Bem-Bir-Sen ile Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Bem-Bir-Sen ile Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Yayınlanma Tarihi: 16.04.2015 - Perşembe | Görüntülenme Sayısı: 5 görüntüledi

Çaycuma Belediyesi, belediye personeli ile düzenlenen yemekte Bem-Bir-Sen’le Sosyal Denge sözleşmesi imzaladı.

 

Yemeğe, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, CHP İlçe Başkanı Fuat Kalaycı, Bem-Bir-Sen Çaycuma Belediye yetkilisi Veysel Özkan, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda belediye çalışanları katıldı.

 

“En hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır” diye ifade eden Ben Birsen Genel Başkan Yardımcısı Medeni Sevinç, boyutları itibariyle sendikacılık kamu çalışanlarının haklarını elde etmek geliştirmek ve evrensel standartlara ulaştırmak için örgütlü yapının güçlü bir şekilde mücadele eden bir sendika olduğunu belirtti.

 

Sevinç, “Memur Sen sendika olarak yerel yönetimler dalında toplam kamuda 800 bin üyeye mensup, yel yönetimlerde ise yüzde yetmişine yakını üye olabilecek, kamu çalışanlarının 70 bini Ben Birsen üyesidir. 25 bini KESK Tüm Bem-Bir-Sen üyesi, 14 bin civarında da Kamu Sen üyesi. 1996 yılından beri yetkili sendikayız. Toplu görüşme masası sonradan toplu sözleşme masasına dönüştürüldü. Bugün buraya demokrasi şuuruyla bir araya geldiğimiz toplantıda sosyal denge sözleşmesini yasallaştırdık. Belediye başkanları çok riskli bir göreve talip olurlar. Fakat bunu ekip ve kadrosuyla ihya ederler. Biz Ben Birsen olarak masanın öteki tarafında duran olarak da bakıyoruz. Çünkü biz geçmişte sendikalılar yanlış işler yaptık. Şöyle yanlış işler yaptık, isteriz dedik sınırsız isteme talebinde bulunduk. Oysaki kurum bizim kurumumuz. Çalıştığımız kurumdaki üreteceklerimizde zenginleştireceğimiz ve elde edeceklerimizle onurlu bir yaşama katkı sunmamız lazım” diye konuştu.

 

Belediye Başkanı Kantarcı, “Çaycuma’nın hizmetine talip olduğunu belirterek, daha önce çok fırsat olmuştu ama ben politikaya uzak durdum. Kendi işimde başarılı olmayı seçtim. Birlikte çok güzel işler yaptık. Bir yıldan beri Çaycuma’mıza birlikte hizmet yapmaya çalışıyoruz” dedi. Kantarcı, “Başladığımız noktadan bu güne geldiğimizde çok güzel şeyler yapmaya başladığımızı çok güzel işlere imza atığımızı görüyorum. Belki sizleri fazla zorluyorum. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki hepimizin eseri olduğunu Çaycuma’ya hizmet etmenin kutsal bir görev olduğunu ve elde edeceğim neticelerinde açıkçası hepimizi mutlu ettiğini gözlerinizde görmek istiyorum. Bu görevler seçimle belki bir dönem için gelinen görevler. Biz geliriz hünerimizi gösteririz yarın bir başkası gelir ama belediyemizin gerçek sahipleri siz çalışanlardır. Hatta biz seçimle gelenler yanlış yapsak bile sizin bizi uyarmanız lazım. Çaycuma belediyesinin kuruluş tarihi 1890 yıllara dayandığı iddia edilerek mecliste görüşülüyor. Babamın belediye başkanı olduğu 50’lili yıllarda babamın ifadesine göre belediye başkan dahi 7 kişiden ibaretmiş. Araç gereç olarak 1 adet atlı çöp arabası. 50’lili yıllardan bu güne Çaycuma belediyesi çok kat mesafe etmiştir. İnşallah görevimizi tamamladığımızda Çaycuma’mız ve Çaycuma Belediyesi parlak günlere kavuşacaktır. Ve inşallah nasip olursa da babamın 50 sene önce yaptığı bina yerine son derece modern güzel kullanışlı bir binada hizmet etmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde temelini atmak inşallah nasip olur. Yöneticilik kolay bir iş değil. Ben bu güne kadar yüzlerce binlerce insan yönelttim. Bilerek hata yapmadım. Hatamı fark ettiğimde de gönül almasını da her zaman bildim. Biz büyük bir aileyiz. Çaycuma belediyesi Çaycuma’nın iftihar edeceği bir kuruluştur” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Çaycuma belediyesi Bem-Bir-Sen’le sözleşme imzaladı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından Ben Birsen Genel Başkan Yardımcısı Sevinç, Belediye Başkanı Kantarcı’ya Bem-Bir-Sen kuruluşuna özel seramik vazo hediye etti. Yemek toplu bir fotoğrafın ardından sona erdi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünden İlan…

İlçenin Velioğlu Mahallesi’nde kain, Belediyemiz İmar Planının Halihazırda Uygulanmakta olunan…

27.10.2021
Çarşamba
Detaylar

FİLYOS ÇAYI ve VADİSİ

Uzunluğu 228 km’dir. Farklı doğrultularda akan, farklı yerinden oynama çizgilerine…

24.11.2021
Çarşamba
Detaylar

Feyzioğlu ve Batum Çaycuma’da

Zonguldak programı öncesinde Çaycuma Belediyesinin verdiği kahvaltıda konuşan TBB Başkanı…

28.02.2017
Salı
Detaylar

Projeler birbiriyle yarışıyor

Çaycuma Belediyesinde dev projelere adeta birbiriyle yarışıyor. 84 konutluk Sofia…

11.08.2017
Cuma
Detaylar