Başkan Kantarcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Kantarcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2014 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 35 görüntüledi

Başkan Kantarcı, “Öğretmenlerimize Daha İyi Çalışma Koşulları ve Daha Aydınlık Bir Gelecek Diliyorum” dedi.

 

Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi;

 

“Geçmişin bilgi birikimi ve çağın bilgisiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimiz aynı zamanda hepimizin yol göstericisidir.

 

Öğretmenlerimiz bugün birçok olumsuz koşullar içinde görevlerini yapmaya çalışmaktadırlar.

 

Öğretmenlerimizin çalışma ve yaşam koşulları ile mesleki saygınlıklarındaki kötüleşme gözle görülür hale gelmiştir.  Üzülerek belirtmek isterim ki öğretmenlik mesleği düne göre bugün daha büyük bir itibar kaybına uğramıştır. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması ve nitelikli öğretmen yetiştirme politikalarının terk edilmiş olması; Öğretmenlerimizin  sık sık değişen eğitim politikalar ve yanlı politikalar sonucunda mağdur olmaları; Eğitim Fakültelerinden mezun 300 bini aşkın işsiz öğretmenin atamasının yapılmamış olması ve 40 işsiz öğretmenin atanamadığı için intihar etmesi; Ülkemizdeki öğretmenlerin, OECD ülkeleri içinde en çok çalışan ancak en düşük maaş alan öğretmenler arasında olmaları görmezden gelinemez gerçekliklerdir.

 

Mesleki saygınlığın yeniden kazanılması için, öğretmen yetiştirme ve istihdam politikalarının uluslararası standartlara uygun ve bilimsel bir anlayışla ele alınması ve tüm öğretmenlerin ekonomik, sosyal, mesleki ve özlük sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.

 

Tüm öğretmenlerimizin omuzlarındaki büyük sorumluluk ve üstlendikleri görevin bilinciyle gururla hizmetlerini sürdüreceklerinden, sorumluluklarını yönlendirmelerden ve baskılardan etkilenmeden yerine getireceklerinden kuşku duymadığımı belirtmek istiyorum. Öğretmenlerimiz, Atatürk’ün ‘Fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesiller yetiştirin’ sözünde vurguladığı gibi taviz vermeden aydınlık dolu çocuklar ve gençler yetiştirdiler, yetiştirmeye de devam edeceklerdir.

 

Onurlu meslekleriyle her zaman saygı ve sevgiyle andığımız değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, eğitim ve bilimin emekçilerine daha iyi çalışma koşulları ve daha aydınlık bir gelecek diliyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

AYŞE SEMİHA YILMAZ’IN CENAZESİ

İLÇENİN ÇAY MAHALLESİ’NDEN, MERHUM MEHMET VE FAHRİYE KABUK’UN KIZLARI, SENİHA…

12.08.2022
Cuma
Detaylar

Bulvarlarda Alt Yapı Çalışmaları Hızlandı

Çaycuma Belediyesi, Atatürk Bulvarının ardından Nihat Kantarcı Caddesinde de alt…

29.04.2015
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Cihan Caddesi ve Ulucami…

05.07.2022
Salı
Detaylar

Bem-Bir-Sen ile Sosyal Denge Sözleşmesi…

Çaycuma Belediyesi, belediye personeli ile düzenlenen yemekte Bem-Bir-Sen’le Sosyal Denge…

16.04.2015
Perşembe
Detaylar