Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı telefonla bağlandığı bir televizyon kanalında yaptığı

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı telefonla bağlandığı bir televizyon kanalında yaptığı

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2021 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 76 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı telefonla bağlandığı bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki aylarda toplam kalite yönetimi ile ilgili çalışmalar yapacağız. Bunlar tamamlandığında Çaycuma Belediyesi tıpkı kurumsallaşmasını oluşturmuş, marka değeri olan özel sektör kuruluşları gibi kalite standartlarına sahip bir kurum olacak” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı Gazeteci Murat Altay’ın Kanal Z televizyonunda sunduğu “Zonguldak’ın nabzı” programına telefonla bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Kantarcı, Altay’ın Çaycuma Belediyesinin yaptığı son açıklamalar üzerine sorduğu soruyu, “Biz 7 yıldan beri Çaycuma için güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Bunları yaparken de yasalara, mevzuata çok dikkat ediyoruz. Çalışmalarımızda kimseyi ayırt etmiyoruz, farklı muamele yapmıyoruz, ötekileştirmiyoruz. Hiç kimseye de özel bir çıkar sağlamıyoruz. Sadece kamu adına hareket ediyoruz. Hem bugünkü yaşamı kolaylaştırmaya çalışıyoruz, hem de hızla büyüyen Çaycuma’yı geleceğe hazırlamak için gayret ediyoruz. Bugüne kadar da bu doğrultuda bir hayli mesafe kaydettik. Aldığımız mesafeden dolayı gayet de mutluyum. Konuşmamın başında şunu da söylemek isterim: Sadece Çaycuma’nın iyi yolda olması, iyi yolda gitmesi önemli değil, biz bu dünyada, bölgede hep birlikte yaşıyoruz. Genel olarak bölgemizin, havzamızın iyi olması gerekir. Çevrede bizim yaptıklarımızın daha iyilerinin yapılmasını arzu ediyorum. Biz de eğer iyi örnek olabiliyorsak ne mutlu bize” dedi

HATAMIZI FARK EDERSEK BUNU GURUR MESELESİ YAPMADAN DÜZELTİRİZ

Çaycuma Belediyesinden kamuoyuna yapılan son açıklama hakkında bilgilendirmeye devam eden Kantarcı, “Aslında açıklama yapmaya değecek bir durum yok. Evet, biz her şeyin mutlaka en doğrusunu yaptığımızı iddia etmiyoruz. Eksiğimiz, hatamız olabilir, hatamızı fark edersek bunu gurur meselesi yapmadan da düzeltiriz. Ancak kayda değmeyecek birileri bir şey yapmaya çalışıyor, söylediklerinin astı astarı yok. Basın da bunlardan malzeme çıkarmak istiyor. Ama yaptıkları habercilik ilkelerine aykırı. Onların ithamlarını bize sormadan, bizden bir cevap almadan haber yapıyorlar. Bununla ilgili zaten yasal yollara başvurduk. Bir ajansın yaptığı haberi diğerleri de paylaşmış. Biz yasalara son derece riayet ediyoruz. Hele bu devirde hata yapma lüksümüz yok. En küçük hatada başımıza ne geleceğini Allah bilir. Şurası bir gerçek, Çaycuma giderek değerleniyor, çünkü Çaycuma’da yaşam kolaylaştı. Böyle olunca da talep çoğaldı. Bölgemizdeki ekonomik gelişmeler hızlandıkça Çaycuma’da yaptıklarımızın değeri daha iyi anlaşılacak” dedi.

30 SENEDİR, 35 SENEDİR YAPILAMAYAN İŞLERİ TAMAMLADIK

Kantarcı açıklamalarına, “Biz 2014’de geldiğimizde, iki yıl boyunca, Çaycuma’nın imarını ele aldık. Mevcudu ve yeni alanları değerlendirdik. Yeni alanlar derken, mevcut sınırlar içinde imarlı olup da henüz yapılaşma olmayan yerlerden söz ediyorum. Buraları masaya yatırdık ve olabilecek en iyi, en güzel imar planını elde ettik. Arkasından da 18 uygulamaları denen imar uygulamaları ile dünya kadar arsa ürettik ama bunları hep mevcut imarlı alanlarda yaptık. Daha önce başarısız olan uygulamaları biz hukuki sonuçları ile beraber neticelendirdik. Her zaman söylüyoruz, şu an 30 bin olan nüfusumuzun iki katı olan 60 bin daha yeni nüfusu barındıracak alanın teknik çalışmalarını tamamladık. Bu çok önemli bir şey. Yani 30 senedir, 35 senedir yapılamayan işleri tamamladık. Burada tabii ki zaman zaman imar tadilatı oluyor. Hep anlatıyorum, her şey yerli yerine o kadar güzel oturdu ki biz Belediye Meclisi gündemine koyacak bir şey bulamıyoruz. Bu elbette sevinilecek bir şey” diyerek devam etti.

