Başkan Kantarcı’ya Almanya’dan Mektup

Başkan Kantarcı’ya Almanya’dan Mektup

Yayınlanma Tarihi: 11.09.2014 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 44 görüntüledi

Almanya’nın Lennestadt Belediye Başkanı Stefan Hundt, Yabancılar ve Entegrasyon Meclisi Başkanı Nedim Kalembaşı aracılığıyla Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya iyi niyetlerini ifade eden mektup yolladı. Başkan Kantarcı, Başkan Hundt’a cevap mektubu yazarak Lennestadt ile kardeş şehir olmak istediklerini ifade etti.

 

Başkan Hundt, mektubunda şunları ifade etti; “Sizi Lennestadt’tan kalpten selamlıyorum. Nedim Beyin aramızda bir bağlantı kuracağından çok memnunum. Şehriniz hakkında çok bilgiler aldım. Karadeniz’in yakınında olduğundan yeri çok önem taşıyor. Türkiye’ye defalarca gezilerde bulundum ve defalarca doğusuna kadar gittim. Buradaki Türk halkıyla çok iyi bir bağlantı içerindeyiz. Umarım Türkiye’deki gelişim ilerler ve Almanya ile olan bağlantılar ve dostluk gelişir. Saygılarımla.”

 

Başkan Kantarcı ise cevap mektubunda şunları ifade etti; “Türkiye, Çaycuma ve şahsım için iyi düşüncelerinize teşekkür ederim.

 

Sizler sayesinde Almanya, hemşehrilerimiz için ikinci vatan olmuştur. Gerek oradaki Türk halkıyla olan yakın ilişkileriniz, gerekse sizin Türkiye’ye olan seyahatleriniz sonucu ülkemizin gelişmesini izlemeniz, bizim için memnuniyet vericidir.

 

Bu gelişmeyi sizlerle işbirliği içinde gerçekleştirmek bizim de arzumuzdur. Bağlarımızı sıkılaştırmak adına sizleri misafir etmekten onur duyarız.

 

Aynı zamanda Çaycuma ile Lennestadt’ı kardeş şehir yapmayı teklif ederiz. Saygılarımla.”

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Veteran atlet Erhan Akçelik, İnebolu’da…

Kastamonu’nun Beyaz Şeritli İstiklal Madalyası sahibi tek ilçesi olan İnebolu’da…

10.06.2021
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İlanı 20.08.2014

20.08.2014
Çarşamba
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle; Çay…

26.04.2023
Çarşamba
Detaylar

Yaya köprüsünde imzalar tamam

Belediye Başkanımız Kantarcı bir seçim vaadini daha hayata geçiriyor. DOKAP…

07.07.2020
Salı
Detaylar