önüne imar tadilatları trafiğinde çok büyük bir rahatlama olacak. Çünkü vatandaşın elindeki tapuyla imar planındaki parsel üst üste çakışmış olacak. Mal sahiplerinin elindeki bu yeni tapularla inşaat arsasının önü açılmış oluyor. Çaycuma’da 20 bine yakın konutun yapılabileceği imar uygulaması. Bundan sonra artık arsa bulamadım, arsa pahalı söylemleri sona ermiştir. Pehlivanlar Mahallesi’ndeki uygulamada henüz tapu kadastrodan tapuya geçmedi ama onların da tapuları eli kulağında. Biz de bu sayede birçok yol kazanmış olduk, yeşil alan kazanmış olduk. Bin dönüm civarında kamuya arazi kazandırılmış oldu. Cami yerleri kazanıldı. Şuanda Çaycuma’da sanıyorum 4 ya da 5 tane daha cami yeri hazır hale geldi. Buradan yine iftiharla söylüyorum. Çaycuma’da bizim imar planı revizyonumuzla elde ettiğimiz imar planı uygulaması çok güzel, modern, yeni mahallelerimizi ortaya çıkaracak. Buradaki inşaatlar yapıldıkça Türkiye’de örnek yerleşim yerleri ortaya çıkacak” diye konuştu.

ŞİRİN PREFABRİK BİNALARIMIZ BİTTİ

İtfaiye ve temizlik işleri müdürlüğü binalarının Doğantepe mevkiindeki su deposunun olduğu alana taşındığını ifade eden Başkan Kantarcı, “Çok güzel, şirin, prefabrik binalarımız bitti. Arazi düzenlemeleri devam ediyor. İtfaiyeyi oradan koparmış olduk. Hem itfaiyenin hem temizlik işlerinin araçlarının olduğu tesisi belediyeye kazandırmış olduk. Mevcut itfaiye binası Çaycuma’ya yakışmıyordu, gece kondu tarzı bir binaydı. İtfaiyeci arkadaşlarımızın hizmetine hitap etmiyordu. Burada aynı zamanda eğitim alanı da düşünmüş oluyoruz” şeklinde konuştu.

OTO GALERİCİLER SİTESİ TERMİNALE HAYAT ÖPÜCÜĞÜ OLDU

Oto Galericiler Sitesi’nin atıl durumdaki terminale taşındığını belirten Başkan Kantarcı, şöyle dedi:
“Bir kronik soruna daha değerli kaymakamımızın da bize olan desteğiyle çözüm getirdik. Atıl vaziyette duran terminale de canlılık kazandıracak bir Oto Galericiler Sitesi’ni oluşturduk. Galericilerimiz de epey bir direndikten sonra hızlı bir şekilde burayı onardılar. Bizde gereken desteği verdik. Faaliyete geçtiler, ufak tefek noksanlar var. Bunun da Çaycuma için son derece güzel bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Hem de terminale de bir hayat öpücüğü olmuş oldu. Terminal bölgesini hayata kazandırmış oluyoruz.”
Daha sonra gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edilerek komisyonlara havale edildi. Kasım ayının ikinci birleşim toplantısının 8 Kasım Perşembe günü saat 17.30’da yapılmasına karar verilerek, meclis toplantısı sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

SUDENUR’UN CENAZESİ

SALTUKOVA BELDESİ’NDEN, ÇAYCUMA ESKİ ESNAFLARINDAN REMZİ KUMPAS’IN TORUNU, RAMAZAN VE…

19.12.2023
Salı
Detaylar

Belediye İş Hanı İhale İlanı

29.000₺’den başlayan fiyatlarla… Sizi kentin en merkezi yerinde yatırıma davet…

12.12.2017
Salı
Detaylar

OSMAN ŞEKER’İN CENAZESİ

İLÇENİN AŞAĞIİHSANİYE KÖYÜ SAKİNLERİNDEN; MERHUM SEFARETTİN VE HAMİYET ŞEKER’İN OĞLU,…

17.02.2022
Perşembe
Detaylar

Çaycuma’yı sevgiyle inşa ediyoruz

 Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle…

13.02.2018
Salı
Detaylar