Baştan sona bir iyilik öyküsü

Baştan sona bir iyilik öyküsü

Yayınlanma Tarihi: 14.06.2018 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 122 görüntüledi

Kahraman madenciye tekerlekli sandalye

 

Öğrencilerin topladığı mavi kapaklarla alınan akülü tekerlekli sandalye, 34 yıl önce, arkadaşını kurtarmak isterken kendisi göçükte kalarak sakatlanan kahraman madenciye, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından törenle teslim edildi.

 

Çaycuma Burunkaya Şehit Emrah Kartal ve Atatürk İlkokullarının öğrencileri, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Zonguldak İl Temsilciliğinin “Mavi Kapak Kampanyası” projesine destek verdi. Öğrencilerin topladığı 120 kilogram plastik mavi kapak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği İl Temsilciliğine teslim edildi. Kapaklarla elde edilen akülü tekerlekli sandalye, düzenlenen törenle 64 yaşındaki Celal Odabaş’a teslim edildi. Devrek ilçesinde yaşayan 5 çocuk babası Odabaş’ın maden ocağında göçükte kalan arkadaşını kurtarmak için mücadele ederken kazalandığı ve sonrasında engelli kaldığı öğrenildi. Baştan sona bir iyilik öyküsü olarak düzenlenen törende, Çaycuma Belediye Başkanı Başkan Bülent Kantarcı, Odabaş’ı “Kahraman madenci” sözleriyle karşıladı.

 

ARKADAŞIMI GÖÇÜKTEN KURTARDIM, KENDİM KALDIM

 

Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Kilimli maden ocağında üretim işçisi olarak işe başladığını bildiren kahraman madenci, “6 Kasım 1984’de üretim sırasında yerin 360 metre altında göçük meydana geldi. O sırada yanımdaki arkadaşım Recep Boynuk’u iterek göçükten kurtardım ama kendim kaçamadım ve göçükte kaldım. İş arkadaşlarım tarafından yaralı halde kurtarıldım. Kaldırıldığın hastanede ameliyatlar geçirdim, uzun bir tedavi sürecim oldu. Ancak, belden aşağısı felçli olduğum için yürüyemiyorum. Malulen emekliye ayrıldım. Doktorların önerisiyle yürümek için uzun bacak cihazı takıldı. İş kazasından 3 yıl sonra da evde çıkan yangın da uzun bacak cihazı kullanılamaz hale geldi. 15 yıl sonra yeniden uzun bacak cihazı aldım ancak onu taktıktan sonra tansiyonum yükseliyor ve yürüyemiyorum. 34 yıldır tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşıyorum. Öğrencilerin kampanyaya destek vererek alınan bu akülü tekerlekli sandalye için hem öğrencilere hem de her iki okul idarecilerine teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise yaptığı konuşmasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği İl Temsilcisi Cem Cemal Ünal’ın organizasyonuyla yapılan kampanyanın çok büyük önem arz ettiğini belirterek, “Bugün güzel bir olay için bir aradayız. Devrek’ten gelen misafirimiz de var. Bu baştan sona bir iyilik öyküsü. Değerli madenci kardeşimiz 34 sene önce bir iş kazasında arkadaşını kurtarmaya çalışırken kendisi sakat almış. Büyük fedakarlık yapan arkadaşımıza şimdi de çocuklarımız tertemiz yürekleriyle yardım eli uzatıyor. Onların çabalarıyla elde edilen akülü engelli aracın teslimatını yapıyoruz. Omurilik Felçlileri Derneğimiz her hafta böyle bir program düzenliyor. Bu etkinlikte öğrencilerimizi motive eden, destek olan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu kampanyanın önemini anlatmaya gerek yok. Hem çevreyi korumuş oluyoruz, hem insanlarımızın hayatına kolaylık getiriyoruz. Onların da mutlu olması ve daha rahat yaşamasını temin ediyoruz. Sonuçta küçük çocuğundan yaşlısına, engellisine huzurlu ve mutlu bir toplum için çalışıyoruz. Emeği geçen herkese ve bundan sonra da emeği geçecek herkese ben de Çaycuma Belediye Başkanı olarak teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

ÖĞRENCİLERE HEDİYELER VERİLDİ

 

Başkan Kantarcı, kampanyaya katkılarından dolayı Çaycuma Burunkaya Şehit Emrah Kartal İlkokulu Müdürü İsmail Çelebi ve Atatürk İlkokulu Müdürü Ergün Uyar’a belge verirken, öğrencilere de şapka dağıttı.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İşçilere çifte bayram

Çaycuma Belediyesinde bayram öncesi hem maaşlarını hem ikramiyelerini alan işçiler…

09.09.2016
Cuma
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Anaboru Arızası Nedeniyle; İstasyon Mahallesinin; Göçmenler Mevkii, Gökhan Velikişioğlu Caddesi…

01.08.2022
Pazartesi
Detaylar

İBRAHİM KALAYCI’NIN CENAZESİ

FİLYOS BELDESİ’NDEN, MERHUM ALİ VE RABİA KALAYCI’NIN OĞULLARI, SABAHAT ÇELEBİ,…

10.11.2022
Perşembe
Detaylar

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden Ana Boru Arızası Nedeniyle ;…

10.11.2023
Cuma
Detaylar