Başkan Kantarcı’ya Almanya’dan Mektup

Başkan Kantarcı’ya Almanya’dan Mektup

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 40 görüntüledi

Almanya’nın Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, Yabancılar ve Entegrasyon Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı aracılığıyla Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya iyi niyetlerini ifade eden mektup yolladı. Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a cevap mektubu yazarak Lennestadt ile kardeş şehir olmak istediklerini ifade etti.

 

Başkan Hundt, mektubunda şunları ifade etti; “Sizi Lennestadt’tan kalpten selamlıyorum. Nedim Beyin aramızda bir bağlantı kuracağından çok memnunum. Şehriniz hakkında çok bilgiler aldım. Karadeniz’in yakınında olduğundan yeri çok önem taşıyor. Türkiye’ye defalarca gezilerde bulundum ve defalarca doğusuna kadar gittim. Buradaki Türk halkıyla çok iyi bir bağlantı içerindeyiz. Umarım Türkiye’deki gelişim ilerler ve Almanya ile olan bağlantılar ve dostluk gelişir. Saygılarımla.”

 

Başkan Kantarcı ise cevap mektubunda şunları ifade etti; “Türkiye, Çaycuma ve şahsım için iyi düşüncelerinize teşekkür ederim.

 

Sizler sayesinde Almanya, hemşehrilerimiz için ikinci vatan olmuştur. Gerek oradaki Türk halkıyla olan yakın ilişkileriniz, gerekse sizin Türkiye’ye olan seyahatleriniz sonucu ülkemizin gelişmesini izlemeniz, bizim için memnuniyet vericidir.

 

Bu gelişmeyi sizlerle işbirliği içinde gerçekleştirmek bizim de arzumuzdur. Bağlarımızı sıkılaştırmak adına sizleri misafir etmekten onur duyarız.

 

Aynı zamanda Çaycuma ile Lennestadt’ı kardeş şehir yapmayı teklif ederiz. Saygılarımla.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

“ÇAYCUMA’MIZ HER YÖNÜ İLE ARAŞTIRILACAK…

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 42’nci Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında…

16.04.2018
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma’da Fırın İşletmeleri Denetlendi

Uyarı yapılmasına rağmen eksikliklerini gidermeyen işletmelere cezai işlem. Çaycuma Belediyesi…

09.07.2014
Çarşamba
Detaylar

Çaycuma dayanışması büyüyor

Çaycuma Kent Konseyinin “İhtiyacın varsa al, yoksa atma bize getir”…

07.03.2017
Salı
Detaylar