Çaycuma’da Ücretsiz İnternet Başladı

Çaycuma’da Ücretsiz İnternet Başladı

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2014 - Pazar | Görüntülenme Sayısı: 162 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi, 3 ana caddede aydınlatma direklerine monte ettirdiği kablosuz internet vericileri (wifi cihazı) ile halka ücretsiz internet hizmeti sundu.

 

30 Mart’taki yerel seçimi kazanarak AK Partili Mithat Gülşen’den görevi devralan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, seçim vaatleri arasında yer alan, “Ücretsiz Sokak İnterneti Projesi”ni hayata geçirdi. İlçe merkezindeki 3 ana caddede 50 metre arayla yer alan aydınlatma direklerine kablosuz internet vericileri monte edildi. İlçe sakinleri belediyenin sunduğu hizmetten ücretsiz yararlanarak internete bağlanabiliyor. Başkan Kantarcı, yaşamı boyunca bilişime önem verdiğini söyledi. “Ücretsiz sokak interneti” hizmetinin ülkede ilk sayılabilecek uygulamalardan olduğunu belirten Başkan Kantarcı, şöyle konuştu:

 

“Çaycuma’nın bütün ana caddelerinde isteyen herkes ücretsiz internete yüksek bir hızda bağlanabiliyor. Şu anda 3 ana caddede hizmet vermekteyiz ancak çok kısa sürede bütün caddeler internet ile buluşacak. Özellikle gençlerimiz bu uygulamadan son derece memnunlar. Bağlanma sayısına baktığımızda da etkin bir şekilde kullanıldığını görüyoruz.”

İlginizi Çekebilecek Yazılar

EŞREF KARAALP’İN CENAZESİ

15.10.2022-CUMARTESİ CENAZE İLANI İLÇENİN SOFULAR MAHALLESİ’NDEN, MERHUM AHMET VE AZİZE…

15.10.2022
Cumartesi
Detaylar

Üreticiye ücretsiz yer verilecek

Çaycuma’da kurulu köylü pazarını ziyaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı,…

26.04.2016
Salı
Detaylar

Öğretmenler ziyaret edildi

24 Kasım Öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında, Çaycuma Belediyesi Zübeyde Hanım…

25.11.2022
Cuma
Detaylar

EMLAK VERGİSİNİ ÖDEMEYİ UNUTMAYALIM

06.05.2020
Çarşamba
Detaylar