Belediye kompleksi için imzalar atıldı

Belediye kompleksi için imzalar atıldı

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2017 - Cuma | Görüntülenme Sayısı: 5 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi yeni hizmet binası dış cephe giydirme ve ince işleri ihalesini kazanan firmayla sözleşme imzalandı. Şirket 10 gün içinde çalışmaya başlıyor.

 

Çaycuma Belediyesinin geçtiğimiz aylarda kaba inşaatı tamamlanan yeni hizmet binasının dış cephe kaplama ve ince işlerinden oluşan ikinci kısım ihalesini kazanan firma ile sözleşme imzalandı. Kamu İhale Kanunu gereğince imzaların atılmasından 10 gün sonra firmaya yer teslimi yapılacak. Yer tesliminin ardından 1 yıl içinde de iş tamamlanmış olacak. Sözleşmeye göre belediye kompleksinin dış cephe kaplaması fiber takviyeli beton ile yapılacak. Prekast betondan olan cephe yapı elemanlarının üzeri teflonlu boya ile kaplanacak. İhale bedeli 5 milyon 124 bin lira olan işe konu olan bina, toplam 15 bin metre kare inşaat alanından oluşuyor.

MİMARİ DEĞERİ ÇOK YÜKSEK BİR BİNA

İmza töreninde bir konuşma yapan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çok önem verdiğim bir projede bir aşama daha kaydetmiş bulunuyoruz. Yaklaşık elli yıl önce yapılan ve hâlâ içinde hizmet vermeye çalıştığımız binamızın yerine yenisini yapmaya karar verdik. Kaba inşaatını tamamladığımız binanın, şimdi, ince işlerini yapıyoruz. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladık. Belediye binamız toplamda 15 bin metrekare inşaat alanına sahip. Bunun 10 bin metrekaresini belediye hizmetleri için kullanacağız. 5 bin metrekaresini ise ticari anlamda değerlendirmek için projelendirdik. Ticari alanları nasıl değerlendireceğimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikli hedefimiz belediye binamızı yeni çalışma yerimize taşımak. Son derce modern ve mimari değeri çok yüksek olan bu binamız, bölgenin belki de en fonksiyonel binası olacak. En kısa sürede tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

BÖYLE ÖZEL BİR PROJEDE ÇALIŞMAKTAN MUTLUYUZ

Yüklenici firma yetkilisi Ali Bulut da imza töreninde yaptığı konuşmada, “Firma olarak Çaycuma’da böyle özel bir projede çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Başkanımız çok değerli işlere imza atıyor. Zonguldak çevresinde baktığımız zaman bu kadar kullanışlı bina görmek çok zor. Mimarisi görselliği çok mükemmel. Çaycuma’nın 50 yıl sonrasına hizmet edebilecek niteliklere sahip. Bu projede çalışmak bizi de çok mutlu ediyor. En kısa zaman bitirip, hep birlikte hizmete açacağız. Ben şimdiden Çaycuma’mıza hayırlı, uğurlu olsun diyorum” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

OSMAN FİDAN’IN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN; MERHUM NAZİF VE ABDURRAHMAN FİDAN’IN KARDEŞLERİ, HANIM,…

27.11.2021
Cumartesi
Detaylar

İtfaiye Ekiplerinden Yangına Müdahale

Olay Yerine Çaycuma itfaiyesinin yanı sıra çevre belediye itfaiyeleri de…

14.07.2014
Pazartesi
Detaylar

Mart 2015 Meclis Toplantısı

Çaycuma Belediyesi Mart 2015 Meclis Toplantısını Çaycuma Belediye Başkanı Bülent…

06.03.2015
Cuma
Detaylar

Kantarcı’dan bir ilk daha: Kapalı…

Çaycuma Belediyesi bölgedeki bir ilke daha imza atarak, kapalı çocuk…

21.10.2016
Cuma
Detaylar