Tesisler turizm belgesi aldı

Tesisler turizm belgesi aldı

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2017 - Çarşamba | Görüntülenme Sayısı: 258 görüntüledi

Çaycuma Belediyesinin restore ederek hizmete sunduğu SEKA Sosyal Tesisleri, Kültür Turizm Bakanlığından Turizm İşletme Belgesi alarak kalitesini onayladı

Çaycuma Belediyesi SEKA Sosyal Tesisleri’ne, Kültür ve Turizm Bakanlığınca, “Turizm İşletme Belgesi” verildi. Birkaç yıl öncesine kadar virane halde olan ve sosyal dışlanma problemi yaşayan insanların barınağı haline gelen tesisler, Çaycuma Belediyesince aslına uygun olarak restore edildi. Belediye, içinde 50 yataklı bir misafirhane ile tam donanımlı bir lokanta, kapalı-açık çay bahçesi ve çok maksatlı salonların bulunduğu tesislere Turizm İşletme Belgesi verilmesi için Bakanlığa başvurdu. Tesislerde incelemelerde bulunan Bakanlık Heyeti, misafirhaneye iki yıldızlı otel statüsü kazandırırken, lokantaya da ikinci sınıf turistik lokanta belgesi verdi.

BELGE BELEDİYEMİZE DE DEĞER KAZANDIRDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “SEKA Sosyal Tesisleri bizim çok değer verdiğimiz, yaşamasını arzuladığımız, Çaycuma’nın en değerli mekânlarından biri. Çaycuma’da yaşayan ve belli bir yaşın üstündeki herkesin hatırasında yer edinen bu kentsel miras, göreve başladığımızda sözcüğün tam anlamıyla bir viraneydi. Tinercilerin, alkoliklerin yuvası haline gelmişti. İnsanlar bırakın içinde oturup vakit geçirmeyi yanından geçmeye korkuyordu. Göreve başladığımızda ilk ele aldığımız işlerden biri oldu. Çok hızlı bir şekilde aslına uygun olarak restore ettik. Her şey gerçekten çok güzel oldu. Tesisler aynı eski pırıltısı ile halkımıza hizmet vermeye başladı. Hem çok değerli bir tesisi ilçemize kazandırdık, hem de hatıralarımıza sahip çıktık. Şimdi de Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığımız Turizm İşletme Belgesi ile yaptığımız çalışmanın kalitesini belgelemiş olduk. Belge tesislerimizin ekonomik değerinde artışa da neden olarak da belediyemize değer kattı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Halkımıza da gönül huzuru ile misafirlerini ağırlayabileceklere bu güzide tesise sahip çıkma çağrısı yapıyorum” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

ALİ BAHRİ KIRMIZI’NIN CENAZESİ

İLÇENİN GERİŞ KÖYÜ’NDEN; SEVDA, AYSUN VE İLCEMİZ ESNAFLARINDAN ONUR KIRMIZI’NIN…

27.03.2022
Pazar
Detaylar

Başkandan taziye ziyareti

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma İlçe Emniyet Müdürü Ömer…

15.12.2016
Perşembe
Detaylar

Filyos Vadisi’nde halk karar vermeli

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü…

07.06.2018
Perşembe
Detaylar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya kadınlar Günü nedeniyle…

08.03.2021
Pazartesi
Detaylar