IRMAĞIN SEDDE İÇİNE ALINMASIYLA ELDE EDİLEN ALANLARIN %90’ININI YAPILAŞMAYA KAPATTIK

Kantarcı sözlerini, “Nehir kenarında DSİ’nin yaptığı sedde düzenlemesi ile eskiden ırmak yatağı olan alanlar hazineye ait araziye dönüştü. Bu çalışmaları da biz hızlandırdık. Haliyle çok geniş olan nehir yatağının bir rejim içerisine alınmasından dolayı sedde arkasında yerler çıktı. Biz buraları %90’ın üzerinde zaten yapılaşmaya kapatmış vaziyetteyiz, yaşam alanları yapıyoruz, rekreasyon alanları yapıyoruz. Bahsedilen yerde de benzer bir durum söz konusu. Orada yirmi küsur sene önce yapılan bir Belediye Evleri var. Onların önünde ki kazanılan kısma da 4 sene önce bu ihdaslar yapılmış ve oradaki belediye evlerinin devamı şeklinde bir imarlı alan elde edilmiş. Bu kişiler sanki onu da yeni bir şeymiş gibi koymuşlar ortaya. İddia ettikleri gibi orası da daha önce yeşil alan filan değil, düzenleme öncesinde de yol görünen bir yerdi. Nehirden kazanılan bir bölüm, zaten onun devamında da hiçbir yapılaşma yok, spor tesisleri var, kültür merkezleri var. Yani orada da belediye evlerinin önüne başka bir şey konması asıl daha çok rahatsız ederdi. Sonuç olarak sedde ile yeni bir kıyı kenar çizgisi oluşması sonucu orada bir arsa kazanmış olduk. Bu da aynı zamanda belediyemiz için bir kaynaktır. Çaycuma Belediyesi için gelecekte değerlendirilecek bir malzemedir” diyerek açıklamalarını sürdürdü.

KALİTE STANDARTLARINA SAHİP BİR KURUM OLACAĞIZ

Çaycuma Belediyesinin diğer faaliyetleri hakkında da bilgi veren Başkan Kantarcı, “Belediyenin kurumsal yapısı ile ilgili güzel çalışmalarımız var. Yeni yapılanma ile ilgili müdürlüklerin yönetmeliklerini elimize aldık. Önümüzdeki aylarda toplam kalite yönetimi ile ilgili çalışmalar yapacağız. Bunlar tamamlandığında Çaycuma Belediyesi tıpkı kurumsallaşmasını oluşturmuş, marka değeri olan özel sektör kuruluşları gibi kalite standartlarına sahip bir kurum olacak. Bunu çok değerli sayıyorum. Sistemi oturttuğumuz zaman hakikaten başka bir anlamda da komşu belediyelere hata Türkiye’ye, örnek olacak konuma geleceğiz. Bu şu anlama geliyor. Hizmet standardının belli bir seviyeye oturtuyorsunuz. Belediye hizmetleri, alınan kararlar, belediye başkanına ya da yöneticilere bağlı olmadan kurumsal yapı içinde alınıyor, çalışanlar da sürecin içinde oluyor. Bu da hizmetin kalitesini ve standardını çok artırıyor. Bunu da bu 2021 yılı içerisinde sağlayacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Teşekkürler İstanbul Büyükşehir

Teşekkürler İstanbul Büyükşehir   Çaycuma Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gönderdiği…

18.11.2021
Perşembe
Detaylar

Çaycuma Belediyesi yaşanan tüm zorluklara…

Çaycuma Belediyesi yaşanan tüm zorluklara karşın, hizmette gaz kesmiyor. Son…

08.04.2021
Perşembe
Detaylar

FETHİ ERZURUMLUOĞLU’NUN CENAZESİ

İLÇENİN PEHLİVANLAR MAHALLESİ’NDEN, ÇAYCUMA REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRÜ FETHİ…

24.12.2022
Cumartesi
Detaylar

Spor merkezine Atatürk adı verildi

Çaycuma Belediye Meclisinin kasım ayı olağan toplantısında alınan kararla içinde…

04.11.2021
Perşembe
Detaylar