Başkan Kantarcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Kantarcı’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2014 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 59 görüntüledi

Başkan Kantarcı, “Öğretmenlerimize Daha İyi Çalışma Koşulları ve Daha Aydınlık Bir Gelecek Diliyorum” dedi.

 

Çaycuma belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi;

 

“Geçmişin bilgi birikimi ve çağın bilgisiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimiz aynı zamanda hepimizin yol göstericisidir.

 

Öğretmenlerimiz bugün birçok olumsuz koşullar içinde görevlerini yapmaya çalışmaktadırlar.

 

Öğretmenlerimizin çalışma ve yaşam koşulları ile mesleki saygınlıklarındaki kötüleşme gözle görülür hale gelmiştir.  Üzülerek belirtmek isterim ki öğretmenlik mesleği düne göre bugün daha büyük bir itibar kaybına uğramıştır. Öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması ve nitelikli öğretmen yetiştirme politikalarının terk edilmiş olması; Öğretmenlerimizin  sık sık değişen eğitim politikalar ve yanlı politikalar sonucunda mağdur olmaları; Eğitim Fakültelerinden mezun 300 bini aşkın işsiz öğretmenin atamasının yapılmamış olması ve 40 işsiz öğretmenin atanamadığı için intihar etmesi; Ülkemizdeki öğretmenlerin, OECD ülkeleri içinde en çok çalışan ancak en düşük maaş alan öğretmenler arasında olmaları görmezden gelinemez gerçekliklerdir.

 

Mesleki saygınlığın yeniden kazanılması için, öğretmen yetiştirme ve istihdam politikalarının uluslararası standartlara uygun ve bilimsel bir anlayışla ele alınması ve tüm öğretmenlerin ekonomik, sosyal, mesleki ve özlük sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.

 

Tüm öğretmenlerimizin omuzlarındaki büyük sorumluluk ve üstlendikleri görevin bilinciyle gururla hizmetlerini sürdüreceklerinden, sorumluluklarını yönlendirmelerden ve baskılardan etkilenmeden yerine getireceklerinden kuşku duymadığımı belirtmek istiyorum. Öğretmenlerimiz, Atatürk’ün ‘Fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesiller yetiştirin’ sözünde vurguladığı gibi taviz vermeden aydınlık dolu çocuklar ve gençler yetiştirdiler, yetiştirmeye de devam edeceklerdir.

 

Onurlu meslekleriyle her zaman saygı ve sevgiyle andığımız değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, eğitim ve bilimin emekçilerine daha iyi çalışma koşulları ve daha aydınlık bir gelecek diliyorum.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Ana Boru Arızası Nedeniyle; Yeni Mahallenin; Şehit İzzet Demircan Caddesi,…

28.12.2022
Çarşamba
Detaylar

Behçet Kalaycı anılıyor!

Zonguldak’ın yetiştirdiği en değerli şairlerden biri olan İbrahim Behçet Kalaycı…

25.03.2016
Cuma
Detaylar

Kent Ormanı Yeniden Şekilleniyor

Yeni düzenlemeler ve uygulamaların başlayacağı Kent Ormanı yakınındaki Tavuk Çiftliğinin…

04.07.2014
Cuma
Detaylar

Kantarcı personelin yeni yılını kutladı

Çaycuma Belediyesi personeli ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Bülent…

03.01.2022
Pazartesi
Detaylar