Kaymakam Yaman’a Veda Yemeği

Kaymakam Yaman’a Veda Yemeği

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2014 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 94 görüntüledi

Başkan Kantarcı, Kaymakam Yaman’a Hemşehrilik Payesi ve Beratı verdi.

 

Çaycuma’da 5 yıl süreyle görev yapan ve çıkan kararname ile Hatay’ın Erzin ilçesine atanan Kaymakam Hasan Yaman’a Çaycuma Belediyesi tarafından veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemeğe, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Kozlu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Askerlik Şube Başkanı Mustafa Özoğur, daha önce Çaycuma da görev yapan ve karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Timur Özgen, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, daha önceleri görev yapmış Belde Belediye Başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Vedat Emeksiz ve yönetim kurulu, CHP İlçe Başkanı Umut Başoğlu, öğretmenler, Kaymakamlık çalışanları, İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yemek öncesi konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Bölgemizde çok sevildiği her halinden belli olan ve 5 yıl süreyle Çaycuma’da hizmet yapan Hasan Yaman’ı uğurlamak üzere bir araya geldik. Onu burada saygın bir toplulukta uğurladığımız için Çaycuma Belediyesi adına teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi yakın zamandan bu yana Hasan Yaman ile çalışmaya başladık. Ben kendisini ilçemize geldiği günden bu tarafa tanıyorum. İnsani ilişkilerimiz gayet iyi bir seviyededir. Kendisinin Çaycuma’da bulunduğu süre zarfında gerçekten bürokrasiyi, eş güdümü, halkla ilişkileri en üst düzeyde yerine getiren bir kişi olarak tanıdım ve kendisini de ileride de devlet hizmetinde en iyi görevlerde olacağını yürekten inanıyorum. Bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk ise, “Sabırlı, naif, hoş görülü, başarılı bir görev anlayışı içerisinde 5 yılı aşkın bir süre Çaycuma’mıza gerçekten özveriyle hizmet eden değerli kaymakamımıza bende tüm Çaycuma adına yürekten teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Bu görev anlayışı ötesinde kaymakamımız sadece bir yönetici olarak değil aynı zamanda bir dost ve arkadaş olarak tüm Çaycumalıların her zaman yanında oldu. Çaycuma’nın güveni ve güvencesi oldu. Kaymakamımız gideceği yer olan Hatay’ın Erzin ilçesinde de sürdürecektir. Biz kendisini ve dostluğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Onun sıcaklığını ve varlığını Çaycuma unutmayacaktır. Kaymakamımız Çaycuma’da geçirdiği 5 yılının gönüllü elçisi olarak Hatay’da bir dostu, bir hemşerisi olacak. Bizde onu orada ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyacağız. Ben bundan sonraki yaşamında değerli kaymakamıma başarılar diliyorum. İnanıyorum ki onun bu görev anlayışı kendisini daha iyi yerlere taşıyacak. Kendisine ve ailesine huzurlu bir yaşam diliyorum. İyi ki Çaycuma da görev yaptınız, iyi ki varsınız, sizi hiçbir zaman unutmayacağız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından en son konuşmayı Hatay’ın Erzin ilçesine atanan Çaycuma İlçe Kaymakamı Hasan Yaman yaptı. 

 

Yaman konuşmasında, “25 Ağustos 2009 da Çaycuma’da göreve başladım. Buraya çok iyi duygular içerisinde geldim. 5 yıllık bir süre zarfında çıkan kararname kapsamında Hatay’ın Erzin ilçesine atandım. Burada acı ve tatlı günleri hep beraber yaşadık. Çaycuma da görev yaptığım sürede tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, kurum amirlerinin, muhtarlarımızın dilek ve görüşlerini dikkate almaya çalıştım. Görev yaptığım süre boyunca ilimize tahsis edilen kamu kaynaklarının en şeffaf, en verimli şekilde kullandığıma inanıyorum. Bunları yaparken çalışma arkadaşlarım, ailem hep yanımdaydılar. 5 yıl boyunca 3 valimizle çalıştım. Ben bu valilerimize ilçemize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bölge milletvekillerine teşekkür ediyorum. İlçelerin sıkıntılarına hakikaten duyarlılık gösterdiler. Siyasi parti mensuplarına ve yönetim kurulundaki arkadaşlara, meslek odalarına, muhtarlarımıza ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu arada Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimiz bana hemşerilik payesi verdiler. Bunun nedeni de benim kızımın doğumu Çaycuma olduğundan doğum yeri Çaycuma yazıyor. Burada görev yaparken askerlik görevime de buradan gittim. Çok acı ve tatlı günlerimiz oldu. Hatay’da bir kardeşiniz var. Hakikaten Çaycuma’lı olduk. Hakkınızı helal edin. Basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kendilerine başarılar dilerim. Hatay’a bekliyorum” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Hatay’ın Erzin ilçesine atanan Çaycuma Kaymakamı Hasan Yaman’a ilçede bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından plaket takdim edildi. Plaket takdimin ardından Çaycuma Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün yapılan meclis toplantısında alınan kararla İlçe Kaymakamı Hasan Yaman’a Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından “Hemşerilik Payesi” verildi. Daha sonra Kaymakam Yaman yemeğe gelen davetlilerin masalarını dolaşarak veda etti.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma Belediye Başkanlığından

Ek-1 İndir

04.10.2019
Cuma
Detaylar

2015 Mayıs Ayı Olağan Meclis…

Çaycuma Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Çaycuma Belediye…

08.05.2015
Cuma
Detaylar

ORHAN ÇIRAK’IN CENAZESİ

İLÇENİN İSTASYON MAHALLESİ’NDEN, ŞAKİR VE FATMA ÇIRAK’IN OĞULLARI, ZEYNEP GEDİK,…

20.03.2023
Pazartesi
Detaylar

Çaycuma Belediyesi İmar ve Şehircilik…

09.06.2017
Cuma
Detaylar