BELEDİYEDE ADETA KADIN DEVRİMİ OLDU

BELEDİYEDE ADETA KADIN DEVRİMİ OLDU

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 - Pazartesi | Görüntülenme Sayısı: 66 görüntüledi

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın çalışanlarla bir araya geldi. Çaycuma Belediyesinde adeta kadın devrimi yaşandığını söyleyen Başkan Kantarcı, “Daha önce Çaycuma Belediyesinde kadın çalışan sayısı neredeyse yok gibiydi. Çalışanlarımızın içinde kadınların sayısını oran olarak erkeklere göre çok daha artırdık” dedi.

Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Çaycuma Belediyesinde çalışan kadınlarla bir araya geldi. Belediye Meclisi Salonu’nda yapılan toplantıya tüm birimlerden çalışan kadınlar katıldı. 8 Mart’la ilgili bir belgesel filmin de gösterildiği buluşmada, Başkan Kantarcı, tüm kadın çalışanlara isimlerine yazılı armağanlar verdi. Burada bir konuşma yapan Başkan Kantarcı, “Bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Son yıllarda emekçi kadınlar vurgusu sık yapılmaya başlandı. Eskiden ‘Kadınlar Günü’ diye biliniyordu. 8 Mart’ın altında yatan bir büyük mücadele ve acılar var. Günümüzde hala kadının sosyal hayattaki yeri bizim gibi ülkelerde tartışma konusu. Kadın eş midir, anne midir, çalışan mıdır bu kavramlar hâlâ tartışılıyor. Gerçi biz ülke olarak büyük Atatürk sayesinde nispeten daha iyi durumdayız. Yüce Atatürk’ün Cumhuriyeti kurması ve ardından dünyada birçok gelişmiş ülkeden önce kadınlara seçme seçilme hakkı vermesi bizi bu konuda bir adım daha ileri taşıdı” dedi.

BELEDİYEDE ADETA KADIN DEVRİMİ OLDU

Belediye olarak Çaycuma’da hiç bir belediyenin yapmadığı hizmetleri siyasi ayrım yapmadan yaparken başka bir şeyin de gerçekleştiğini söyleyen Başkan kantarcı, “Belediyede adeta kadın devrimi oldu. Daha önce Çaycuma Belediyesinde kadın çalışan sayısı neredeyse yok gibiydi. Şimdi burada el kaldırın desem 2014 öncesi çalışan kaç arkadaşım bir elin parmaklarından az çıkar. Çalışanlarımızın içinde kadınların sayısını oran olarak erkeklere göre daha fazla artırmaya çalışıyoruz. Çünkü kadının olduğu yerde her şey farklı olur. Girerken de söylediğim gibi şu salondaki şu manzara bile insanın içini açıyor. Bugün böyle bir anma ve kutlamada bir arada olduğumuz için çok mutluyu. Sizlere teşekkür ediyorum. Sağlık içince huzur içinde nice yıllar çalışmayı ailenizle çocuklarınızla tüm Çaycuma ile mutlu bir hayat sürmenizi diliyorum. Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Çaycuma’da Cumhuriyet Feneri

Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü dolayısıyla Belediye ve Atatürkçü Düşünce Derneği…

30.10.2014
Perşembe
Detaylar

Temizlikte yeni dönem

Çaycuma Belediyesinin temizlik işleri ihalesini kazanan firma 11 Eylül itibarıyla…

11.09.2017
Pazartesi
Detaylar

Çocuk Sanat Atölyesi’nde finale doğru

Çaycuma Belediyesinin 3-14 Eylül tarihleri arasında düzenlediği ve Çocuk Sanat…

12.09.2018
Çarşamba
Detaylar

AHMET YİĞİT’İN CENAZESİ

İLÇENİN YENİ MAHALLESİ’NDEN, MERHUM HÜSNÜ VE ZEYNEP YİĞİT’İN OĞULLARI, FATMA,…

13.12.2022
Salı
Detaylar